AntyKomor zszokował sondażownie. Robert Frycz odpowiada Homo Homini

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

kp.

Kontakt z autorem

Kontakt z autorem

- Apeluję o nie robienie paranoi. Nie dzwoniłem po żadnych domach seniora - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Robert Frycz, autor badania, które postawiło na nogi największe ośrodki badania opinii publicznej w kraju. Wcześniej Marcin Duma - prezes Homo Homini zarzucił niewiarygodność ostatniemu badaniu, które przeprowadził autor strony AntyKomor.pl. Opublikowane na AntyKomor.pl wyniki sondażu obaliły mit wysokiego poparcia dla Bronisława Komorowskiego.

Jak tłumaczy autor badania, które wzbudziło takie oburzenie sondażowni, przeprowadził on własny sondaż, ponieważ chciał się przekonać „jak wygląda poparcie dla Komorowskiego”. Robert Frycz przyznaje, że nie wierzył w publikowane wcześniej sondaże mówiące, że cieszy się on 40-50 proc. poparciem. „Uważam moje badania za miarodajne. Mniej więcej pokazują  jaki jest stosunek do działalności  prezydenta” - napisał Frycz uzasadniając potrzebę niezależnego badania.

W sondażu oceniając prezydenturę Komorowskiego można było odpowiedzieć „pozytywnie” i „negatywnie” . Wyniki okazały się szokujące i zaskoczyły wszystkie największe ośrodki badania opinii publicznej. „Pozytywnie” prezydenta oceniło jedynie 32,8% społeczeństwa, natomiast zdecydowana większość (67,2%) oceniła go „negatywnie”. Sondaż Roberta Frycza pokazuje, że poparcie dla prezydenta Komorowskiego wygląda zupełnie inaczej niż choćby w lipcowym badaniu CBOS, w którym Komorowski zdobył 70 proc. poparcia.

Na reakcję ośrodków badania opinii publicznej nie trzeba było długo czekać. W rozmowie z portalem dziennik.pl Marcin Duma - prezes Homo Homini podważył wiarygodność wyników badania opublikowanego na stronie AntyKomor.pl. Stwierdził on, że brakuje tam informacji o sposobie doboru próby. Robert Frycz w rozmowie z portalem niezalezna.pl stanowczo odpiera zarzuty.

- Nie wiem do kogo oni dzwonią i jak dzwonią. Nie wiem nic. Takiej firmie się po prostu wierzy – mówi Frycz w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Głównym zarzutem szefa Homo Homini jest, że Robert Frycz dzwonił tylko na numery stacjonarne. Krytycy jego badań dowodzą, że telefony stacjonarne mają w większości osoby starsze.

- Dzwoniłem zarówno do osób młodych i jak i starszych. Nie róbmy paranoi. Nie dzwoniłem po żadnych domach seniora. Zresztą, przecież to jasne, że nie wszystkie starsze osoby w Polsce są za PiS-em - stwierdza Frycz.

Do kolejnego badania, którego publikacja planowana jest na przyszły miesiąc, autor strony AntyKomor.pl zamierza wprowadzić jednak pewne poprawki. W badaniu po raz kolejny sprawdzone zostanie poparcie dla Bronisława Komorowskiego.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Krajowa Rada PO w sieci, czyli mnóstwo śmiechu ze Schetyny i jego świty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś odbyła się Krajowa Rada Platformy Obywatelskiej, podczas której wybrano nowy zarząd. W jego składzie nie ma już Hanny Gronkiewicz-Waltz. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Grzegorza Schetyny, a głównym tematem było obrażanie partii rządzącej i uparte powtarzanie, że PiS-owi trzeba odebrać władzę. Nie obyło się bez licznych wpadek, które wyłapali sprawnym okiem internauci.

Jak już informowaliśmy, na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej w centralnym miejscu pojawiła się flaga Unii Europejskiej, a tuż obok flaga biało-czerwona, w niczym nie przypominająca flagi Polski. 

Internauci są zgodni co do tego, że jest to flaga "ten kraju".

Wpadkę zaliczył lider Platformy Grzegorz Schetyna, który na posiedzenie przyszedł w dziwnym makijażu i opluł się podczas przemówienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna opluł się podczas wystąpienia? Ewa Kopacz nie zauważyła kamer i ośmieszyła szefa PO!

Chociaż niektórzy twierdzą, że to nie ślina a piana.

Internauci skomentowali również nowy zarząd Platformy.

A całą dzisiejszą Radę Krajową PO można podsumować tak:

Tymczasem Kinga Gajewska z PO chce "zacisnąć" współpracę zjednoczonej opozycji.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl