niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 grudnia 2015

Zmarła Joanna Kuklińska, wdowa po płk. Ryszardzie Kuklińskim

Dodano: 02.06.2013 [11:14]
Zmarła Joanna Kuklińska, wdowa po płk. Ryszardzie Kuklińskim  - niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę, około trzeciej nad ranem w wieku 83 lat zmarła wdowa po oficerze polskiego wywiadu pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, Joanna Kuklińska - dowiedziała się niezalezna.pl.

Tę smutną wiadomość potwierdziła w rozmowie z naszą redakcją Małgorzata Kupiszewska, powołując się na bezpośrednią informację otrzymaną od przyjaciela rodziny Kuklińskich, Romana Barszcza. Znajomi i przyjaciele proszą wszystkich o modlitwę, za spokój jej duszy.

- Chociaż miała na imię Joanna, Ryszard Kukliński nazywał ją pieszczotliwie Haneczką bądź Hanusią - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Jerzy Bukowski, rzecznik porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Joanna Kuklińska, w dziewiątą rocznicę śmierci męża, 16 lutego 2013 roku weszła w skład 24 osobowego, honorowego komitetu budowy pomnika płk. Kuklińskiego. Monument ma stanąć w podwarszawskiej Wiązownie.

Autorem pomnika ma być prof. Jan Kucz, który wcześniej przygotował m.in. pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego, który można oglądać na Jasnej Górze.

Pułkownik Kukliński wraz z małżonką wielokrotnie bywał w Wiązownie u przyjaciół Barbary i Romana Barszczów. Był związany z tymi okolicami.

- Chcielibyśmy upamiętnić pułkownika w gminie, w której wiele osób go znało i często jest wspominany – mówi „Codziennej” Małgorzata Kupiszewska. Jak dodaje:  – Pomnik, który chcemy postawić, ma być „trwalszy niż ze spiżu”.

Dlatego komitet oprócz budowy pomnika ma w swoich założeniach przywrócenie dobrego imienia płk. Kuklińskiemu, m.in. przez organizację konkursów, wykładów i prelekcji na jego temat.

Pogrzeb wdowy po gen. Józefie Sowińskim, bohaterze Powstania Listopadowego, który odbył się w czerwcu 1860 roku, stał się impulsem do pierwszej z wielkich manifestacji narodowych. Następne miały miejsce w rocznicę wybuchu Powstania oraz w rocznice kolejnych bitew tego pierwszego zrywu niepodległościowego pod zaborami. Dla uspokojenia nastrojów społecznych władze rosyjskie poszły na pewne ustępstwa...

Zachęcam do powtórki z historii Polski jako sposobu budzenia sumień Polaków oraz nacisku na obcą nam władzę!!!

pewnie marza ci sie palmy w Warszawie.

I za to mu chwała na wieki. Wbrew i na pohybel zaprzaństwu zarządzającemu Naszym Pięknym Krajem wtedy i teraz. Chwała Pułkownikowi Kuklińskiemu i Jego Małżonce. Niech się znowu spotkają i żyją TAM razem i na wieki wieków.

Ruskie z KGB wspólnie z żydami-bolszewikami z WSI-ABW -PRLowskiego wywiadu, bestialsko zamordowali synów Ryszarda Kuklińskiego ;Waldemara, który zginął w sierpniu 1994 roku w niejasnych okolicznościach ,został kilkakrotnie rozjechany przez terenowy samochód na terenie kampusu uniwersyteckiego w Phoenix na oczach świadków. Sprawców nie ujęto - w odnalezionym samochodzie nie odkryto żadnych odcisków palców.Drugi syn, Bogdan Kukliński, według oficjalnej wersji zaginął bez śladu podczas morskiego rejsu w 1993 roku.Żydowsko-bolszewicko-rosyjska -talmudyczna zemsta.

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać, Panie!
Boże Miłosierny, przyjmij Joannę do radości swojej, niech szczęście
oglądania Ciebie, Boże, twarzą w twarz wynagrodzi trudy i cierpienia,
jakich doznała w życiu!
Barbara Niemiec

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie po trudach życia jakich doznała na tym łez padole. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół Pani Joanny.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl