Ojciec "Starucha" : kibice nie mogą nam pomóc

  

- Problem polega na tym, że kaucja powinna być w jakiś sposób proporcjonalna do stanu majątkowego. Natomiast tutaj żadnego związku nie ma. Rzeczywiście to jest zaskakujące skąd taką sumę sąd wykombinował, bo to jest suma niesamowicie wysoka - mówi specjalnie do portalu niezalezna.pl ojciec „Starucha” Wojciech Staruchowicz.

- Nie mamy jeszcze tej sumy. Oczywiście nie mamy wyjścia i próbujemy to jakoś zgromadzić. Trzeba coś robić, by te pieniądze zdobyć. Trzeba uruchomić rodzinę. Mam nadzieję, że to się uda. Czasu nie mamy dużo, do 12 lutego musimy te pieniądze znaleźć - dodaje.

- Niestety, kibice nie mogą nam pomóc. Nie wolno robić żadnych zbiórek publicznych na kaucje, to jest niedozwolone. To nie mogą być pieniądze pochodzące z jakieś zbiórki. Jestem zdany na siebie i rodzinę – powiedział Wojciech Staruchowicz.

Przypomnijmy warszawski sąd zgodził się wypuścić na wolność przetrzymywanego od wielu miesięcy Piotra Staruchowicza, domagając się 80 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Z prawem nie ma to nic wspólnego”. Antoni Macierewicz stanowczo o decyzji marszałka Senatu

Antoni Macierewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki poinformował, że pojedzie do Stanów Zjednoczonych. Po co? Jak dziś mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, „marszałek Senatu ma prerogatywy w kształtowaniu relacji zagranicznych. – Nie ma takiego zapisu w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej – powiedział wprost marszałek senior Antoni Macierewicz w rozmowie z Michałem Rachoniem w Polskim Radiu 24.

W liście otwartym trzech senatorów z Johnem McCainem na czele w lutym 2016 roku napisało, że pragną wyrazić "zaniepokojenie działaniami polskiego rządu, które zagrażają niezależności mediów i Trybunału Konstytucyjnego oraz psują wizerunek Polski jako wzorca przemian demokratycznych".

[polecam:https://niezalezna.pl/297050-od-czego-zaczyna-urzedowanie-marszalek-grodzki-od-akcji-uderzajacej-w-dobre-imie-polski-w-usa]

To właśnie za te słowa chce osobiście dziękować marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który już dzisiaj zapowiedział, że wybiera się do USA. Dzisiejsza „Rzeczpospolita zapytała marszałka Senatu "czy wybiera się do Stanów Zjednoczonych, by podziękować senatorom  za list sprzed alt, w którym wyrazili zaniepokojenie sytuacją łamania praworządności w Polsce”.

Tomasz Grodzki odpowiedział: „To nie zupełnie tak. Jak pan wie, marszałek Senatu ma prerogatywy w kształtowaniu relacji zagranicznych”.

Faktycznie jest taki zapis w Konstytucji RP? Michał Rachoń zapytał o tę kwestię Antoniego Macierewicza.

Nie ma takiego zapisu w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, nie ma. Pan marszałek Senatu rozumiem dopiero się wdraża w swoje kompetencje, ktoś mu musiał coś powiedzieć, nie sprawdził tego i w związku z tym formułuje taką opinie, która ma ukształtować pewien punkt widzenia, pewien obyczaj, ale z prawem nie ma to nic wspólnego

– powiedział marszałek senior.

Wygląda na to, że marszałek Senatu i środowisko z nim związane, chciałoby odgrywać w polityce zagranicznej samodzielną rolę sprzeczną z polskim ustawodawstwem i polską Konstytucją i niezależną od organów państwa, które stanowią o polskiej polityce zagranicznej, czyli panu prezydencie, premierze i ministrze spraw zagranicznych.
– dodał Antoni Macierewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl