niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
09/10/2015
Redaktor wydania: Grzegorz Wierzchołowski

Chiny: miliardowe inwestycje w gaz łupkowy

Dodano: 23.01.2013 [09:40]
Chiny: miliardowe inwestycje w gaz łupkowy - niezalezna.pl
foto: ARA Research & Publications/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Zwycięzcy drugiej rundy przetargu na eksploatację gazu łupkowego w Chinach zadeklarowali 2 mld dol. na inwestycje dot. przygotowania do wydobycia surowca w najbliższych trzech latach - oświadczyło Ministerstwo Zasobów Naturalnych (MZN) Chin.

Przetarg dotyczy 19 pól gazowych. Wśród 16 zwycięskich przedsiębiorstw drugiej rundy przetargu jest 14 firm państwowych i dwie prywatne.

Odpowiedzialny za przetarg urzędnik MZN Peng Qiming, stwierdził na konferencji prasowej, że przedsiębiorstwa, które nie dotrzymają warunków umowy i nie przeprowadzą prac badawczych i eksploatacyjnych zgodnie z deklaracjami, zostaną ukarane.

Peng zapowiedział również kontrole przebiegu geologicznych prac badawczych i przygotowania do wydobycia w ciągu całego okresu, na który udzielono licencje.

Z danych MZN wynika, że w świetle aktualnych badań geologicznych przeprowadzonych w Chinach, w 26 miejscach znajdują się pola gazowe, które mogą być przemysłowo eksploatowane, a łączne zasoby znajdującego się w nich gazu łupkowego szacowane są na ok. 25 bln m sześc.

Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

jak będzie rosnąć wydobycie gazu łupkowego w Chinach
http://online.wsj.com/article/SB10001424127887323539804578259243934254484.html

Rosji zostało co najwyżej parę lat do krachu
z którego się już nie podniesie

bez pieniędzy z gazu to będzie jeszcze większy skansen niż kołchoz Łukaszenki

Chińska armia będzie musiała w imię zachowania spokoju i stabilności wysłać swoje armie, by nie było w Rosji wojny domowej

w po zakończeniu się przewagi gazowej w "nakarmieniu świata rosyjską żywnością"

tak mówi to teraz największym finansistom w Davos

o czym pisze ruska prasa ekonomiczna
http://www.vedomosti.ru/politics/news/8346701/medvedev_nuzhno_podumat_kakim_obrazom_rossiya_nakormit_mir

śmiechom na tamtejszym forum nie ma końca

co pił, nie wiadomo

to jeszcze nasze czy sprzedane?Bo budżet taki pusty.

Widzimy zdecydowaną politykę obecnej koalicji uzależniającą nasz kraj od rosyjskiego gazu, jedyna pociecha to zdecydowana polityka Chin do uniezależnienia się od Rosji w zakresie dostaw gazu.
Towarzysze rosyjscy zastanówcie się bo znowu popełniacie ten sam błąd wynikający z tęsknoty za "oknem" Piotra I, niestety ale pomimo swojego Dostojewskiego, rosyjskiego baletu, odpuście bycie Europejczykami, zwróćcie się w stronę wschodu tam jest Wasza kultura ale i postępująca szybkimi krokami chińska inwazja.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl