niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Chiny: miliardowe inwestycje w gaz łupkowy

Dodano: 23.01.2013 [09:40]
Chiny: miliardowe inwestycje w gaz łupkowy - niezalezna.pl
foto: ARA Research & Publications/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Zwycięzcy drugiej rundy przetargu na eksploatację gazu łupkowego w Chinach zadeklarowali 2 mld dol. na inwestycje dot. przygotowania do wydobycia surowca w najbliższych trzech latach - oświadczyło Ministerstwo Zasobów Naturalnych (MZN) Chin.

Przetarg dotyczy 19 pól gazowych. Wśród 16 zwycięskich przedsiębiorstw drugiej rundy przetargu jest 14 firm państwowych i dwie prywatne.

Odpowiedzialny za przetarg urzędnik MZN Peng Qiming, stwierdził na konferencji prasowej, że przedsiębiorstwa, które nie dotrzymają warunków umowy i nie przeprowadzą prac badawczych i eksploatacyjnych zgodnie z deklaracjami, zostaną ukarane.

Peng zapowiedział również kontrole przebiegu geologicznych prac badawczych i przygotowania do wydobycia w ciągu całego okresu, na który udzielono licencje.

Z danych MZN wynika, że w świetle aktualnych badań geologicznych przeprowadzonych w Chinach, w 26 miejscach znajdują się pola gazowe, które mogą być przemysłowo eksploatowane, a łączne zasoby znajdującego się w nich gazu łupkowego szacowane są na ok. 25 bln m sześc.

Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl