niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
01/09/2015
Redaktor wydania: Paweł Krajewski

Rosja szykuje się do wojny? Szykuje największe od lat manewry

Dodano: 02.01.2013 [18:36]
Rosja szykuje się do wojny? Szykuje największe od lat manewry - niezalezna.pl
foto: kremlin.ru/ creativecommons.org/licenses/by/3.0 /deed.en
Już pod koniec stycznia na wodach morza Śródziemnego i morza Czarnego odbędą się największe od wielu lat manewry wszystkich flot Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej. Ćwiczone będą m.in. przygotowania do desant wojsk.

W ćwiczeniach będzie uczestniczyć flota Północna, Bałtycka, Czarnomorska oraz flota Oceanu Spokojnego. Resort obrony Federacji Rosyjskiej chwali się, że będą to największe od dziesięcioleci ćwiczenia Marynarki Wojennej.

Oficjalnie głównym celem manewrów ma być przećwiczenie tworzenia mieszanej grupy wojsk poza granicami Federacji Rosyjskiej. Rosyjski resort obrony wyjaśnia, że ćwiczony będzie m.in. załadunek piechoty morskiej i żołnierzy wojsk powietrzno-desantowych na okręty desantowe z niezabudowanego wybrzeża Północnego Kaukazu.

Część okrętów rosyjskiej Marynarki Wojennej zmierza już w kierunku syryjskiego portu Tartus, gdzie mieści się baza zaopatrzeniowa Marynarki Wojennej FR. Tartus to jedyny punkt wsparcia logistycznego floty Rosji na Morzu Śródziemnym. Według nieoficjalnych informacji wysłane tam okręty mogą wesprzeć ewakuację liczącego około 100 osób rosyjskiego personelu bazy w obliczu coraz trudniejszej sytuacji syryjskiego reżimu prezydenta Baszara el-Asada.
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Próbowałem zwrócić uwagę na drapieżną ekspansję Rosji jakiś czas temu....
http://niepoprawni.pl/blog/2442/popatrzcie-sobie-co-tam-wladimir-wladimirowicz-prognozuje-na-lata-2012-2018

Coś tu nie gra, żeby pomóc w ewakuacji stu osób personelu, wysyła się w "rejon" aż cztery floty. Ktoś tu z kogoś robi paligłupa...

Breżniew by rozwalić związek sowiecki potrzebował Olimpiady i wojny w Afganistanie, Putinowi wystarczy rajd sowieckiej marynarki w jedną stronę do Syrii. Jak podało radio Erewań cała ta flota sowieckiego złomu ma jedno tylko bojowe zadanie, zapewnić bezpieczeństwo destanu. Jakiego desantu, ktoś zapyta?
To, osobiście na motolotni, będzie desantował towarzysz Putin. Podobno już wyleciał z kremla do Syrii na spotkanie powracających żurawi.

będzie "drugi Kursk"?

Technika wojskowa ruskich jest trzydzieści lat za Amerykanami, Rosjanie mają nadprodukcję złomu. Sama jedna Turcja jest w tym regionie potęgą militarną i na wiele ruskom nie pozwoli. Najwyższy czas poważnie dozbroić syryjską opozycję, żeby ruskie sobie zęby połamali.
Zobaczymy jak w sytuacji desantu ruskich na Syrię zachowa się Izrael, bo jest jeszcze kwestia Iranu.

Przepraszam, ale co ma oznaczać twój wpis:

Taupan () 02/01/2013 - 21:08.
Szalom mr Miro!!!

W Izraelu to też początek Nowego Roku? "W Lubartowie" Andrzeja Rosiewicza zasyłam http://www.youtube.com/watch?v...

Czy ty jesteś może ze „wspólnoty ludzi mediów reżimowych III RP", z kadry tych ideologów jak Urban, Passent, Michnik, Olejnik, Żakowski, Lis i Morozowski, czy z grupy stażystów jak Sierakowski i Kalukin?
Skąd jest zapożyczony ten zwrot Szalom mr Miro!!! ?, pytam bo odnoszę wrażenie, że jesteś rosyjskim agentem wpływu na bardzo ograniczonym poziomie wypowiedzi. Zrób może desant do ruskich na rosyjski jakiś portal.

Ogarnij się człowieku, Rosja nie ma żadnych szans w prawdziwej wojnie z NATO bo to oznacza dla ruskich armagedon, oni są do tyłu w nowych technologiach.
Rosja pacyfikuje terrorem własne społeczeństwo, to zdegenerowany reżim.

co by wygrał z Rosją. A ilu próbowało? i z podkulonym ogonem wracali (jeśli mieli szczęście wrócić). A tak się śmiali, że zacofani, że prymitywni, że chleją, że sprzętu nie mają i nic. Nie drażnić niedźwiedzia!

polacy

po armii czerwonej pozostalo jednak troche kacapow w Polsce ...)))

NATO też osaczone przez lewaków,a UE wręcz przyjaciólką Rosji.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl