niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
10/10/2015
Redaktor wydania: Paweł Krajewski

Odsłonięto pomnik „pancernej brzozy”

Dodano: 26.11.2012 [15:00]
W warszawskim kościele akademickim św. Anny odsłonięto pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Formę odlanego z brązu pomnika stanowią symboliczne sosny z lasu katyńskiego i... złamana smoleńska brzoza, jakby żywcem wyjęta z raportu MAK.

W zamyśle twórcy pomnik ma nawiązywać do dwóch tragedii narodowych – Katynia oraz katastrofy smoleńskiej – niestety formę odlanego z brązu pomnika stanowią symboliczne sosny z lasu katyńskiego i... złamana smoleńska brzoza. Pomiędzy drzewami umieszczono krzyż, który stał w 2010 r. przed Pałacem Prezydenckim.

Okazuje się, że mit „pancernej brzozy” wrył się tak głęboko w świadomość opinii publicznej, że jest obecnie lansowany nawet w formie pomnika upamiętniającego ofiary wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.

U podstawy pomnika znajdują się dwie tablice: poświęcona w latach 80. katyńska oraz nowa, dedykowana ofiarom katastrofy smoleńskiej z napisem: „Smoleńsk 10.04.2010 Pamięci 96 uczestników delegacji państwowej z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy chcąc uczcić pomordowanych w Katyniu Polaków zginęli w katastrofie lotniczej. Pamięci wspólnie przeżywanej przez miliony Polaków żałoby”.

Pomnik powstał z inicjatywy środowiska akademickiego w Warszawie. Umieszczono go w odnowionej Kaplicy Loretańskiej; uroczystej mszy św., odsłonięciu i poświeceniu pomnika, przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.


Autor: 
Źródło: 
niezalezna.pl
Źródło: 
PAP
Odsłonięto pomnik „pancernej brzozy” - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Widzialem ten pomnik. Trzeba sie niezle przygladac, zeby dopatrzyc sie tam zlamanej brzozy.

Nie ma pomnika - zle, ktos robi pomnik po swojemu - jeszcze gorzej. Jak tak dalej pojdzie to wszedzie bedziecie widziec zdrajcow i POplecznikow. A stad juz tylko krok by wlasna matke powiesic na latarni za niepoprawne wyrazanie patriotyzmu.

Sosny to świadkowie kłamstwa katyńskiego, złamana brzoza to symbol kłamstwa smoleńskiego a Krzyż wyrasta z braku prawdy jak nauczał bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Prawda jednakże zwycięży!

proboszcz kościoła św.Anny sam zakłamuje naszą najnowszą historię.I co mamy wymagć od lemingów.Zachowanie kard.Nycz natomiast mnie absolutnie nie dziwi.

i tuskach.
I słusznie.
Ale jak czytam wpisy na tych wątkach,związanych z agenturą i zdradą Ducha Świętego w Kościele ,jestem podniesiony na duchu.
I niniejszym wyrażam uznanie i podziękowanie swoim Rodakom za niezwykłą dojrzałość i trzeźwość w rozważaniach nad sprawami tak bolesnymi,ale równiez prowokującymi wręcz do przesadnych reakcji.
Jesteśmy Wspaniałym Narodem.Jednak,mimo tylu wątpliwosci i załamań,nie ma już żadnych wątpliwości.
Polacy widzą różnicę między niegodnymi biskupami a samym Bogiem.
A nawet Kościołem,jako instytucją założoną przez naszego Zbawiciela.
To wcale na tym swiecie nie są sprawy oczywiste.
Polacy mają jakąś dziwną ,spirytualną busolę ,która ich prowadzi poprzez rafy i mielizny.
Wydaje mi się ,że powinienem być zdziwiony,bo Nasz Naród robi nam takie niespodzianki czasem,że wyrywamy sobie włosy z głowy, a czasem nawet wyrażamy się nieobyczajnie.
A potem przychodzi Godzina Próby,i pokazujemy taką klasę-ZBIOROWO,że trzeba aż mrużyć oczy,by patrzyć na to Światło.
Dawno zauważono,ze dajemy sobie radę w sytuacjach trudnych i przełomowych,a czasami wysiadamy,gdy przychodzi czas rutyny i regularności.
Warto o tym pamiętać i nad tym pracować,byśmy stali się Narodem bardziej zrównoważonym.
Jednak teraz zbliżamy się do czasu najtrudniejszych PRÓB.
To chyba czują wszyscy,także nasi wrogowie.
TAKI naród jak nasz czuje i wie,co jest naprawdę Cenne i Najważniejsze.
To jest Naród ,który powinien prowadzić Ludzkość ,i wskazywać Jej kierunek.

i błogosławionego Jana Pawła II,który wołał aby;bronić KRZYŻA od Bałtyku
do Tatr!Już im przeszkadza krzyż na Giewoncie!
To skandal,co się dzieje w kościele!
Tacy jak Nycz i Kowalczyk nie są warci by nazywać ich polskimi katolikami!
Po śmierci wspaniałego Polaka-patrioty,błogosławionego Jana PawłaII
zewsząd wypełzło ZŁO!
Już tylko kłamstwa,manipulacje i traktowanie społeczeństwa jak zupełnie nie myślących istot!PRAWDA jest zakazana!
Owszem jest duży procent zidiociałych/nawet z dyplomami i na stanowiskach/,ale dlaczego ta część myśląca społeczeństwa pozwala by traktować ją jak idiotów?
Powinny być składane pozwy zbiorowe za te wszystkie grożby karalne jak np."dorżniemy watahy", za "bydło" i wszystkie inne obelżywe zwroty!

brązem utrwalić brzozę. To chyba dla typowych kujonów, co myśleć i analizować nigdy nie będą.
Wtłoczyć zbitek;

2010r - brzoza z loniska smoleńskiego przemieliła pancernego tupolewa w drobiazgi kawałkując elitę polską w Smoleńsku,

1940r - sosny z lasów katyńskich zabiły Polaków strzałem w tył głowy.

Tylko dlaczego ta brzoza zlikwidowała wszystkie dowody; nie oddaje szczątków, kokpitu, kamizelek BOR, tajnych urządzeń.
Dlaczego ta brzoza wyłączyła monitoring na Okęciu i w Smoleńsku.

Zgrzeszyliśmy bardzo i widać Bóg ukarze nas. To dobrze, bo karząc nas na ziemi ułatwi nam osiągnięcie zbawienia. NIE LĘKAJCIE SIĘ przyszłości waszej na ziemi! Bójcie się grzechu i gniewu Boga! Przestrzegajcie Jego przykazań! Króluj nam Chryste!

...rosyjski MAK ma największą siłę oddziaływania. Zniewala najskuteczniej narzucając wielu Polakom kłamliwą wizję katastrofy. To bardzo smutne, że to postkolonialne myślenie jest tak straszliwym dla nas balastem.

zobaczcie jak skutecznie działają teczki Michnika wyszabrowane swego czasu przez niego z archiwów SB.

Kardynał tfu Nycz. Sługus popaprańców. Po co mu to, na co mu ta wazelina !! płaszczyć się przed władzą miast ludowi służyć, z nim być i po jego stronie ? żałosny osobnik którego nie uważam za swojego duszpasterza mimo że ja z Wawy. A kysz żałosny kolaborancie judaszu naszych czasów. Brak nam dzisiaj takich księży patriotów jak ks Jerzy i Jemu podobni, bardzo brak.

To jest szkodliwe działanie i nieuczciwe ze strony biskupa Nycza i to należy skrytykować i domagać się wymiany tego pomnika. Jednak nie przenośmy tego zdarzenia na cały kościół wrogom Polski o to chodzi, żebyśmy się nawet z kościołem skłócili. Pamiętajmy kościół jest filarem naszej kultury i Polskości, czarne owce są wszędzie.

Czyli tam, gdzie można to najbardziej uroczyście zaznaczyć. I znowu niedobrze? Aha, jeszcze jedno: coś w końcu musiało "zadziałać" na tę brzozę, że w efekcie ją ścięło lub złamało. Ciekawe, co to było i co ma do tego tzw. mit?

wszechobecnego kłamstwa.
Dzisiaj to się zmieniło bo proboszcz zgodził się na obecność kłamstwa w tym pomniku, ale przez tą niewierność proboszcza każdy modlący się człowiek będzie widział cierpienie Chrystusa muszącego znosić obecność kłamstwa w bezpośredniej bliskości Najświętszego Sakramentu.

żaden normalny katololik nie powinien nawet wchodzić.

w Częstochowie też "pancerna brzoza" króluje, jeno tam nikt nie protestował. Na Jasnej górze "tablica brzozowa" sowiecką prawdę przekazuje wszystkim pielgrzymom.

Tzw. srodowisko studenckie może projektować takie projekty pomników, bo wiadomo "swoi" ludzie pewnie rządzą w tym środowisku. Ale od czego jest proboszcz kościoła i wreszcie biskup, w tym wypadku oczywiście - od czego jest abp Nycz?!
Ano oni, lokalna hierarchia kościelna - pozwolili wsadzić wbrew faktom, wbrew prawdzie o przyczynach katastrofy, tę brzozę betula sovietica, jak ktoś tu ją trafnie nazwał, żeby ta pozostała i przypieczętowała na zawsze gwałt poniżenia Polaków.
Nie prawda, tylko kłamstwo POsmoleńskie nabiera dodatkowych wymiarów wbudowywania w świadomość zniewolonego społeczeństwa...
To przechodzi wszelkie ramy przyzwoitości. To jest ze wszech miar oburzające!

Ostatecznie trść pomnika akceptuje Kardynał.
Zatem to akceptacja kłamstwa.Jakie to smutne.

a tym czasem ;)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4355745210540&set=a.1769108866248.2092578.1195005857&type=1&theater

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl