niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 listopada 2015

Naukowcy: Katastrofie towarzyszyła eksplozja

Dodano: 22.10.2012 [19:25]
[PREZENTACJE DO POBRANIA] Kolejni naukowcy potwierdzają ustalenia ekspertów parlamentarnego zespołu po przewodnictwem Antoniego Macierewicza ( PiS) d.s. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.  W trakcie dzisiejszej Konferencji Smoleńskiej prof. Piotr Witakowski stwierdził, że aktualny stan badań wskazuje, że katastrofie towarzyszyła eksplozja. Dzisiaj, w trakcie swoich wystąpień informacje o wybuchu jako przyczynie katastrofy potwierdzili kolejni naukowcy.

Dokładna analiza udokumentowanych katastrof lotniczych na przestrzeni ok. 30 lat wskazuje, że w zdecydowanej większości przypadków, gdy samolot zderzał się z ziemią bardzo często wycinał wcześniej całe połacie lasu, a części samolotu nigdy nie były rozrzucane na takim promieniu jak miało to miejsce w Smoleńsku.

Według prof. Witakowskiego zgodnie z aktualnym stanem badań najbardziej prawdopodobna jest hipoteza wskazująca na wybuch samolotu w powietrzu. Zdaniem prof. Witakowskiego katastrofa smoleńska stanowi wypadek, któremu towarzyszyła eksplozja, a upadek na ziemię nastąpił po wcześniejszym podziale samolotu na fragmenty.

Ustalenia Witakowskiego potwierdza prof. Chris Ciszewski z University of Georgia, który w swoim wystąpieniu przeprowadził analizę porównawczą zdjęć satelitarnych miejsca katastrofy i prześledził zmiany na kolejno wykonywanych zdjęciach. Ekspert doszedł do wniosku, że rozrzut szczątków samolotu nie był zgodny z oczekiwaniami jak dla przypadku zderzenia i raczej sugeruje wystąpienie eksplozji poprzedzającej kolizję. Ponadto analiza zdjęć satelitarnych wykazuje, że wygląd miejsca wypadku i położenie szczątków zmieniało się w wyniku manipulacji.

Dokonując opisu sposobu zniszczenia małego fragmentu Tu-154M nr 101 prof. Jan Obrębski z Politechniki Warszawskiej stwierdził, że przyczyną katastrofy musiał być wielopunktowy wybuch.

- Rozerwanie lewego zbiornika paliwa numer trzy spowodowało utratę lewej części skrzydła. Co jest zgodne z badaniami dr Szuladzińskiego - swoją hipotezę przedstawił Jacek F. Gieras z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy odniósł się w ten sposób do raportu MAK, który mówi, że utrata lewej części skrzydła spowodowała rozerwanie lewego zbiornika paliwa.

 - Beczka smoleńska staje się mało wiarygodna, bo według zapisu raportu MAK i Millera samolot wykonując beczkę wznosi się do góry – powiedział podczas swojego wykładu prof. Kazimierz Nowaczyk z University of Maryland.

- Komisja Millera cały czas mówiła nam, że samolot był sprawny do końca. To jest nieprawda. W raporcie ATM jest to napisane wprost – analizował przebieg katastrofy prof. Nowaczyk

- Ja nie znam a może ktoś z państwa słyszał o czujnikach zderzenia z drzewami albo czujnikach zderzenia z brzozą zainstalowanych w samolocie. Komisja mogła jedynie stwierdzić, że nastąpiło uszkodzenie skrzydła. Jaka była przyczyna uszkodzenia tego skrzydła z żadnych sensorów się nie da się tego odczytać – podkreślił profesor Kazimierz Nowaczyk.

Pobierz prezentacje:
Marka Dąbrowskiego
Grzegorza Szuladzińskiego
Michała Jaworskiego
prof. Wiesława Biniendy

Szczegółowe informacje na temat ustaleń naukowców zostaną opublikowane w jutrzejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" oraz w tygodniku "Gazeta Polska" dostępnym od środy 24 października 2012.

Autor: 
Źródło: 
niezalezna.pl
Naukowcy: Katastrofie towarzyszyła eksplozja - niezalezna.pl
foto: Misja Specjalna
Załącznik do artykułuWielkość
prezentacja-ks2012-m.dabrowski.pdf3.34 MB
smolensk_conference2012_wkb_polski_short.pdf4.03 MB
traj_pion_kat_przechyl5.pdf888.38 KB
referat.gsz_.pdf687.17 KB
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

sukcesywnie: tu wykład rozpoczynający spotkanie wraz ze slajdami: http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2618
oraz krótka relacja z mszy św. na otwarcie obrad: http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2617

A gdzie się podział strażnik żyrandola, który przedtem tak brylował w mediach arcyprostymi przyczynami katastrofy smoleńskiej a teraz to schował się do mysiej dziury i nabrał wody w usta czyżby chciał zrobić wrażenie na ludkach iż jego to ta sprawa nie dotyczy. Myśli pewnie, że ludek ma krótką pamieć i zapomniał już jak to strażnik żyrandola spiesznie przejmował władzę prezydencką, kiedy jeszcze ciało śp. Lecha Kaczyńskiego dobrze nie ostygło.

Ja mam swoją hipotezę zdarzeń. Zamach przygotowywany był już co najmniej od grudnia, a nawet listopada poprzedniego roku. Organizował go gabinet tuskomatoła i fałszywy komuruski? (potrzebny na prezydenta w Polsce)z chłopakami ze WSI przy współpracy z RasPutinem i jego służbami. Są na to dowody. Śledziłem informacje pojawiające się w necie w dniu zamachu, niektóre szybko znikały. Twierdzę, że samolot pomalowany na polskie barwy, który rozbił się przed lotniskiem w Smoleńsku to był inny TU154, a nie ten którym leciała delegacja z Prezydentem. Zresztą on się nie rozbił, tylko został rozerwany ładunkami od wewnątrz tak jak to twierdzą teraz eksperci. Ten samolot był pilotowany przez jakichś rosyjskich pilotów, którzy przeżyli i wybuch i upadek kokpitu, dlatego trzeba było ich dobić. Odpowiednie służby były na miejscu zdarzenia przed jego wystąpieniem. Natomiast samolot prezydencki został awaryjnie skierowany na jakieś pobliskie lotnisko polowe, wszyscy zostali jakimś podstępem wzięci żywcem, w tym i borowcy, dlatego niektóre komórki działały jeszcze jakiś czas po rzekomej katastrofie. Następnie wszyscy zostali pomordowani, a ich zwłoki mechanicznie rozczłonkowane. Komórki i broń borowców nie noszą śladów zniszczeń! ani obecności przy szczątkach rozbitego tupolewa! Dlaczego? Następnie zmasakrowane ciała ofiar zostały podrzucone na miejsce fikcyjnej katastrofy i częściowo przemieszane z podłożem. I tak to zapewne było. Tylko w szczegółach mogę się mylić.

,,To BYŁ ZAMACH,,Nie możemy w to wątpić.

a co by było , gdyby załoga samolotu, zgodnie z warunkami lotniska i pilotów pilotujacych prezydencki samolot na wysokści 100 lub 120 m, przy takim, (nieprecyzyjnym) trybie lądowania, zgodnie z przepisami, odeszła na drugo krąg ????
czy tez by wybuchła bomba ????

dlaczego ten samolot znalazł się , na takiej wysokości??? (obojętnie czy 5 m nad poziomem gruntu , jak twierdzą zwolennicy zderzenia z brzozą, czy 30 m jak twierdzi Pan Nowaczyk) ?????
na takim lotnisku , bez ILS, bez widoczności ziemi , piloci nie mają prawa tak zniżać lotu

Chodziło o to, żeby mainsteramowe media miały wstrętną pożywkę i żeby nie dostrzegły najważniejszego tematu dnia, czyli tej wspaniałej konferencji. To kolejne działanie wrogich, niepatriotycznych sił, które działają pod przykrywką Kurii w Warszawie

Nie zakneblujecie nam ust,nie przestraszycie nas Polaków dalej będziemy domagać się wyjaśnienia i osądzenia winnych tej masakry.

To bardzo dobrze że tego rodzaju konferencja wreszcie się odbyła i mam nadzieję że pewnego dnia prawda ( jakaby nie była ) ujrzy światło dzienne .
Chamskie Lansowanie od pierwszej chwili po katastrofie w oficjalnych mediach tylko jednej politycznie poprawniej teorii o naciskach Prezydenta na pilotów, następnie późniejsze powtarzanie niesprawdzonych wiadomości ( które okazały się nieprawdziwe o pijanym Generale , kłótni przed wylotem , ,, jak nie wyląduje to mnie zabije " itd. ) jest tak skandaliczne że aż brakuje słów aby to wyrazić !!!
Czy był to zamach czy taż straszny i nieszczęśliwy wypadek tego do końca nie wiem ? Wiem natomiast jak każdy zdrowo myślący człowiek że po każdej katastrofie( a już szczególnie po takiej !!! ) musi się odbyć rzetelne śledztwo !
Tymczem katastrofa która nastąpiła po ,, Katastrofie w Smoleńsku " wskazuje albo na całkowity nieprofesjonalizm , bajzel i bałagan albo na ... ?
No właśnie, na co to wskazuje ...? Przypominam sobie jak Śp.Prezydent Lech Kaczyński był atakowany w mediach : np.kłótnie o krzesło , o samolot , ciągle spory między kancelariami Premiera i Prezydenta , no i końcu szczególnie chętnie powtarzany i nagłaśniany incydent z ladowaniem w Gruzji .

Mógłbym pokusić się np. O teorię że wszystko było już wcześniej misternie zaplanowane i na rok lub dwa przed 10.04 starano się tak obrzydzić Polakom Lecha Kaczyńskiego i wmówić im że jest nieodpowiedzialny i kłótliwy że gdy doszło do katastrofy wszystko było już wiadome kto ponosi winę .

Jeśli to był zamach kto więc maczałw tym palce ? Jakie służby ? Polskie , rosyjskie ? Niekoniecznie ! Rosja jest dla Unii Europejskiej i najważniejszego jej członka Niemiec jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych , a Polska polityka zagraniczna za czasów rządów PIS -u i Prezydentury Lecha Kaczyńskiego była bardzo aktywna i na pewno nie w smak wielu politykom a zatem lista tych którzy skorzystali na śmierci Prezydenta byłaby dłuższa ...

Rasowy polityk, jak wiadomo, Boga się nie boi. Nie boi się też księdza i przed nim nie klęka. Nie obawia się również wyrzutów sumienia. Jedyne, co go trapi, to utrata stołka. Co będzie robił, gdy jego kadencja się skończy?... http://naprawicy.pl

Dwa duże odchylenia w pobliżu samolotu zostały zdetonowane 2 lub 3 ładunki
małej mocy które odłamały skrzydła i naruszyły konstrukcję , następnie spadający wrak został kolejny raz nad ziemią zdetonowany , użyto bomby kasetowej z paliwa lotniczego , wycieli wszystkie drzewa ponieważ fala uderzeniowa zmiotła i połamała te drzewka , te drzewka były połamane od fali uderzeniowej!!!!

zobacz w zwolniony tempi eco spowodowało nagłe odchylenie samolotu pionowe o kilka metrów :

*************************ZOBAZC TO******************:
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=zf7m7hN5Szc&feature=endscreen

To budujące.

jest jeszcze jedna opcja do rozważenia /aż boje sie o niej pisać/ to jakiś udział naszych służb -co wy na to?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl