niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28/02/2015
Grzegorz Wierzchołowski
1 % SWS)

Naukowcy: Katastrofie towarzyszyła eksplozja

Dodano: 22.10.2012 [19:25]
[PREZENTACJE DO POBRANIA] Kolejni naukowcy potwierdzają ustalenia ekspertów parlamentarnego zespołu po przewodnictwem Antoniego Macierewicza ( PiS) d.s. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.  W trakcie dzisiejszej Konferencji Smoleńskiej prof. Piotr Witakowski stwierdził, że aktualny stan badań wskazuje, że katastrofie towarzyszyła eksplozja. Dzisiaj, w trakcie swoich wystąpień informacje o wybuchu jako przyczynie katastrofy potwierdzili kolejni naukowcy.

Dokładna analiza udokumentowanych katastrof lotniczych na przestrzeni ok. 30 lat wskazuje, że w zdecydowanej większości przypadków, gdy samolot zderzał się z ziemią bardzo często wycinał wcześniej całe połacie lasu, a części samolotu nigdy nie były rozrzucane na takim promieniu jak miało to miejsce w Smoleńsku.

Według prof. Witakowskiego zgodnie z aktualnym stanem badań najbardziej prawdopodobna jest hipoteza wskazująca na wybuch samolotu w powietrzu. Zdaniem prof. Witakowskiego katastrofa smoleńska stanowi wypadek, któremu towarzyszyła eksplozja, a upadek na ziemię nastąpił po wcześniejszym podziale samolotu na fragmenty.

Ustalenia Witakowskiego potwierdza prof. Chris Ciszewski z University of Georgia, który w swoim wystąpieniu przeprowadził analizę porównawczą zdjęć satelitarnych miejsca katastrofy i prześledził zmiany na kolejno wykonywanych zdjęciach. Ekspert doszedł do wniosku, że rozrzut szczątków samolotu nie był zgodny z oczekiwaniami jak dla przypadku zderzenia i raczej sugeruje wystąpienie eksplozji poprzedzającej kolizję. Ponadto analiza zdjęć satelitarnych wykazuje, że wygląd miejsca wypadku i położenie szczątków zmieniało się w wyniku manipulacji.

Dokonując opisu sposobu zniszczenia małego fragmentu Tu-154M nr 101 prof. Jan Obrębski z Politechniki Warszawskiej stwierdził, że przyczyną katastrofy musiał być wielopunktowy wybuch.

- Rozerwanie lewego zbiornika paliwa numer trzy spowodowało utratę lewej części skrzydła. Co jest zgodne z badaniami dr Szuladzińskiego - swoją hipotezę przedstawił Jacek F. Gieras z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy odniósł się w ten sposób do raportu MAK, który mówi, że utrata lewej części skrzydła spowodowała rozerwanie lewego zbiornika paliwa.

 - Beczka smoleńska staje się mało wiarygodna, bo według zapisu raportu MAK i Millera samolot wykonując beczkę wznosi się do góry – powiedział podczas swojego wykładu prof. Kazimierz Nowaczyk z University of Maryland.

- Komisja Millera cały czas mówiła nam, że samolot był sprawny do końca. To jest nieprawda. W raporcie ATM jest to napisane wprost – analizował przebieg katastrofy prof. Nowaczyk

- Ja nie znam a może ktoś z państwa słyszał o czujnikach zderzenia z drzewami albo czujnikach zderzenia z brzozą zainstalowanych w samolocie. Komisja mogła jedynie stwierdzić, że nastąpiło uszkodzenie skrzydła. Jaka była przyczyna uszkodzenia tego skrzydła z żadnych sensorów się nie da się tego odczytać – podkreślił profesor Kazimierz Nowaczyk.

Pobierz prezentacje:
Marka Dąbrowskiego
Grzegorza Szuladzińskiego
Michała Jaworskiego
prof. Wiesława Biniendy

Szczegółowe informacje na temat ustaleń naukowców zostaną opublikowane w jutrzejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" oraz w tygodniku "Gazeta Polska" dostępnym od środy 24 października 2012.

Autor: 
Źródło: 
niezalezna.pl
Naukowcy: Katastrofie towarzyszyła eksplozja - niezalezna.pl
foto: Misja Specjalna
Załącznik do artykułuWielkość
prezentacja-ks2012-m.dabrowski.pdf3.34 MB
smolensk_conference2012_wkb_polski_short.pdf4.03 MB
traj_pion_kat_przechyl5.pdf888.38 KB
referat.gsz_.pdf687.17 KB
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Wybitny naukowiec musi wykrzyczeć to całemu światu: "dzisiaj możemy powiedzieć otwarcie Tupolewa 154 z Prezydentem Polski na pokładzie i 95 obywatelami RP zestrzelono, a potem, aż do tej pory zacierano ślady po zamachu. Zacierającymi ślady są Premier RP oraz jego rząd, rosyjskie służby specjalne kierowane przez Putina, a także polscy prokuratorzy i sędziowie prowadzący tę sprawę."

sukcesywnie: tu wykład rozpoczynający spotkanie wraz ze slajdami: http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2618
oraz krótka relacja z mszy św. na otwarcie obrad: http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2617

Warto zapamiętać nazwiska tych fizyków, Historia na pewno ich zapamięta- mieli odwagę mówić prawdę!

i bedzie sie smiac do konca swiata i jeden dzień dłuzej

takich cymbalów zebrać w jednym miejscu to naprawde wielka sztuka

i tutaj szacun dla macierewicza

w naturalny sposób oczyści naukę polską z tumanów i kretynów

A gdzie się podział strażnik żyrandola, który przedtem tak brylował w mediach arcyprostymi przyczynami katastrofy smoleńskiej a teraz to schował się do mysiej dziury i nabrał wody w usta czyżby chciał zrobić wrażenie na ludkach iż jego to ta sprawa nie dotyczy. Myśli pewnie, że ludek ma krótką pamieć i zapomniał już jak to strażnik żyrandola spiesznie przejmował władzę prezydencką, kiedy jeszcze ciało śp. Lecha Kaczyńskiego dobrze nie ostygło.

tluszcz bo sie spasl masakrycznie. Na pasztetach z Biedy

Ja mam swoją hipotezę zdarzeń. Zamach przygotowywany był już co najmniej od grudnia, a nawet listopada poprzedniego roku. Organizował go gabinet tuskomatoła i fałszywy komuruski? (potrzebny na prezydenta w Polsce)z chłopakami ze WSI przy współpracy z RasPutinem i jego służbami. Są na to dowody. Śledziłem informacje pojawiające się w necie w dniu zamachu, niektóre szybko znikały. Twierdzę, że samolot pomalowany na polskie barwy, który rozbił się przed lotniskiem w Smoleńsku to był inny TU154, a nie ten którym leciała delegacja z Prezydentem. Zresztą on się nie rozbił, tylko został rozerwany ładunkami od wewnątrz tak jak to twierdzą teraz eksperci. Ten samolot był pilotowany przez jakichś rosyjskich pilotów, którzy przeżyli i wybuch i upadek kokpitu, dlatego trzeba było ich dobić. Odpowiednie służby były na miejscu zdarzenia przed jego wystąpieniem. Natomiast samolot prezydencki został awaryjnie skierowany na jakieś pobliskie lotnisko polowe, wszyscy zostali jakimś podstępem wzięci żywcem, w tym i borowcy, dlatego niektóre komórki działały jeszcze jakiś czas po rzekomej katastrofie. Następnie wszyscy zostali pomordowani, a ich zwłoki mechanicznie rozczłonkowane. Komórki i broń borowców nie noszą śladów zniszczeń! ani obecności przy szczątkach rozbitego tupolewa! Dlaczego? Następnie zmasakrowane ciała ofiar zostały podrzucone na miejsce fikcyjnej katastrofy i częściowo przemieszane z podłożem. I tak to zapewne było. Tylko w szczegółach mogę się mylić.

Przestańcie pisać ciągle oczywistą prawdę,że to był zamach tylko analizujcie kto i kiedy i gdzie mógł podłożyć ładunki.

do dziela,' od opitalanie jetem ja'--kumasz.

to chyba tez jest oczywiste. Kolega Putina remontowal samolot. Myslisz ze dlaczego teraz Tusk za Chiny Ludowe nie chce wsiasc do drutiej Tutki?

podaj swoją analizę. Bo przecież wiesz w sposób oczywisty o zamachu. Czyli już zrobiłeś analizę (bo skąd byś wiedział o zamachu?)

,,To BYŁ ZAMACH,,Nie możemy w to wątpić.

a co by było , gdyby załoga samolotu, zgodnie z warunkami lotniska i pilotów pilotujacych prezydencki samolot na wysokści 100 lub 120 m, przy takim, (nieprecyzyjnym) trybie lądowania, zgodnie z przepisami, odeszła na drugo krąg ????
czy tez by wybuchła bomba ????

dlaczego ten samolot znalazł się , na takiej wysokości??? (obojętnie czy 5 m nad poziomem gruntu , jak twierdzą zwolennicy zderzenia z brzozą, czy 30 m jak twierdzi Pan Nowaczyk) ?????
na takim lotnisku , bez ILS, bez widoczności ziemi , piloci nie mają prawa tak zniżać lotu

...podjął decyzję "odchodzimy" na 100 metrach ! Samolot "z niewiadomych przyczyn" pomimo wysiłków załogi tracił gwałtownie wysokość przekraczając dopuszczalną dla niego prędkość pionową,jeszcze przed "żelaznym drzewem".Tylko nie mów ,że z takiej wysokości (100 m) nie mógł odejść.Otóż bez problemów.Gdyby oczywiście nie te "niewiadome przyczyny"...

w momencie podjęcia decyzji samolot miał opadanie ok 8 m/s, wyrównanie lotu a następnie przejście do lotu wznoszącego nie nastąpi w jednej chwili, to musi potrwać conajmniej kilka sekund i w tymczasie lot obnizy się znacznie poniżej 100 m. czyli pilot zbyt poźno wydał komendę odejścia, bo przy takim opadaniu musiał zrobić to wcześniiej aby wyrównać lot na 100 m .
Ponadto po wydaniu polecenia odejścia w automacie, czego nie wolno mu było zrobić przy takim wyposazeniu lotniska , załoga przez kilka sekund spokojnie odczytuje malejące wskazania wysokościomierza , dopiero chyba na ok 30 m pilot ściąga wolnat , tym samym odłączając autopilota , zwiększa obroty i próbuje odejść. Gdzie te wysiłki załogi ?

. . .

Chodziło o to, żeby mainsteramowe media miały wstrętną pożywkę i żeby nie dostrzegły najważniejszego tematu dnia, czyli tej wspaniałej konferencji. To kolejne działanie wrogich, niepatriotycznych sił, które działają pod przykrywką Kurii w Warszawie

jest dniem straconym. Ja już dziękuję.

miejsca?

nie dziękuj, tylko spadaj stąd palancie i już nie wracaj

historia świata jest historią spisków- nieukom i debilom pod rozwagę

To mądre słowa ale niedowiarki nic nie wiedzą na ten temat

Nie zakneblujecie nam ust,nie przestraszycie nas Polaków dalej będziemy domagać się wyjaśnienia i osądzenia winnych tej masakry.

Nadszedł czas sądu nad reżimem. Winni, choćby w najmniejszym stopniu, każdy według swego udziału, muszą być surowo skazani.
Ryży musi mieć najwyższy wyrok.
A potem reszta, niewiele mniej, każdy według winy.
Za zdradę Polski należy się kara śmierci, a więc dożywocie dla tych co kolaborowali z sowietami. Bo to największe przewinienie.

http://obroncakrzyza.wordpress.com/

Nic im nie zrobimy - nie mamy mediów - wszystko ucichnie. Jedyny program, który nagłaśnia sprawę smoleńską, to program Pospieszalskiego "Bliżej". Naród się boi - każdy dba o swoją rodzinę i nikt nie chce sobie zaszkodzić, np. stracić pracę, czy być prześladowanym. Jeśli nie wyjdziemy na ulicę, to nic nie zrobimy. Ruscy mają wszystko pod kontrolą -fałszują wybory, co świadczy że nie ma tu miejsca na rozwiązania demokratyczne. My naród polski musimy ich po prostu siłą usunąć i umieścić w więzieniach na 100 lat łagrów ciężkiej pracy. Innego wyjścia nie ma. Problem jest w tym, że naród jest bierny i się boi i to jest główny problem Polski. Samo pisanie na forum nic nie da - co z tego, że piszemy posty jak oni to mają w samej du..... Bez użycia siły nic nie zdziałamy - żal patrzeć, że nie walczymy za prawdziwych polskich patriotów, którzy zginęli w zamachu w Smoleńsku. Główna strategia Tuska i jego reżimu jest taka, żeby o tym nie mówić i nie pokazywać w mediach - chodzi o to, że po pewnym czasu sprawa sama ucichnie. Prawda niestety jest taka, że po 10 kwietnia 2010 r. utraciliśmy niepodległość i długo jej nie odzyskamy jeśl będziemy się tak zachowywać. Polska to obecnie niedemokratyczne, oszukańcze, bandyckie państwo nie mające nic współnego z cywilizowanymi krajami.

Mów za siebie i nie siej defetyzmu, no to wyjdź na na ulicę, o co ci chodzi? Napisz, co ty zrobiłeś w sprawie prawdy o Smoleńsku. Twoja bierność jedynie rozzuchwala Tuska, je nie potrzebuję takich widzów jak ty, którzy mówią, że nic się nie da zrobić i stoją z boku. Naciski można wywierać manifestacjami licznymi, a nie ślepym szałem.

miedzy 1945 i 1989 r. Katyn praktycznie nie istnial, poza mala grupka "wtajemniczonych" wiekszosc nawet o nim nie slyszala a jednak prawda ujrzala swiatlo dzienne. Dzisiaj to juz nie sa jednostki, ktore o nia walcza. Ludzi aktywnych w dazeniu do prawdy sa setki a moze tysiace. Ponadto miliony takich jak ty czy ja maja dostep do informacji. Nie zrobimy im nic dzisiaj, moze jutro, ale pojutrze lub po pojutrze zajma sie nimi niezalezne sady. Sadzisz, ze ten rezim bedzie wiecznie przy wladzy? Nie jest prawda, ze nie walczymy " za prawdziwych polskich patriotów, którzy zginęli w zamachu w Smoleńsku". Kazdy z nas w taki czy inny sposob walczy o prawde. Polska to nie tylko umyslowy lumpenproletariat, debilne lemingi i rezimowy aparat. Polska to miliony uczciwych ludzi, ktorzy nie dadza sobie zrobic wody z mozgu, na ktorych mozna tupna noga i sie przestrasza albo poprostu sie sprzedadza zamachowcom. Jest nas duzo wiecej niz nich.

wiem od samego początku ale dobrze ,że naukowo to udowodnią

samolot był sprawny do brzozy
a potem to już tylko była reka noga mozg na ścianie
od brzozy do wrakowiska upłyneło 6 sekund

to MNIEJ niż napisanie jednym palcem na klawiaturze slowa
Z-A-M-A-C-H lub M-O-M-E-N-T

To nic obywatele ! W zaprzyjaznionych telewizjach tematem nr. 1 jest mgła na lotniskach , a nr. 2 POmysł naszego umiłowanego przywódcy na finansowanie in vitro ! Wcale się nie zdziwię jak POwróci matka Madzi. Co im tam jakaś konferencja na temat jakiejś tam mało znaczącej katastrofy . Tak było jest i POzostanie . I skretyniałym POlaczkom nic o tym nie będzie wiadomo , i POzostaną w świętym przekonaniu że to wszystko wina kaczorów .
Nasze kochane "niezależne" media skutecznie ten temat przemilczą , i POlaczek sobie nic nie utrwali , a na to żeby samemu dotrzeć do rzetelnej informacji jest POprostu za głupi , zapijaczony , zaćpany , zbyt wykształcony , ze zbyt dużego miasta .
A takie POlaczki POsiadają przewagę liczebną , niestety . I to oni zadecydują kto będzie rządził naszym krajem . LESZEK Z JANUSZEM !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl