niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
10/10/2015
Redaktor wydania: Paweł Krajewski

Macierewicz: raport Millera sfałszowano

Dodano: 27.06.2012 [16:45]
Jeśli premier Donald Tusk szybko nie powoła nowej komisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, czeka go akt oskarżenia. Wszystko wskazuje na to, że rządowy raport został sfałszowany i mamy na to dowody - powiedział Antoni Macierewicz na dzisiejszym posiedzeniu sejmowego zespołu smoleńskiego. 

Jak ujawnia w tym tygodniu "Gazeta Polska" - wizualizacja trajektorii lotu załączona do rządowego raportu została sfałszowana. Chociaż z danych jasno wynika, że samolot przeleciał kilka metrów nad brzozą, załącznik do raportu ilustrujący trajektorię lotu pokazuje, jak tupolew zderza się z drzewem.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zespołu Parlamentarnego Zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej prof. Kazimierz Nowaczyk, ekspert zespołu, w obecności posłów i dziennikarzy w druzgocący sposób obalił ustalenia rządowej komisji, której przewodniczył Jerzy Miller. - Nie mam wątpliwości, że dane sfałszowano - stwierdził.

Nowaczyk podkreślił, że z danych umieszczonych w wizualizacji na wysokościomierzach barycznych i wysokościomierzu radiowym wynika, że maszyna w momencie, gdy według komisji Millera zderzyła się z brzozą, leciała na wysokości około 18 m ponad ziemią.

"Według trajektorii poprowadzonej w oparciu o wizualizację KBWL minimalna wysokość baryczna na jakiej znalazł się samolot na sekundę przed zderzeniem z brzozą wynosiła 18 m ponad ziemię. Samolot nie mógł utracić fragmentu lewego skrzydła w wyniku kolizji z brzozą, ponieważ w momencie przelotu nad drzewem znajdował się na wysokości minimum 18,66 m ponad ziemią" - powiedział ekspert zespołu.

"Czasy zdarzeń TAWS 38 (dane systemu ostrzegania przed przeszkodami) i FMS (system zarządzania lotem) zostały ukryte w trajektorii przedstawionej w załączniku do raportu KBWL. Czasy przedstawione w załączniku do raportu różnią się od czasów na wizualizacji. Czasy poszczególnych zdarzeń zostały świadomie zmanipulowane lub ukryte tak, aby końcowy wniosek przyczyn katastrofy był zgodny z raportem MAK. Wszystkie czasy zdarzeń są przesuwane tak, aby samolot znalazł się jak najniżej, w miejscu, gdzie rośnie brzoza" - stwierdził Nowaczyk.

Antoni Macierewicz zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o fałszerstwie. "Dotyczyć będzie przestępstwa przeciw dokumentom. Sfałszowano rządowy dokument, jakim jest raport przewodniczącego Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Na pewno będzie dotyczyć ministra Millera, zapewne przeciwko członkom komisji technicznej. (...) Fałszowano obraz i wniosek, który zaproponowano jako wynik prac komisji Millera, że samolot uderzył w brzozę na wysokości 5 m i złamał skrzydło" - powiedział dziennikarzom Macierewicz.

Więcej na temat sfałszowania raportu Millera w tygodniku "Gazeta Polska"
Autor: 
Katarzyna Pawlak
Współpracownicy: 
wg
Źródło: 
Niezależna.pl
Źródło: 
Gazeta Polska Codziennie
Źródło: 
PAP
Macierewicz: raport Millera sfałszowano - niezalezna.pl
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Jeśli chcecie wiedzieć czym jest NKWD to zajrzyjcie na
http://krzysztof-smok.blogspot.com/2012/02/wstep-do-malarstwa-honour-i-flemming.html

Aż do ostatecznego finału w sądach. Nie dawać im ani chwili wytchnienia i ani chwili spokoju. Jak ktoś decyduje się na udział w działaniach przestępczych to musi liczyć się z konsekwencjami.

Czy Tusk powoła komisję czy nie powoła to odpowiada za działania rządu 10 kwietnia i potem. Złodziej jest złodziejem i przyznanie się do przestępstwa można uznać za okoliczność łagodzącą ale nie zmienia to faktu kradzieży. Nie może byc kolejnej "grubej kreski". Winnni muszą odpowiedzieć.

takie rzeczy tylko w Rosji :)

Poprzyjcie petycję do prezydenta Obamy w sprawie katostrofy w Smoleńsku! --- Wklejam instrukcję opisaną przez jednego z internautów: „1. skopiuj link: wh.gov/zMU i wklej do okna przeglądarki internetowej 2. kliknij na niebieski link na dole strony pod tytułem create an account 3. wpisz w pojawiających się rubrykach swoje Imię (first name) Nazwisko (last name)i adres e mailowy 4. Następnie na dole strony przepisz do najniższej rubryki nieregularne literki i cyferki pojawiające się nad ramką potwierdzające logowanie 5. Kliknij niebieską ramkę z napisem create an account 6. Następnie po kilkunastu minutach wejdź na swoje konto emailowe i kliknij w link przesłany przez Biały Dom celem zweryfikowania konta 7. Po weryfikacji konta możesz podpisać petycję klikając na sign in niebieska ramka na dole strony wh.gov/zMU Co ważne podpisy pod petycją pojawiają się tylko z Imienia i pierwszej litery nazwiska a więc są anonimowe. Dodatkowo nie musisz być obywatelem USA aby podpisać się pod petycją.” --- Wpisanie kodu pocztowego (Zip) nie jest wymagane.19

“MINISTER MILLER POTWIERDZA TEZĘ MACIEREWICZA?”

Czy TU-154 był sprawny? Miller udaje, że nie rozumie pytania - http://www.youtube.com/watch?v=-_8k4uCv6M4&feature=player_embedded

1. Samolot na 15 metrze wysokości stracił zasilanie
2. Czy samolot między 15 metrem i szóstym był sprawny?
3. Samolot między 15 metrem wysokości i piątym nie był sprawny bo stracił skrzydło

“MINISTER MILLER POTWIERDZA TEZĘ MACIEREWICZA?”

"Mennica państwowa wpuściła do obiegu monetę na której na tle "pancernej brzozy" znajduje się Tu-154m z uszkodzonym skrzydłem." - To co przedstawia moneta i sam Miller to dokładna relacja z tego co się wydarzyło.

Awers: moneta przedstawia TU-154M przelatujący nad "pancerną brzozą" - "S.A.M.O.L.O.T" pokazany jest z urwanym skrzydłem - skrzydło zostało uszkodzone wyżej?

- "T.Ł.O", czyli brzoza jest w całości - Jeśli brzoza jest w całości to nie ona urwała skrzydło.
- Dokładnie to samo mówi Miller: "Między 5 i 15 (metrem wysokości samolot) był niesprawny przede wszystkim przez to, że zostało uszkodzone skrzydło, i w związku z tym, samolot podlegał pewnej rotacji...."

Rewers: rewers pokazuje oszustwo - czyli "pancerną brzozę" z raportu Anodiny “przypieczętowane polskim orłem”
https://docs.google.com/document/d/1MBGuPI-vwqEEyI5lWSXJ3kMIr84zb1Vkouh1IVagfFo/edit?hl=pl&pli=1

Wiem ze to troche nie na temat ale prosze Was nie pozwolcie aby przycichla sprawa gen.Petylickiego. Drazcie temat do skutku, stawiajcie pytania???
Nie pozwolcie im zamiesc tematu pod dywan tak jak to zrobili chociaz by z sprawa soli wypadowej. Czy ktos wogole beknal za to trucie narodu???????????

ale idący na rękę MAK?

Tak wiem, wolność słowa na nie dotyczy tego co pomyślałem.

Pięknie o tym mówi Andrzej Kołodziej, przywódca strajków gdyńskich z sierpnia 1980 r.
http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2042

Ten człowiek wiecznie kłamie np. że ma kupca na stocznie, że dzieciom da laptopy, no a o zamachu kłamie z całą ferajną.

jest sfalszowane , nawet sam tusek

Zwracam się do ludzi znających angielski.
Na stronach brytyjskiego "Daily Mail" jest artykuł napisany w nieprzychylnym tonie o pomniku w Kałkowie (link poniżej).
Proszę wszystkich "anglojęzycznych" o wpisy pod artykułem.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2165353/Creepy-monument-air-disaster-killed-96--including-Polish-president--shape-plane-killed-them.html

Wpisy mają być przychylne czy nieprzychylne? Żartuję. Napisz do twórcy tego czegoś. Niech broni swojego dzieła.

na stronie internetowej Bialego Domu- http://wh.gov/zMU
jest petycja w sprawie katastrofy smolenskiej,do prezydenta USA Obamy. Jezeli zostanie podpisana przez 25000 internaltow Obama bedzie musial nania odpowiedziec. Zeby podpisac nalezy wykreowac swoje konto. podstawowy angielski wystarczy zeby tego dokonac. Prosze przekazac jak najwiekszej liczbie znajomych. Wiadomosc ktora ukazala sie w Naszym Dzienniku jest blokowana i w tej chwili nie mozna wejsc na ta strone. Podpisu nalezy dokonac przed 5 lipcem.

Lub chociaż przytul...

Ciekawe czy Nowaczyk ma stałą ochronę

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl