niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
03/03/2015
Piotr Łuczuk
1 % SWS)

Eksplozja nastąpiła wewnątrz Tu-154

Dodano: 12.05.2012 [13:40]
Sposób, w jaki została rozpruta powierzchnia kadłuba Tu-154, wskazuje, że w samolocie lecącym do Smoleńska nastąpił wybuch wewnętrzny. To – według naszych informacji – jeden z ważniejszych wniosków przełomowego raportu, jaki przygotował dr Grzegorz Szuladziński dla zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

Raport ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Koncentruje się na zniszczeniach, jakim uległ Tu-154, i zawiera hipotetyczny przebieg ostatnich sekund lotu maszyny, która rozbiła się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

Pytany przez nas o zawartość raportu Antoni Macierewicz mówi: – Jeszcze nikt nie przedstawił analizy, która tak ściśle odpowiadałaby faktom.

To był wybuch wewnętrzny

Według informacji „Gazety Polskiej”, jeden z ważniejszych fragmentów analizy dr. Szuladzińskiego dotyczy mechaniki wybuchu i zniszczeń samolotu spowodowanych ogniem. Ta część raportu może mieć fundamentalne znaczenie dla wyjaśnienia sprawy katastrofy smoleńskiej.

Autor opisuje różne rodzaje zniszczeń samolotu w zależności od źródła i charakteru pożaru po katastrofie. Zauważa m.in., że przy zapaleniu się paliwa np. podczas awaryjnego lądowania powstaje z reguły duży pożar, który skutkuje spaleniem, a przynajmniej nadpaleniem maszyny.

Do innych zniszczeń doszłoby natomiast w przypadku detonacji bomby lub innego materiału wybuchowego poza statkiem powietrznym nad powierzchnią ziemi. Eksplozji takiej towarzyszyłoby natychmiastowe powstanie kuli ognia, której powierzchnia byłaby falą uderzeniową. Po rozszerzeniu się średnicy kuli fala ta oddzieliłaby się od niej, szybko niszcząc napotkane przedmioty – w związku z czym działanie samego ognia miałoby ograniczony zasięg.

Inaczej wyglądałyby zniszczenia po wybuchu wewnątrz samolotu. Wówczas kula ognia, która powstała wraz z eksplozją, rozeszłaby się stopniowo po maszynie zgodnie z kształtem wnętrza – z pominięciem tych elementów konstrukcji, które oddzieliły się w wyniku wybuchu. Po rozerwaniu wraku odlatujące części zostałyby „omyte ogniem” i paliłyby się po upadku na ziemię. Kontaktu z ogniem nie miałyby zaś elementy oddalone lub osłonięte od źródła eksplozji.

Rodzaj zniszczeń w Tu-154 – rozprucie powierzchni kadłuba oraz zasięg pożaru – wskazują właśnie na wybuch wewnętrzny. Oznacza to, że w samolocie, w którym zginął Lech Kaczyński, prawdopodobnie eksplodował materiał wybuchowy. Autor raportu wskazuje, że prawdziwości szokującej hipotezy o wybuchu wewnętrznym dowiodłaby ostatecznie analiza metalurgiczna śladów chemicznych na powierzchniach bezpośrednio dotkniętych eksplozją.

Kim jest autor raportu?

Naukowiec, który przygotował raport prezentowany przez zespół Antoniego Macierewicza, jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Dr Grzegorz Szuladziński to absolwent Politechniki Warszawskiej (na prestiżowym Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa), w 1973 r. doktoryzował się z mechaniki struktur na amerykańskim University of South California (absolwentem tej uczelni był m.in. słynny kosmonauta Neil Armstrong, pierwszy człowiek na Księżycu). Do 1980 r. pracował w Stanach Zjednoczonych, zajmując się m.in. technologiami lotniczymi i kosmonautycznymi. Wśród wielu jego projektów można wymienić komputerowe symulacje zdarzeń sejsmicznych, mające na celu bezpieczeństwo obiektów nuklearnych.

W 1981 r. Szuladziński przeniósł się do Australii, gdzie do dziś prowadzi prace nad procesami rozpadu, dynamiką konstrukcji, odkształceniami itd. w lotnictwie, kosmonautyce, kolejnictwie i energetyce.

Ekspert zespołu Antoniego Macierewicza ma także na swoim koncie dwie książki i wiele artykułów, jest członkiem kilku stowarzyszeń inżynieryjnych w USA i Australii. Od lat 90. wykonuje złożone komputerowe symulacje takich zjawisk jak rozbijanie skał przy użyciu materiałów wybuchowych, rozrywanie metali, niszczenie budynków za pomocą wstrząsów czy interakcje zachodzące między płynem a strukturą.

Dr Szuladziński po prof. Wiesławie Biniendzie i dr. Kazimierzu Nowaczyku jest zatem kolejnym wybitnym specjalistą pracującym za granicą, który podważa kluczowe tezy rosyjskiego raportu MAK oraz raportu podsumowującego pracę rządowej komisji Jerzego Millera.      
Autor: 
Leszek Misiak
Autor: 
Grzegorz Wierzchołowski
Źródło: 
Gazeta Polska
Eksplozja nastąpiła wewnątrz Tu-154  - niezalezna.pl
foto: film "10.04.10"
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Tak wiec na pokladzie samolotu doszlo do eksplozji. Energia tej eksplozji byla wystarczajaco duza by rozerwac metalowa strukture samolotu. Plastikowe okienka samolotu jednak te eksplozje wytrzymaly, bo pozniej Rosjanie musieli je wybijac lomem.
Koniec komentarza.

mnie zastanawia kilka rzeczy...
Nawet jeśli był to zamach i był wybuch... to dlaczego w stenogramach z czarnych skrzynek nie ma żadnej reakcji pasażerów na eksplozję, okrzyki jęki itp. itd?
Z tego co pamiętam, to w stenogramach krzyki są dopiero przed zderzeniem z ziemią.
Poza tym uważam że trzeba też zastanawiać się nad konsekwencjami propagowania takiej teorii - zamach.
Ponieważ - po pierwsze dzieli ona społeczeństwo i osłabia już nie najmocniejszy kraj?
Po drugie - jeśli zamach jest prawdą to co? Zaatakujemy Rosję, czym? jak? Poprosimy o poparcie opinię międzynarodową? I co poprą nas, albo NATO nam pomoże? Litości. Więc zastanawia mnie to jątrzenie rany?

“T.U.S.K.O.B.U.S”: CZY MACIEREWICZ BADA MISTYFIKACJĘ?

YOUTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=B4C0q2FBURY&feature=player_embedded

Ranek 10 kwietnia 2010 roku - dochodzi do największego nieszczęścia w powojennej histori Polski - i co się dzieje. Premier 40 milionowego kraju - z delegacją - na lotnisko w innym kraju, nie dolecieli samolotem lub helikopterem - dojechali autobusem - “t.u.s.k.o.b.u.s.e.m” się “kolebali” kilka godzin, aby po 10 godzin po katastrofie, a nawet później, dojechać na miejsce katastrofy, w której zginąnł prezydent kraju, jedne z najważniejszych osób w Polskim Państwie i Polskiej Armi. Dojechali na miejsce zdarzenia - jako pierwsze osoby z Polski - autobusem. I nikogo wcześniej z kraju, poza dyplomatami , tam nie wysłano. To mogło nie razić 10.04.10, ale teraz ? To mogło nas nie razić w ten tragiczny dzień , ale po dwuch latach,tym co wiemy i czego nie wiemy, po głębszym zastanowieniu się? To nawet nie jest śmieszne - to jest chore. Czy jesteśmy aż takimi dziadami, że nie mieliśmy lub nie mieliśmy prawa skorzystać ze środka lokomocji, adekwatnego do sytuacji? To nie była niezaradność, to było celowe lub wymuszone działanie.

Tak jakoś, pisząc słowa o "premierze 40 milionowego Narodu", przypomniała mi się postać sienkiewiczowskiego ojca Danusi - Juranda ze Spychowa - ongiś postrachu rycerzy krzyżackich, któremu Krzyżacy, łudząc go nadzieją uwolnienia, wcześniej porwanej córki kazali przyjść do zamku pieszo - w pokutnym worku i ze sznurem na szyji. Tam kazali stać przed bramą, naśmiewając się i szydząc z niego. Gdy się nacieszyli, ucięli mu prawą dłoń, aby ręka już nigdy nie podniosła miecza na Zakon. Wyłupili mu jedyne oko i wycięli język, potem wypuścili wolno, mówic aby ludzi pytał, jeśli drogi do domu nie mógłby znaleźć - takie skojarzenie - “Zaiste, nie nam - nie w naszej mocy - przebaczać w imieniu tych, których zdradzono o świcie”

Czy to możliwe, że Prezydent naprawdę spóźnił się na samolot “do Smoleńska” - w tak ważnym dniu ? A może, chciano upozorować, że się spóźnił, i wyszło “całkiem nie tak”? Być może ktoś, kto myślał, że bierze udział “w ośmieszaniu” Prezydenta, nie zdawał sobie sprawy, że tak naprawdę bierze udział w czymś całkiem innym, czymś, czego się nie spodziewał - że być może , bierze udział w zamachu. A później starał się to ukryć? - Czy to możliwe?
https://docs.google.com/document/d/1MBGuPI-vwqEEyI5lWSXJ3kMIr84zb1Vkouh1IVagfFo/edit?hl=pl&pli=1#

Prof Mirosław Dakowski wybitny polski fizyk na wykładzie o Smoleńsku.
Na You Tube ,,Prof Mirosław Dakowski-Zbrodnia Smoleńska,,film 75 min
Audycja na Radio Maryja to strata czasu..!!!

Jestem wiernym słuchaczem RM.

podobnie jak z Biniendą, Nowaczykiem i Szmuladzińskim.
To ubijacze piany. Moim zdaniem - tych 3 ostatnich może być poddanych wspieraniu przez służby USA.

Biedny i naiwny kacapie,
jak wrócimy zrobić porządek,
na Kreml,
może się okazać, ześ cziornyj.
Uważaj.

Szybciej niz to sobie wyobrazano zamyka sie wyjasnianie przyczyn katastrofy na poziomie HOW? (jak?). Wyniki symulacji pirotechnicznych poznamy juz niedlugo. Oczywiscie w Polsce nasili sie ryk wszelkiego rodzaju oslow w tym oslow akademickich. Good luck, w normalnym swiecie nikt tego nie slucha w Polsce kazde bekniecie dowolnego typu osla napewno bedzie pilnie dyskutowane. A szkoda.
Zeby nie tracic czasu na jalowa jalowosc takich dysput proponuje aby przygotowac konspekt wyjasniajacy od strony scisle technicznej przebieg katastrofy smolenskiej na poziomie nie przekraczajacym high school(szkoly sredniej) najlepiej w formie opisu i najprostszych wzorow matematycznych i wydac go w wersji angielskiej a krajach anglosaskich (na poczatek).
Nalezy przy tym unikac odniesien do kwestii prawnych, gdyz te sa malo zrozumiale i moga stanowic o niepowodzeniu przedsiewziecia. Uwazam, ze nalezaloby zaczac od angielskojezycznej prasy polonijnej a potem rozszerzac zakres.
Oczywiscie nalezy powolywac sie bezwglednie na ustalenia ekspertow USA/ NASA i innych cywilizowanych krajow gdyz tutaj inne opinie kompletnie sie nie licza, zwlaszcza kiedy ich autorami sa ludzie typu nothing lub unknown.

żądajcie ujawnienia nagrań z fonicznej czarnej skrzynki - póki sama skrzynka jest jeszcze w posiadaniu Rosji.
Gdy skrzynki wrócą - ich zawartość będzie zmanipulowana - tak by pasowała do ostatniego stenogramu.
żądajcie ujawnienia nagrań - a przy okazji posłuchajcie nagrań (ostatnie 20 minut0) - dostępne w prezentacji MAK - która wisi od stycznia 2011 na stronach rianovosti. Ta prezentacja jest ukrywana przed polską opinią publiczną przez rządzących, opozycję i media

Dlatego na warszawskim lotnisku podstawiono tylko jeden samolot, wbrew
instrukcji HEAD , według której powinny być do dyspozycji dwa samoloty.
Nasuwa się także wniosek , że "polskie" służby specjalne ściśle współpracowały z rosyjskimi specsłużbami.Teraz należy wyłuskać nazwiska
osób odpowiedzialnych za przygotowanie samolotu.

bomba , albo u innego mistyka tak sprecyzowane, że coś stało się w powietrzu i musieli lądować.

zamachu wie każdy. Teraz trzeba ukarać mocodawców i wykonawców tego zamachu!

Czy lokalizacja Iskanderów w obwodzie Kalinigradzkim i na Białorusi wskazuje, iż zbliżamy się co raz bliżej wyjaśnienia prawdziwych przyczyn katastrofy, a także wskazania odpowiedzialnych za spisek i zamach?

Czy należy rozważać opcję siłowej interwencji mocarstwa wobec Polski?

zarejestrowały eksplozję. Skoro słychać ostanie, mało cenzuralne słowa pilotów to tym bardziej powinno być słuchać odgłos wybuchu.

chyba brak ci wiedzy, lub jesteś w pracy.

Grzebanie przy rejestratorach jest do wykrycia .Więc nie mamowy o kasowaniu czy wycinaniu fragmentów.Gdyby był jakikolwiek odgłos wybuchu juz 10 IV 10 r.wieczorem była by mowa o czeczeńcach albo innych terrorystach.A może nawet gruzinach.

kabinie pilota gaz, taki sam jaki użył Specnaz na Dubrowce w 2002 roku. A bomby później dokańczają dzieło zniszczenia. Panie Macierewicz czemu wątku użycia gazu obezwładniającego nie bierze się pod uwagę?

Udaja,ze nic nie wiedza,albo co gorzej,ze ekspertezy polskich naukowcow
pracujacych za granica sa "naciagane";POdwojne standardy z Platformy rodem
zaczynaja juz opanowywac rowniez Bruksele!Do krytykowania Ukrainy natomiast sa pierwsi.Putina za falszowanie wyborow w Rosji,za nagminne lamanie demokracji w tym kraju i za "rozwalenie" polskiego samolotu z delegacja
polska do Katynia w dniu 10 KWIETNIA 2010 r. nawet nie mysla skrytykowac,a
co dopiero potepic.W jakich czasach my zyjemy?!

Proszę spojrzeć na to zdjęcie:
http://s.v3.tvp.pl/images/5/b/3/uid_5b31f0a733a72280956e13000e8d3e701287649089252_width_700_play_0_pos_3_gs_0.jpg

Widziałem gdzieś lepsze zdjęcia tego fragmentu samolotu, ale nie mogę znaleźć. Otwór we wrędze, widoczny pomiędzy dwoma postaciami ma wyraźnie wypchnięte krawędzie - takie symetryczne zniekształcenie mogło powstać tylko na skutek podmuchu od wybuchu...

i razem zaplanowali i przeprowadzili ZAMACH NA OPOZYCJE i sp.Prezydenta!!! Pamietajmy, ze w tym samolocie mial sie rowniez znajdowac Jaroslaw Kaczynski!
TO BYL ZAMACH na elite politykow, kotrzy prowadzili nas ku rzeczywistej suwerenosci i demokracji!
Tusk i wataha mieli podlozyc ladunek wybuchowy i zadbac o to, zeby nikt z niewtajemniczonych w plan zamachu, oprocz zdrajcy Turowskiego, nie dostal sie na lotnisko w Smolensku - to Tusk i jego lajdacy wykonali konieczne dzialania dla WYSTAWIENIA TU154 sowietom!

Rosja i Putin zadbali o to, zeby dobic tych, ktorzy by ewentualnie przezyli a potem zaczeli niszczyc wszelkie dowody, z wrakiem wlacznie.

TO JEST ZAMACH przygotowany i przeprowadzony przez Tuska i Putina.
Rozmowy na Westerplatte .... juz wiemy czego dotyczyly - DOTYCZYLY LIKWIDACJI OPOZYCJI W POLSCE!

Zarowno Rosja jak i Tusk i jego wataha najwiecej skorzystali na smierci elity opozycji.
Tusk i Putin mysleli, ze beda niepodzielnie rzadzic i dzielic sie lupami, zeby im i ich mafinej familii nigdy nie zabraklo na luksus.

Wczoraj, ustawa o emeryturach, zapewnili sobie niezbedna liczbe niewolnikow.

Polaku, albo sie obudzimy albo oni nas wykoncza.

A ci, ktorzy nie chodza na wybory: albo pomozecie nam obalic ten nierzad albo wyjezdzajcie i to jak najszybciej i nie stojcie nam na drodze! Takich "polakow" Polska nie potrzebuje!

tak , reszta spoza opozycji przy okazji zalapala sie na zamach , stewardessy , piloci , politycy sld , kaczorowski , boze ty widzisz te brednie i nie grzmisz ..co za katolicy ..

Klich, Schetyna..

Ach gdzie muż tam to Pana Eksperta Hypkiego, Pani Ekspert Paradowskiej czy Pana Eksperta Olbrychskawo oraz Pani Marszałek Kopacz, międzynarodowego eksperta ds. patomorfologii oraz archeologii. Oni wszyscy przecież w TVN24 mówili, że to wyłączna wina Polaków i międzynarodowi Rossyjscy Partnerzy oraz Pani Gnerał wspaniale wspierali śledztwo. Przecież tacy eksperci chyba by nie kłamali????????

Ciało p. prezydentowej mozna było poznać tylko po charakterystycznej obrączce.Jeśli chodzi o ciało pana prezydenta to informacje sa rózne.

Ja gdy przeczytałam listę pasażerow -wiedziałam w pierwszych godzinach po ,że to był zamach!

Jeżeli faktycznie przyczyną katastrofy był wybuch to nie ma takiej opcji żeby ruskie mogli to zrobić bez współpracy z ekipą Tuska. Byłoby to po prostu nie do wykonania.

Dzisiaj w tvtrwam o godzinie 18:15 w programie "Rozmowy niedokończone"
zaproszonym gościem będzie A.Macierewicz.

Dzisiaj w tvtrwam o godzinie 18:15 w programie "Rozmowy niedokończone"
zaproszonym gościem będzie A.Macierewicz.

że już dawno pewne fakty wskazywały że tu zamach.A wściekłość i POkraków,ich ataki na obu Panów Kaczyńskich oraz występy szambiarza biłgorajskiego-potwierdzają to.Myślę że coraz bliżej jest do prawdy tylko żal że ich już nie ma wśród nas.

katastrofe tego ruskiego cuda !

Przyjrzyjcie sie twarzom dwoch ruskich kurdupli podczas parady 9 maja 2012 roku !

Jestem pewien ze tym razem bedzie brany przede wszystkim wariant udzilau osob trzecich w tej katastrofie i padna oskarzenia pod adresem USA !
Oni ( ruscy ) ta katastrofe musza wykorzystac i chociazby z tego powodu iz w USA mamy okres przedwyborczy !
Czy putin odwolal wlasnie w dniu 9 maja 2012 swoja wizyte w USA czym zaskoczyl ?

Przygladajcie sie co dalej bedzie sie dzialo w stosunkach rosja USA !

o popełnieniu zbrodni przeciwko ludzkości do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze jeżeli są już niezbite dowody na zamach śp Prezydenta RP.
U nas teraz sprawiedliwości nie będzie, a prokuratury nic nie zrobią poza utrudnianiem śledztwa, tu nic nie załatwimy. Tylko zgłoszenie o przestępstwie do Hagi i tam mają obowiązek wszystko wyjaśnić.
Mam nadzieję, że PiS nie będzie z tym zwlekał.
Dlatego teraz już wiem z jakiego powodu wariat grożny dla otoczenia niesioł i psychol świński ryj palikmiot tak się zachowują. Oni już wiedzą, że poniosą karę za współudział w zamachu na śp Prezydenta RP. I wiedzą, ile za to odsiedzą za kratami. Długie lata. Nigdzie się nie schowają bo Haga ich wszędzie znajdzie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl