niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
07/03/2015
-
1 % SWS)

Smoleńsk: były dwie eksplozje

Dodano: 28.03.2012 [19:13]
Przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwie eksplozje, które nastąpiły przed zetknięciem Tu-154 z ziemią - stwierdził amerykański naukowiec, dr Kazimierz Nowaczyk, podczas wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Kazimierz Nowaczyk jest doktorem fizyki, pracującym obecnie na Uniwersytecie w Maryland (USA). Swoje słowa o eksplozjach wypowiedział w siedzibie Parlamentu Europejskiego, gdzie odbyło się wczoraj kolejne wysłuchanie publiczne na temat katastrofy smoleńskiej z udziałem przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy, polityków oraz ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza.

Największy skandal po II wojnie światowej

Rozpoczynając wysłuchanie, szef delegacji PiS we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim prof. Ryszard Legutko stwierdził, że śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej jest "największym skandalem w lotnictwie od końca II wojny światowej".

"Spotkaliśmy się kilkanaście miesięcy temu i od tego czasu wiele się wydarzyło, i moim zdaniem, można bezpiecznie powiedzieć, że wątpliwości (w sprawie katastrofy) nie tylko nie zostały rozwiane, ale narastają" - powiedział Legutko.

Pierwsze wysłuchanie w europarlamencie w sprawie katastrofy odbyło się ponad rok temu. We wczorajszym wzięli udział m.in. córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim Beata Gosiewska, wdowa po szefie IPN Januszu Kurtyce Zuzanna Kurtyka, ojciec nawigatora Tu-154 Mieczysław Ziętek, brat śp. Stefana Melaka Andrzej Melak, wdowa po śp. Tomaszu Mercie Magdalena Merta i córka rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego Marta Kochanowska. Byli również obecni eksperci zespołu Macierewicza: prof. Wiesław Binienda, wspomniany dr Kazimierz Nowaczyk z USA oraz sam Macierewicz, a także europosłowie PiS Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba.

Macierewicz: zostały zgromadzone bezsporne dowody

Czas podsumować naszą wiedzę na temat tego, jak doszło do tej tragedii, kto jest odpowiedzialny za tę bezprecedensową w dziejach świata zagładę kierownictwa państwowego jednego z największych europejskich narodów - powiedział na początku swojego wystąpienia Antoni Macierewicz. Zaznaczył, że odpowiedzialność za katastrofę smoleńską po stronie polskiej ponosi m.in. kierownictwo Biura Ochrony Rządu i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorskich. Poseł PiS wspomniał również o depeszy ujawnionej przez WikiLeaks, która wskazuje na Rosjan jako sprawców tragedii 10 kwietnia 2010 r. Fakt odpowiedzialności strony rosyjskiej udowadniają też - stwierdził Macierewicz - polskie uwagi do raportu MAK oraz sprawozdanie przygotowane przez płk. Milanowskiego zaraz po katastrofie, omawiane na tzw. taśmach Klicha.

Antoni Macierewicz powiedział: W ciągu ub. roku zostały zgromadzone dowody w sposób bezsporny stwierdzające, że w kokpicie Tu-154 podczas całej podróży nie rozpoznano głosu gen. Błasika i w ogóle nie stwierdzono tam jego obecności. Świadczy o tym ekspertyza IES w Krakowie opublikowana w Polsce przed 4 miesięcami. Ciało gen. Błasika znaleziono w sektorze nr 1, czyli ok. 20 m od kokpitu, który został odnaleziony w sektorze nr 2. Według tejże ekspertyzy w ogóle nie odnotowano dźwięku uderzenia skrzydła o drzewo. W momencie, w którym Rosjanie odczytują wg swojej interpretacji dźwięk uderzenia skrzydła o brzozę, IES stwierdza odgłos przemieszczających się przedmiotów oraz inny niezidentyfikowany odgłos, który wcześniej się zaczął i później się skończył. Mówiąc krótko, w ogóle uderzenia o drzewo nie było. Co więcej, z badań przeprowadzonych przez prof. Biniendę wynika w sposób jednoznaczny, że gdyby w ogóle doszło do uderzenia skrzydłem w drzewo, to przecięto zostałoby drzewo, a skrzydło z punktu widzenia skutecznośności nośnej samolotu - nienaruszone.

Macierewicz zaznaczył także, że trajektoria pionowa samolotu wyznaczona przez dane systemów TAWS i FMS wskazuje, że do chwili minięcia punktu, w którym rosła brzoza wskazywana przez raport rosyjski jako przyczyna katastrofy, Tu-154 nigdy nie zszedł poniżej 20 m, a więc nie mógł uderzyć w drzewo.

Następnie poseł dodał, że już godzinę po katastrofie, nie badając w ogóle miejsca tragedii i ciał, Rosjanie stwierdzili, że wszyscy pasażerowie zginęli, i odesłali przybyłe ekipy lekarskie. Szef zespołu parlamentarnego ds. Smoleńska odczytał także zebranym dramatyczny zapis nagrania z poczty głosowej żony posła Leszka Deptuły, który zginął w katastrofie (chodzi o telefon, jaki Deptuła wykonał do małżonki prawdopodobnie z pokładu samolotu w momencie tragedii).

Naukowcy: były dwie eksplozje

Po Macierewiczu głos zabrali dr Kazimierz Nowaczyk, który ujawnił, że przyczyną katastrofy były dwie eksplozje, oraz prof. Wiesław Binienda - dziekan wydziału inżynierii Uniwersytetu Akron w stanie Ohio oraz członek grupy ekspertów ds. badań katastrof lotniczych takich instytucji i firm jak NASA, FAA oraz Boeing. Wystąpił również dr Marek Czachor z Politechniki Gdańskiej. Po raz pierwszy tak szeroko zaprezentowano analizy dr. Grzegorza Szuladzińskiego z Australii - członka Australijskiego Instytutu Inżynierów (w tym Katedry Strukturalno-Mechanicznej), Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów-Mechaników oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Lądowych.

Z najnowszych badań przeprowadzonych zarówno w kraju, jak i za granicą, wynika jednoznacznie, że samolot nie mógł zderzyć się z drzewem (a nawet gdyby do tego doszło, nie straciłby skrzydła) i że bezpośrednią przyczyną katastrofy były dwie eksplozje odnotowane jeszcze przed zetknięciem się samolotu z ziemią. Jedna z nich miała miejsce na lewym skrzydle, w pobliżu jego środka, w efekcie łamiąc płat na dwie części. Druga, wewnątrz kadłuba, spowodowała jego rozległe uszkodzenia i rozczłonkowanie, jak również rozłączenie lewego skrzydła i kadłuba.

"Ekspertyzy te potwierdzają, że do katastrofy doszło w powietrzu na skutek świadomego działania osób trzecich" - powiedział Antoni Macierewicz.

Podczas wysłuchania dr Kazimierz Nowaczyk z Uniwersytetu Maryland dowodził, że samolot nie mógł skręcić w lewo w kierunku brzozy, o którą miał się rozbić. "Takie przechylenie się wpłynęłoby na zmianę kierunku (...). Badanie samolotu przez MAK (Międzypaństwowy Komitet Lotniczy) i inne instytucje opisuje przechylenie w lewo, które jest niezgodne z właściwościami technicznymi i aerodynamicznymi tego rodzaju samolotu" - powiedział Nowaczyk. Jego zdaniem możliwą przyczyną katastrofy był wybuch na pokładzie krótko przed zetknięciem się z ziemią. "To jest hipoteza, która najlepiej może zostać sprawdzona poprzez badanie wraku i autopsję wszystkich ciał. Jest to, jak na razie, jedyna hipoteza, która by tłumaczyła układ rozbitego samolotu" - powiedział dziennikarzom. W Parlamencie Europejskim tłumaczył, że lądowanie "przy tym kącie podejścia samolotu nie mogło w żadnym przypadku doprowadzić do tego rodzaju rozbicia" maszyny.

Do jego analizy przychylił się prof. Wiesław Binienda. Jego zdaniem, niemożliwe jest, by odpadł aż tak duży fragment skrzydła po uderzeniu w brzozę, którą skrzydło powinno przeciąć. "Niewielki uszczerbek skrzydła nie powinien wpłynąć na możliwość lotu całego samolotu" - mówił, przedstawiając symulację komputerową.

Z kolei prawniczka Maria Szonert-Binienda oceniła, że "zniekształcony proces" dochodzenia ws. przyczyn katastrofy doprowadził do złych wniosków. "Polityczna decyzja nieobwiniania strony rosyjskiej doprowadziła do przyjęcia wersji błędu pilota i wykluczono inne możliwe scenariusze – błędu technicznego i ataku terrorystycznego" - powiedziała.

Naukowcy wskazywali na specyficzne zniekształcenia elementów samolotu, które nie mogły powstać w wyniku zdarzeń opisanych w raporcie MAK i raporcie komisji Millera.

Jarosław Kaczyński: to pytania, które trzeba postawić

Następnie odbył się telemost z centrum prasowym w Warszawie; połączono się z Jarosławem Kaczyńskim, bratem śp. Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił o nagonce na tych, którzy domagali się prawdy o katastrofie i chcieli po 10 kwietnia 2010 r. upamiętnić ofiary. Ten proces wymuszonej amnezji, niepamięci trwa. Dlaczego to niezwykłe w historii Polski wydarzenie zostało przez polskie władze tak potraktowane? - pytał Jarosław Kaczyński.

Odnosząc się do ustaleń zaprezentowanych przez dr. Nowaczyka, były premier stwierdził: "Jeżeli tam miały miejsce wybuchy (na pokładzie Tu-154M), jeżeli ta katastrofa coraz bardziej wygląda na zamach, to oznacza to nową jakość w międzynarodowej polityce". Zdaniem Kaczyńskiego - "tolerancja dla tej specyficznej nowej jakości może bardzo wielu bardzo drogo kosztować". Polska ma święty obowiązek uczynić wszystko, aby prawda o katastrofie smoleńskiej została ujawniona - niezależnie od treści tej prawdy - oświadczył. Jak mówił, dochodzenie do tej prawdy wymaga odpowiedzi m.in. na pytania dotyczące przyczyn katastrofy. "Dlaczego samolot spadł, dlatego się tak bardzo rozpadł, dlaczego wszyscy zginęli - to są pytania, które trzeba postawić, (...) znając prawa fizyki, wiedząc, że gdyby katastrofa wyglądała tak, jak było to opisane w raportach rosyjskich, a także - niestety - w polskim oficjalnym raporcie - nie mogłaby mieć tego rodzaju następstw" - mówił Kaczyński.

Jak dodał, należy też wyjaśnić kwestie "działań politycznych związanych z rozdzieleniem wizyt, zachowań ówczesnych - i dzisiejszych - władz polskich, zachowań ówczesnego ambasadora Rosji w Warszawie, (...) w tym zachowań skandalicznych z punktu widzenia reguł dyplomatycznych - zachowań, które odnosiły się do głowy polskiego państwa i na które polski MSZ w ogóle nie reagował".

"Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister spraw zagranicznych Polski już niewiele po (godz.) 9. (...) wiedział, że wszyscy zginęli. Skąd wiedział? Kilkanaście minut późnej wiedział już, że katastrofa była wynikiem błędu pilota. Skąd mógł to wiedzieć?" - pytał Kaczyński.

"Dlaczego oddano śledztwo Rosjanom i dlaczego nie przeprowadzono w Polsce sekcji zwłok? Przecież to był elementarny obowiązek" - mówił prezes PiS.

Prezes PiS odniósł się również do kwestii upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej. "Ci spośród uczestników dzisiejszego spotkania (w Parlamencie Europejskim), którzy nie znają polskich stosunków, a więc znaczna część, nie wie, czy nie wyobraża sobie, że tutaj toczy się walka o to, by ofiar katastrofy, w tym prezydenta Rzeczypospolitej, który zginął na służbie, nie upamiętniać" - powiedział Kaczyński.

Jak mówił, w Warszawie nie ma ani jednej tablicy, ani jednego pomnika, który by prezydenta Lecha Kaczyńskiego "w jakiś sposób upamiętniał".

Prezes PiS powiedział też o przygotowaniach do drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. "Dobrze wiedzieć, że kiedy dzisiaj przygotowujemy drugą rocznicę, to czyni się wszystko, by nam to utrudnić, przy pomocy różnych chwytów administracyjnych uniemożliwia się czy chce się uniemożliwić zamontowanie odpowiednich urządzeń technicznych, które są potrzebne do tego, aby sposób obchodzenia tej rocznicy był właściwy" - zarzucił Kaczyński.

"Chciałem skierować apel do parlamentarzystów z Parlamentu Europejskiego, ale poprzez nich także do władz państw UE, o to, aby na to spojrzały. Jeśli jesteśmy w organizacji, która tworzy bardzo ścisłą współpracę, to ta sprawa w jakiejś mierze nie jest tylko polską sprawą" - zaznaczył szef PiS.

Apel Marty Kaczyńskiej - Brytyjczycy pod wrażeniem

Poprzez telemost połączono się również z prof. Michaelem Badenem, światowej sławy patologiem sądowym, którego nie dopuszczono do badań ciał ofiar katastrofy.

O dezinformacji i zaniedbaniach w śledztwie mówiły także m.in. Zuzanna Kurtyka i Ewa Błasik. Córka prezydenckiej pary, Marta Kaczyńska, opisała błędy i manipulacje komisji Jerzego Millera, prokuratury oraz polskiego akredytowanego przy MAK Edmunda Klicha. Wspomniała też o szkalujących polską załogę wypowiedziach Bronisława Komorowskiego oraz o kłamstwach Ewy Kopacz w sprawie zabezpieczenia terenu i sekcji zwłok ofiar katastrofy. - Apeluję o podjęcie działań prowadzących do powołania międzynarodowej komisji ws. katastrofy smoleńskiej. Zwracam się do Państwa jako córka moich śp. rodziców, a także jako obywatelka Polski i Europy - zakończyła Marta Kaczyńska.

"Jest dużo pytań w sprawie katastrofy smoleńskiej. Doskonale rozumiem potrzebę rodzin, by odkryć, co naprawdę się stało. Śledztwo było w sposób oczywisty nieodpowiednie, są dowody na to, że rosyjskie władze ukrywały kluczowe informacje" - mówił po wysłuchaniu Brytyjczyk Martin Callanan, szef konserwatywnej frakcji EKR. 

Inny Brytyjczyk z frakcji EKR Charles Tannock powiedział, że był pod wrażeniem przedstawionej podczas wysłuchania symulacji. "Nie jestem ekspertem lotniczym, ale symulacja naukowca robiła bardzo profesjonalne wrażenie. (...) Są ewidentne błędy we wnioskach Rosjan, które budzą wiele wątpliwości i obawiam się, że mogą torować drogę teoriom spiskowym" - powiedział Tannock dziennikarzom.

Jego zdaniem demokratycznie wybrany Parlamentu Europejskiego może zająć się tą kwestią i doprowadzić do międzynarodowego śledztwa. "To jest międzynarodowa sprawa i powinien być powołany komitet do międzynarodowego śledztwa, jeśli nie zdecyduje o tym ani polski rząd, ani Rosjanie" - podsumował Tannock.


 
Autor: 
gb
Źródło: 
Niezależna.pl
Źródło: 
PAP
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
foto: arch.
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
foto: prezydent.pl
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

Nareszcie cos drgnelo w tej bolesnej sprawie.Gratuluje wystapien,zwlaszcza Paniom,ktore podziwiam za mestwo,odwage w domaganiu sie prawdy i rzeczowe postawienie tego kompromitujacego Rzad Polski, tragicznego problemu.Wierze,ze Bog dopomoze i poznamy prawde.Argumenty merytoryczne Panow Profesorow z USA sa istotne i mam nadzieje,ze nasi naprawde madrzy uczeni w tym zakresie zdecyduja sie wlaczyc do wyjasnienia prawdy z naukowego punktu widzenia.Niech Bog blogoslawi w dzialaniach Panu Antoniemu Macierewiczowi.Chyle przed Wami glowe.

tym bardziej docierało do mnie że zorganizowano zamach stanu z udziałem prezesa rady ministrów i podległych mu na kluczowych stanowiskach ministrów platformy,oraz przywódców rosji .potwierdza to milczenie wielu stacji telewizji w Polsce.zastanawiają się co powiedzieć,jak zakręcić!!! może planują kolejny zamach na tych co dokopują się do prawdy.pamiętacie sprawę OLEWNIKA ??? kłamstwo rodzi kolejne kłamstwo , morderstwo kolejne morderstwa. MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI zawierzam was wszystkich MIŁOSIERDZIU BOŻEMU.

Bomba paliwowo-powietrzna — bomba lotnicza składająca się z paliwa lub materiału wybuchowego, który jest rozpylany w powietrzu. Zapalnik powoduje zapłon i wybuch tego aerozolu. Paliwem mogą być np. ciekłe i gazowe węglowodory, pyły metali, materiały wybuchowe oraz różne mieszaniny. Broń tego typu określana jest także mianem bomby termobarycznej (od greckich słów therme (Θερμό) - temperatura, i baros (Βαρως) - ciśnienie), bomby próżniowej (ze względu na efekt "wysysania" tlenu podczas eksplozji), a w krajach anglosaskich nosi ona oznaczenia HITs (od ang. high-impulse thermobaric weapon - broń termobaryczna dużej mocy), FAE lub FAX (od ang. fuel-air explosives - paliwowo-powietrzny materiał wybuchowy). Bomby tego typu posiadają większą moc burzącą niż konwencjonalne bomby o tej samej masie. Największą bombą tego typu jest rosyjska konstrukcja znana jako "ojciec wszystkich bomb".

Zasada działania bomby paliwowo-powietrznej polega na rozpyleniu w powietrzu materiału wybuchowego, przy pomocy małego ładunku, a następnie zainicjowanie jego eksplozji. Bomba zawiera ładunek lotnej cieczy (węglowodory, tlenek etylenu, tlenek propylenu i inne) lub stałego materiału wybuchowego w postaci bardzo drobnego proszku, czasem również rozdrobnionego metalu. Pierwszy zapalnik w postaci małego ładunku wybuchowego powoduje rozerwanie skorupy bomby i rozpylenie głównego ładunku wybuchowego w powietrzu. Po krótkim czasie (kilka milisekund) potrzebnym na powstanie aerozolu drugi zapalnik powoduje eksplozję tak powstałej chmury.
Nowe typy bomb paliwowo-powietrznych posiadają tylko jeden ładunek inicjujący, który jednocześnie rozpyla materiał wybuchowy i detonuje go.

w publicznej TVP ani słowa o brukselskim wysłuchaniu.

podnosi głowę.Łza się w oku kręci na myśl jakich ludzi straciliśmy.Ale w końcu dzięki wspaniałym i szlachetnym ludziom zbrodnia i podłość zostaną odkryte przed światem.Pozdrawiam patriotów.Na pohybel zdrajcom.

pare osob w EUROPIE przygotowuje "nowa" wersje tego co stalo sie pod Smolenskiem.
Glowna role ma w niej zagrac Tusk i paru jego kolesi.
Sytulacja zaczela im sie wymykac spod kontroli.
Poswieca go na bo przeciez Putina Europa potrzebuje- tak sie go boja ze na sama mysl o tym bandycie juz maja pelne pory!!!
Tu nie trzeba byc geniuszem zeby zdac sobie sprawe ze teraz bedzie w Europie coraz glosniej o mordzie smolenskim.
Tusk zmusil nas do emigracji i to my bedziemy teraz w Euro-Kolchozie dalej to drenowali.
Albo poswieca Tuska i utrzymaja stolki albo zacznie sie robic "goraco" pod ich tylkami
Wybory beda tu czy tam wczesniej czy pozniej a wyborcy to my w roznych krajach wiec apeluje do EURODEPUTOWANYCH pomyslcie 100x zanim zaczniecie cos mowic.
Wiem ze kupa agentow i tlumaczy siedzi na tej stronie i dokladnie tlumacza jakie nastroje sa w Polsce i czy mozna dalej nic nie robic ale dobrze sie zastanowcie zanim zaczniecie plesc bzdury o "bledzie pilota"..

Wybierajcie w wyborach tylko tych , ktorzy beda mowic prawde o "mordzie smolenskim".
Zadnych innych politykierow!
Wybierzcie nnawet "ostatniego kacapa" ale takiego ktory jest Polsce przychylny i jest zainteresowany wyjasnieniem tego mordu!

apeluje---NIE WYBIERAJCIE NAWET PIERWSZEGO KACAPA--kazdy kacap to urodzony wrog POLSKI, wybierajcie POLAKOW PATRIOTOW.

Dobry tekst dobra robota, ale czy polacy cos osiagnelli ????
Ze Anglik cos powiedzal? Przypomne Hussein Obama - obiecywal zmiany, (we need a change), zamkniecie wiezienia w Guantanamo,
"zielone" technologie produkci energi, zakonczenie woiny ............. itd, dostal za te obietnice pokoiowego nobla, a teraz nowa wojna blisko.
Radze isc za "ciosem" ale liczyl bym na wlasne sily.
Ja

dla A.Macierewicza.Jesli mi ktos powie, ze nie mamy meza stanu to go opluje.Klasyczny przyklad chrzescijanskiego sposobu dochodzenia do celu.
Zogniskowanie dzialan na jeden cel, determinacja, konsekwencja, odwaga, i cokolwiek bym do tego dodal to i tak bedzie za malo.Doskonaly przyklad do nasladowania dla mlodego pokolenia.
Serdeczne podziekowania za trud.

Ciała ofiar smoleńskich nie są własnością żadnego państwa, ani żadnej partii politycznej, ale rodzin. Niech Unia wreszcie uświadomi to polskiemu Pol Potowi i jego partii Czerwonych Khmerów!

czemu rzad nie moze zapewnic takich podstaw jak prawda, rzetelnosc. Ludzie wymagaja tak malo a sa jedynie za to jeszcze wysmiewani.

Co to za Unia Europejska, która toleruje w jednym ze swoich większych państw członkowskich, rządy wodza-Tuska i partii (Platformy Obywatelskiej)wzorujące się (przy wsparciu Putina) na kambodżańskim reżimie Pol Pota i Czerwonych Khmerów?

Szef MSWiA Miller Jerzy stwierdził, że wrak nie jest dowodem tylko pamiątką... Po co głębiej kopacz na metr ze szczególną starannością.

Autorem analizy - zgodnie z którą najbardziej prawdopodobna przyczyna katastrofy 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku to dwa wybuchy, które rozerwały tupolewa 154 M w powietrzu tuż przed lotniskiem - jest dr Gregory Szuladzinski z Sydney w Australii. Prof. Nowaczyk przedstawił jego raport:
http://www.youtube.com/watch?v=gS_whGkOxVs

No nie chce mi sie wierzyc, to jest niemozliwe, bo podobno KAZDY kandydat na studia doktoranckie powinien DOBRZE znac angielski ...
I simply can't believe !
Nie mogli znalezc lepiej mówiącego po angielsku ?

W Polsce kandydaci na studia doktoranckie znają angielski, i nic więcej...

przesłania o zamachu, już w ten sam dzień albo już na 2 dzień po fakcie.To jest ta prawda nadprzyrodzona.

Totalna wyprzedaż- likwidacja sklepu?

http://frydrykiewicz.groblewski.salon24.pl/403485,totalna-wyprzedaz-likwidacja-sklepu

Jak podała TVN CNBC – rząd szykuje do sprzedaży 300 przedsiębiorstw. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wśród nich są spółki o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa gospodarczego i energetycznego państwa, a także te, które Skarb Państwa wykupywał za grube miliardy od zagranicznych inwestorów, żeby nie dopuścić do ich przejęcia.

Mamy więc do sprzedaży PKO BP, PZU, PKN Orlen, PGE, ENEĘ itd. Spółki te przynoszą miliardowe dochody z dywidendy. Nadto , PKO BP to jedyny duży bank polski , którym można stymulować naszą gospodarkę wtedy gdy inne banki, realizując strategię -spółek matek stymulować gospodarki polskiej nie zamierzają, bo akurat np. muszą służyć reperowaniem kapitałowym banku zagranicznego, będącego jego właścicielem.( Co ciekawe , do niedawna słyszeliśmy o planach przejęć innych dużych zagranicznych instytucji finansowych przez PKO BP , czy PZU S.A.)

Dlatego, moim zdaniem, część z tych spółek powinna zostać w rękach Skarbu Państwa, część zaś być sprzedana za lat 10, kiedy możliwe będzie wchłonięcie ich przez rodzimy kapitał. A co stanie się z pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży tych lokalnych gigantów ? Zostaną przeznaczone na innowacje, naukę, rozwój? Nie. Zeżre je rozrastająca się administracja i realizacja celów niezbędnych Władzy do utrzymania stołków do następnych wyborów i może jeszcze kolejnych. A potem może „likwidacja sklepu”…

autor: Frydrykiewicz/Groblewski

do prawdy, a jakiejś części z nich w ogóle nie interesuje prawda lepiej się po nabijać bo nic mądrego nie są wstanie wynieść z życia. coś do takich ludzi jeśli napatoczyli się cudem na mój komentarz, zginą prezydent Polski Waszej Ojczyzny a Wy jeszcze kpicie z tego i z Jego osoby... To właśnie tyle warte wojsko ile jego najsłabsi żołnierze.. aż wstyd być tu i teraz od 10 kw 2010 wstyd zamiast honoru nosi szaty mody mediów milionów...

Rodacy, nie damy się! Chociaż jest ciężko, chwilami bardzo ciężko, ale walczymy dalej!

Niestety zgadzam się z tymi z Was, którzy zwracali uwagę, jak bardzo osamotnieni jesteśmy w tej naszej narodowej walce. Rzeczywiście, media na świecie nie pisały o konferencji w Brukseli. Ale... trzeba szerzyć informacje. Umieściłem wpis na FOX News - podaję link (domyślicie się, pod jakim pseudonimem napisałem). http://www.foxnews.com/politics/2012/03/28/george-hw-bush-expected-to-formally-back-romney/?test=latestnews#comment

"Mały Rycerzu... Choćby lata minęły w niewierze, jeszcze zbiorą się Twoi żołnierze i odrodzi się Polska!!!"

O tym,że to bombka ciśnieniowa rozwaliła samolot pisała w tamtym roku gazeta polska,więc to żadna nowość z tymi ustaleniami.Sorry,nie w tamtym a w 2010 roku,już o tym pisali.O tym miała świadczyć skala zniszczeń samolotu...

który jeszcze za czasów prezydentury św.p. Lecha Kaczyńskiego w ohydny sposób poniżał braci Kaczyńskich PIS i naszą wiare katolicką wraz z takimi nickami jak: "LUK", "VOR/DME/KRT", "Bóghonorjczyzna" zmienieny na "bhonorojczyzna", "muminka"...Przypuszczam, ze jest to tylko jedna osoba, która pod kilkoma nickami pociska te swoje wypociny i jest etatowym pismakiem WP, bo rana do wieczora judzi, szczuje i podżega w Polsce nienaiwiść w przydługawych postach a żaden z nich nie jest przez moderatora odrzucany...czasami całe strony w tym portalu to tylko opinie w/w nicków! Po wyzwoleniu Polski ten antypolski portal WP powinien zostać natychmiast zdelegalizowany...bo Polsce szkodzi!

Dobre dobre ;)

aby on ciągle wypluwał z siebie g...wno, które ten mózg zawiera.
To jest klon Tuska, który działa na tej samej zasadzie.

Popieram i bardzo dziękuję Marcie K. za podsumowanie naszych władz.Niech świat się dowie jak kłamią władze i dbają o naród ,a na czele prezydent z premierem i marszałkiem...

http://www.youtube.com/watch?v=4tSYyBlN57Q

usuwacie wpisy, które wam się nie podobają - co pokazuje, że jesteście zwykłymi manipulantami. Szumny szyld 'niezalezni.pl'. A powinno być 'oszuści i manipulanci.pl'.

niezależna nie jest forum do POwielania kłamstw i oszustw z Wyborczej czy TVNu - więc odpuść sobie POrąbany trolu....

moze sie rozlozyles na pytaniu matematycznym na ktore trzeba odpowiedziec zeby zalaczyc komentarz. Mysle ze byla to zestrony niezaleznej niezamierzona cenzura bo skutecznie wyeliminowala zwolennikow PO z debaty.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl