niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 grudnia 2015

Smoleńsk: były dwie eksplozje

Dodano: 28.03.2012 [19:13]
Przyczyną katastrofy smoleńskiej były dwie eksplozje, które nastąpiły przed zetknięciem Tu-154 z ziemią - stwierdził amerykański naukowiec, dr Kazimierz Nowaczyk, podczas wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Kazimierz Nowaczyk jest doktorem fizyki, pracującym obecnie na Uniwersytecie w Maryland (USA). Swoje słowa o eksplozjach wypowiedział w siedzibie Parlamentu Europejskiego, gdzie odbyło się wczoraj kolejne wysłuchanie publiczne na temat katastrofy smoleńskiej z udziałem przedstawicieli rodzin ofiar katastrofy, polityków oraz ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza.

Największy skandal po II wojnie światowej

Rozpoczynając wysłuchanie, szef delegacji PiS we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim prof. Ryszard Legutko stwierdził, że śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej jest "największym skandalem w lotnictwie od końca II wojny światowej".

"Spotkaliśmy się kilkanaście miesięcy temu i od tego czasu wiele się wydarzyło, i moim zdaniem, można bezpiecznie powiedzieć, że wątpliwości (w sprawie katastrofy) nie tylko nie zostały rozwiane, ale narastają" - powiedział Legutko.

Pierwsze wysłuchanie w europarlamencie w sprawie katastrofy odbyło się ponad rok temu. We wczorajszym wzięli udział m.in. córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim Beata Gosiewska, wdowa po szefie IPN Januszu Kurtyce Zuzanna Kurtyka, ojciec nawigatora Tu-154 Mieczysław Ziętek, brat śp. Stefana Melaka Andrzej Melak, wdowa po śp. Tomaszu Mercie Magdalena Merta i córka rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego Marta Kochanowska. Byli również obecni eksperci zespołu Macierewicza: prof. Wiesław Binienda, wspomniany dr Kazimierz Nowaczyk z USA oraz sam Macierewicz, a także europosłowie PiS Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba.

Macierewicz: zostały zgromadzone bezsporne dowody

Czas podsumować naszą wiedzę na temat tego, jak doszło do tej tragedii, kto jest odpowiedzialny za tę bezprecedensową w dziejach świata zagładę kierownictwa państwowego jednego z największych europejskich narodów - powiedział na początku swojego wystąpienia Antoni Macierewicz. Zaznaczył, że odpowiedzialność za katastrofę smoleńską po stronie polskiej ponosi m.in. kierownictwo Biura Ochrony Rządu i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorskich. Poseł PiS wspomniał również o depeszy ujawnionej przez WikiLeaks, która wskazuje na Rosjan jako sprawców tragedii 10 kwietnia 2010 r. Fakt odpowiedzialności strony rosyjskiej udowadniają też - stwierdził Macierewicz - polskie uwagi do raportu MAK oraz sprawozdanie przygotowane przez płk. Milanowskiego zaraz po katastrofie, omawiane na tzw. taśmach Klicha.

Antoni Macierewicz powiedział: W ciągu ub. roku zostały zgromadzone dowody w sposób bezsporny stwierdzające, że w kokpicie Tu-154 podczas całej podróży nie rozpoznano głosu gen. Błasika i w ogóle nie stwierdzono tam jego obecności. Świadczy o tym ekspertyza IES w Krakowie opublikowana w Polsce przed 4 miesięcami. Ciało gen. Błasika znaleziono w sektorze nr 1, czyli ok. 20 m od kokpitu, który został odnaleziony w sektorze nr 2. Według tejże ekspertyzy w ogóle nie odnotowano dźwięku uderzenia skrzydła o drzewo. W momencie, w którym Rosjanie odczytują wg swojej interpretacji dźwięk uderzenia skrzydła o brzozę, IES stwierdza odgłos przemieszczających się przedmiotów oraz inny niezidentyfikowany odgłos, który wcześniej się zaczął i później się skończył. Mówiąc krótko, w ogóle uderzenia o drzewo nie było. Co więcej, z badań przeprowadzonych przez prof. Biniendę wynika w sposób jednoznaczny, że gdyby w ogóle doszło do uderzenia skrzydłem w drzewo, to przecięto zostałoby drzewo, a skrzydło z punktu widzenia skutecznośności nośnej samolotu - nienaruszone.

Macierewicz zaznaczył także, że trajektoria pionowa samolotu wyznaczona przez dane systemów TAWS i FMS wskazuje, że do chwili minięcia punktu, w którym rosła brzoza wskazywana przez raport rosyjski jako przyczyna katastrofy, Tu-154 nigdy nie zszedł poniżej 20 m, a więc nie mógł uderzyć w drzewo.

Następnie poseł dodał, że już godzinę po katastrofie, nie badając w ogóle miejsca tragedii i ciał, Rosjanie stwierdzili, że wszyscy pasażerowie zginęli, i odesłali przybyłe ekipy lekarskie. Szef zespołu parlamentarnego ds. Smoleńska odczytał także zebranym dramatyczny zapis nagrania z poczty głosowej żony posła Leszka Deptuły, który zginął w katastrofie (chodzi o telefon, jaki Deptuła wykonał do małżonki prawdopodobnie z pokładu samolotu w momencie tragedii).

Naukowcy: były dwie eksplozje

Po Macierewiczu głos zabrali dr Kazimierz Nowaczyk, który ujawnił, że przyczyną katastrofy były dwie eksplozje, oraz prof. Wiesław Binienda - dziekan wydziału inżynierii Uniwersytetu Akron w stanie Ohio oraz członek grupy ekspertów ds. badań katastrof lotniczych takich instytucji i firm jak NASA, FAA oraz Boeing. Wystąpił również dr Marek Czachor z Politechniki Gdańskiej. Po raz pierwszy tak szeroko zaprezentowano analizy dr. Grzegorza Szuladzińskiego z Australii - członka Australijskiego Instytutu Inżynierów (w tym Katedry Strukturalno-Mechanicznej), Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów-Mechaników oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Lądowych.

Z najnowszych badań przeprowadzonych zarówno w kraju, jak i za granicą, wynika jednoznacznie, że samolot nie mógł zderzyć się z drzewem (a nawet gdyby do tego doszło, nie straciłby skrzydła) i że bezpośrednią przyczyną katastrofy były dwie eksplozje odnotowane jeszcze przed zetknięciem się samolotu z ziemią. Jedna z nich miała miejsce na lewym skrzydle, w pobliżu jego środka, w efekcie łamiąc płat na dwie części. Druga, wewnątrz kadłuba, spowodowała jego rozległe uszkodzenia i rozczłonkowanie, jak również rozłączenie lewego skrzydła i kadłuba.

"Ekspertyzy te potwierdzają, że do katastrofy doszło w powietrzu na skutek świadomego działania osób trzecich" - powiedział Antoni Macierewicz.

Podczas wysłuchania dr Kazimierz Nowaczyk z Uniwersytetu Maryland dowodził, że samolot nie mógł skręcić w lewo w kierunku brzozy, o którą miał się rozbić. "Takie przechylenie się wpłynęłoby na zmianę kierunku (...). Badanie samolotu przez MAK (Międzypaństwowy Komitet Lotniczy) i inne instytucje opisuje przechylenie w lewo, które jest niezgodne z właściwościami technicznymi i aerodynamicznymi tego rodzaju samolotu" - powiedział Nowaczyk. Jego zdaniem możliwą przyczyną katastrofy był wybuch na pokładzie krótko przed zetknięciem się z ziemią. "To jest hipoteza, która najlepiej może zostać sprawdzona poprzez badanie wraku i autopsję wszystkich ciał. Jest to, jak na razie, jedyna hipoteza, która by tłumaczyła układ rozbitego samolotu" - powiedział dziennikarzom. W Parlamencie Europejskim tłumaczył, że lądowanie "przy tym kącie podejścia samolotu nie mogło w żadnym przypadku doprowadzić do tego rodzaju rozbicia" maszyny.

Do jego analizy przychylił się prof. Wiesław Binienda. Jego zdaniem, niemożliwe jest, by odpadł aż tak duży fragment skrzydła po uderzeniu w brzozę, którą skrzydło powinno przeciąć. "Niewielki uszczerbek skrzydła nie powinien wpłynąć na możliwość lotu całego samolotu" - mówił, przedstawiając symulację komputerową.

Z kolei prawniczka Maria Szonert-Binienda oceniła, że "zniekształcony proces" dochodzenia ws. przyczyn katastrofy doprowadził do złych wniosków. "Polityczna decyzja nieobwiniania strony rosyjskiej doprowadziła do przyjęcia wersji błędu pilota i wykluczono inne możliwe scenariusze – błędu technicznego i ataku terrorystycznego" - powiedziała.

Naukowcy wskazywali na specyficzne zniekształcenia elementów samolotu, które nie mogły powstać w wyniku zdarzeń opisanych w raporcie MAK i raporcie komisji Millera.

Jarosław Kaczyński: to pytania, które trzeba postawić

Następnie odbył się telemost z centrum prasowym w Warszawie; połączono się z Jarosławem Kaczyńskim, bratem śp. Lecha Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił o nagonce na tych, którzy domagali się prawdy o katastrofie i chcieli po 10 kwietnia 2010 r. upamiętnić ofiary. Ten proces wymuszonej amnezji, niepamięci trwa. Dlaczego to niezwykłe w historii Polski wydarzenie zostało przez polskie władze tak potraktowane? - pytał Jarosław Kaczyński.

Odnosząc się do ustaleń zaprezentowanych przez dr. Nowaczyka, były premier stwierdził: "Jeżeli tam miały miejsce wybuchy (na pokładzie Tu-154M), jeżeli ta katastrofa coraz bardziej wygląda na zamach, to oznacza to nową jakość w międzynarodowej polityce". Zdaniem Kaczyńskiego - "tolerancja dla tej specyficznej nowej jakości może bardzo wielu bardzo drogo kosztować". Polska ma święty obowiązek uczynić wszystko, aby prawda o katastrofie smoleńskiej została ujawniona - niezależnie od treści tej prawdy - oświadczył. Jak mówił, dochodzenie do tej prawdy wymaga odpowiedzi m.in. na pytania dotyczące przyczyn katastrofy. "Dlaczego samolot spadł, dlatego się tak bardzo rozpadł, dlaczego wszyscy zginęli - to są pytania, które trzeba postawić, (...) znając prawa fizyki, wiedząc, że gdyby katastrofa wyglądała tak, jak było to opisane w raportach rosyjskich, a także - niestety - w polskim oficjalnym raporcie - nie mogłaby mieć tego rodzaju następstw" - mówił Kaczyński.

Jak dodał, należy też wyjaśnić kwestie "działań politycznych związanych z rozdzieleniem wizyt, zachowań ówczesnych - i dzisiejszych - władz polskich, zachowań ówczesnego ambasadora Rosji w Warszawie, (...) w tym zachowań skandalicznych z punktu widzenia reguł dyplomatycznych - zachowań, które odnosiły się do głowy polskiego państwa i na które polski MSZ w ogóle nie reagował".

"Chciałbym wiedzieć, dlaczego minister spraw zagranicznych Polski już niewiele po (godz.) 9. (...) wiedział, że wszyscy zginęli. Skąd wiedział? Kilkanaście minut późnej wiedział już, że katastrofa była wynikiem błędu pilota. Skąd mógł to wiedzieć?" - pytał Kaczyński.

"Dlaczego oddano śledztwo Rosjanom i dlaczego nie przeprowadzono w Polsce sekcji zwłok? Przecież to był elementarny obowiązek" - mówił prezes PiS.

Prezes PiS odniósł się również do kwestii upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej. "Ci spośród uczestników dzisiejszego spotkania (w Parlamencie Europejskim), którzy nie znają polskich stosunków, a więc znaczna część, nie wie, czy nie wyobraża sobie, że tutaj toczy się walka o to, by ofiar katastrofy, w tym prezydenta Rzeczypospolitej, który zginął na służbie, nie upamiętniać" - powiedział Kaczyński.

Jak mówił, w Warszawie nie ma ani jednej tablicy, ani jednego pomnika, który by prezydenta Lecha Kaczyńskiego "w jakiś sposób upamiętniał".

Prezes PiS powiedział też o przygotowaniach do drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. "Dobrze wiedzieć, że kiedy dzisiaj przygotowujemy drugą rocznicę, to czyni się wszystko, by nam to utrudnić, przy pomocy różnych chwytów administracyjnych uniemożliwia się czy chce się uniemożliwić zamontowanie odpowiednich urządzeń technicznych, które są potrzebne do tego, aby sposób obchodzenia tej rocznicy był właściwy" - zarzucił Kaczyński.

"Chciałem skierować apel do parlamentarzystów z Parlamentu Europejskiego, ale poprzez nich także do władz państw UE, o to, aby na to spojrzały. Jeśli jesteśmy w organizacji, która tworzy bardzo ścisłą współpracę, to ta sprawa w jakiejś mierze nie jest tylko polską sprawą" - zaznaczył szef PiS.

Apel Marty Kaczyńskiej - Brytyjczycy pod wrażeniem

Poprzez telemost połączono się również z prof. Michaelem Badenem, światowej sławy patologiem sądowym, którego nie dopuszczono do badań ciał ofiar katastrofy.

O dezinformacji i zaniedbaniach w śledztwie mówiły także m.in. Zuzanna Kurtyka i Ewa Błasik. Córka prezydenckiej pary, Marta Kaczyńska, opisała błędy i manipulacje komisji Jerzego Millera, prokuratury oraz polskiego akredytowanego przy MAK Edmunda Klicha. Wspomniała też o szkalujących polską załogę wypowiedziach Bronisława Komorowskiego oraz o kłamstwach Ewy Kopacz w sprawie zabezpieczenia terenu i sekcji zwłok ofiar katastrofy. - Apeluję o podjęcie działań prowadzących do powołania międzynarodowej komisji ws. katastrofy smoleńskiej. Zwracam się do Państwa jako córka moich śp. rodziców, a także jako obywatelka Polski i Europy - zakończyła Marta Kaczyńska.

"Jest dużo pytań w sprawie katastrofy smoleńskiej. Doskonale rozumiem potrzebę rodzin, by odkryć, co naprawdę się stało. Śledztwo było w sposób oczywisty nieodpowiednie, są dowody na to, że rosyjskie władze ukrywały kluczowe informacje" - mówił po wysłuchaniu Brytyjczyk Martin Callanan, szef konserwatywnej frakcji EKR. 

Inny Brytyjczyk z frakcji EKR Charles Tannock powiedział, że był pod wrażeniem przedstawionej podczas wysłuchania symulacji. "Nie jestem ekspertem lotniczym, ale symulacja naukowca robiła bardzo profesjonalne wrażenie. (...) Są ewidentne błędy we wnioskach Rosjan, które budzą wiele wątpliwości i obawiam się, że mogą torować drogę teoriom spiskowym" - powiedział Tannock dziennikarzom.

Jego zdaniem demokratycznie wybrany Parlamentu Europejskiego może zająć się tą kwestią i doprowadzić do międzynarodowego śledztwa. "To jest międzynarodowa sprawa i powinien być powołany komitet do międzynarodowego śledztwa, jeśli nie zdecyduje o tym ani polski rząd, ani Rosjanie" - podsumował Tannock.


 
Autor: 
gb
Źródło: 
Niezależna.pl
Źródło: 
PAP
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
foto: arch.
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
foto: prezydent.pl
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
Smoleńsk: były dwie eksplozje - niezalezna.pl
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

tym bardziej docierało do mnie że zorganizowano zamach stanu z udziałem prezesa rady ministrów i podległych mu na kluczowych stanowiskach ministrów platformy,oraz przywódców rosji .potwierdza to milczenie wielu stacji telewizji w Polsce.zastanawiają się co powiedzieć,jak zakręcić!!! może planują kolejny zamach na tych co dokopują się do prawdy.pamiętacie sprawę OLEWNIKA ??? kłamstwo rodzi kolejne kłamstwo , morderstwo kolejne morderstwa. MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI zawierzam was wszystkich MIŁOSIERDZIU BOŻEMU.

Bomba paliwowo-powietrzna — bomba lotnicza składająca się z paliwa lub materiału wybuchowego, który jest rozpylany w powietrzu. Zapalnik powoduje zapłon i wybuch tego aerozolu. Paliwem mogą być np. ciekłe i gazowe węglowodory, pyły metali, materiały wybuchowe oraz różne mieszaniny. Broń tego typu określana jest także mianem bomby termobarycznej (od greckich słów therme (Θερμό) - temperatura, i baros (Βαρως) - ciśnienie), bomby próżniowej (ze względu na efekt "wysysania" tlenu podczas eksplozji), a w krajach anglosaskich nosi ona oznaczenia HITs (od ang. high-impulse thermobaric weapon - broń termobaryczna dużej mocy), FAE lub FAX (od ang. fuel-air explosives - paliwowo-powietrzny materiał wybuchowy). Bomby tego typu posiadają większą moc burzącą niż konwencjonalne bomby o tej samej masie. Największą bombą tego typu jest rosyjska konstrukcja znana jako "ojciec wszystkich bomb".

Zasada działania bomby paliwowo-powietrznej polega na rozpyleniu w powietrzu materiału wybuchowego, przy pomocy małego ładunku, a następnie zainicjowanie jego eksplozji. Bomba zawiera ładunek lotnej cieczy (węglowodory, tlenek etylenu, tlenek propylenu i inne) lub stałego materiału wybuchowego w postaci bardzo drobnego proszku, czasem również rozdrobnionego metalu. Pierwszy zapalnik w postaci małego ładunku wybuchowego powoduje rozerwanie skorupy bomby i rozpylenie głównego ładunku wybuchowego w powietrzu. Po krótkim czasie (kilka milisekund) potrzebnym na powstanie aerozolu drugi zapalnik powoduje eksplozję tak powstałej chmury.
Nowe typy bomb paliwowo-powietrznych posiadają tylko jeden ładunek inicjujący, który jednocześnie rozpyla materiał wybuchowy i detonuje go.

dla A.Macierewicza.Jesli mi ktos powie, ze nie mamy meza stanu to go opluje.Klasyczny przyklad chrzescijanskiego sposobu dochodzenia do celu.
Zogniskowanie dzialan na jeden cel, determinacja, konsekwencja, odwaga, i cokolwiek bym do tego dodal to i tak bedzie za malo.Doskonaly przyklad do nasladowania dla mlodego pokolenia.
Serdeczne podziekowania za trud.

Ciała ofiar smoleńskich nie są własnością żadnego państwa, ani żadnej partii politycznej, ale rodzin. Niech Unia wreszcie uświadomi to polskiemu Pol Potowi i jego partii Czerwonych Khmerów!

Co to za Unia Europejska, która toleruje w jednym ze swoich większych państw członkowskich, rządy wodza-Tuska i partii (Platformy Obywatelskiej)wzorujące się (przy wsparciu Putina) na kambodżańskim reżimie Pol Pota i Czerwonych Khmerów?

usuwacie wpisy, które wam się nie podobają - co pokazuje, że jesteście zwykłymi manipulantami. Szumny szyld 'niezalezni.pl'. A powinno być 'oszuści i manipulanci.pl'.

jaką prawdę głoszą dziś pucybuty ryżego kondona?

Tylko kwestią czasu jest gdy ryży kondon i jego szemrana ferajna staną przed polskim Sądem, a następnie przed plutonem egzekucyjnym - za mord smoleński.

i jeszcze w dodatku pieniactwo uprawiają

Nie ma miejsca ( za wyjątkiem Powązek) bo Ktoś zdecydował że zostanie pochowany w Krakowie

Wpływowy włoski tygodnik „L'Espresso” opublikował artykuł pt. „Polska masakra, w cieniu Putina”, w którym donosi, że zabójstwo, w Stanach Zjednoczonych w czerwcu 2010 roku jednego z najważniejszych uciekinierów z Rosji, byłego funkcjonariusza rosyjskich służb wywiadowczych SVR Siergieja Tretjakova, ma związek z mordem dokonanym na 96 przedstawicielach polskiej elity, w tym na prezydencie Lechu Kaczyńskim, podczas ataku przeprowadzonego przez służby Władimira Putina na polski samolot rządowy 10 kwietnia 2010 roku. Autorzy artykułu wskazują, że międzynarodowi obserwatorzy nie wierzą w naturalną śmierć byłego funkcjonariusza SVR, który miał umrzeć na zawał serca (swego czasu podano, iż zmarł, zachłystnąwszy się kawałkiem mięsa). Miał on zaledwie 53 lata.

Superagent posiadał niebezpieczną wiedzę?

To był jeden z najsłynniejszych tajnych agentów wszech czasów. Oficjalnie pracował jako dyplomata, w rzeczywistości jednak od dawna był pułkownikiem SVR, rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego, która zastąpiła KGB po upadku Związku Sowieckiego. Pod osłoną dyplomatyczną kariera Tretjakova rozwijała się. Szybko zyskał kontrolę nad wszystkimi rosyjskimi operacjami wywiadowczymi w Nowym Jorku od 1995 do 2000 roku. W 2000 roku wymknął się spod kurateli swoich mocodawców i przeszedł na stronę amerykańską, zadając Moskwie poważny cios. Jak wynika z opublikowanych 8 marca dokumentów WikiLeaks, zanim Tretjakov został zamordowany przez agentów służb Putina, korespondował pod pseudonimem „Towarzysz J.” z szefem Stratforu, jednej z agend CIA. W korespondencji dokonał rekonstrukcji wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. 12 dni po katastrofie konkludował: „Rosjanie mają takie plany (scenariusze), aby zabić innych zachodnich przywódców, które mogą być wykonane”. Tretjakov zwrócił przy tym uwagę, że złe stosunki między Władimirem Putinem a Lechem Kaczyńskim nie były tajemnicą. W czerwcu 2010 roku agent ginie w tajemniczych okolicznościach, a FBI, pod którego ochroną się znajdował, trzyma szczegóły dotyczące jego śmierci w ścisłej tajemnicy. http://wolnapolska.pl/index.php/Katy%C5%84-II/2012032815411/superszpieg-ginie-przez-smolesk/menu-id-226.html

to tylko należy pochwalić Rosję. Zdrajców należy karać surowo.
A szczególnie przechrzty.

przyjmując takiego zdrajcę na jakikolwiek stołek, mogą się po nim spodziewać wszystkiego najpodlejszego; przede wszystkim zdrady.
Bo przecież nie wiedzy czy mądrości w jakiejkolwiek z dziedzin.
Jedyna umiejetność to szubrawca spryt, umiejetność knucia poza plecami i zimne bandyckie wyrachowanie zdrajcy.

przeprowadzenia sledztwa "smolenskiego",moze nawet miedzynarodowa opinia
zmieni na ten temat zdanie,a nawet zablokuje wyedytowanie w telewizji filmu kanadyjskiego o przyczynach "katastrofy",nakreconego przez National Geografic,ale nie bardzo wierze,aby brukselskim technokratom chcialo by sie zajmowac wiecej tym tematem.Ta konferencja w PE byla jednak bardzo waznym,
kolejnym krokiem w WYSWIETLENIU przyczyn "katastrofy" smolenskiej i
ZDEMASKOWANIU jej sprawcow.Trzeba wszedzie,gdzie tylko to mozliwie i na rozne sposoby (ten dzisiejszy okazal sie znakomity)przypominac swiatu jakie
nieszczescie spotkalo Polske,kraj badz,co badz natowski i doprowadzilo do
powstania nowej jakosci w miedzynarodowej polityce!

nie ma wątpliwości co do nierzetelności śledztwa, nie ma co ukrywać że zrobione było "po polsku" czyli na odwal się, nie zmienia to faktu że wyprawa do Smoleńska była przygotowana tak samo.

o katastrofie w Smoleńsku,za każdym razem czuje przerażenie,bo nie mogę uwierzyć,że 21w LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TAKI LOS.Boże Kim są ci,którzy za STANOWISKA I PŁYNĄCE Z NICH KORZYŚCI POTRAFILI ZDRADZIĆ SWOJĄ OJCZYZNĘ I NARÓD.TO BYDŁO TO LUDZIE BEZ HONORU GODNOŚCI I ROZUMU.TAKIE BYDŁO W 21W RZĄDZI ŚWIATEM.

gorliwych sąsiadów na pewno Rosji , ale sił było przynajmniej 3.

Jaka szkoda ze Europa i Swiat od poczatku bagatelizowal ten ZAMACH na Polska elite polityczna z Prezydentem na czele co jest precedensem w historii swiata od dziesiecioleci i nie jest to zadna przesada takie twierdzenie.Poprawny swiat nie chcial i nie bardzo chce jak widac dopuszczac nawet takiej mysli ze bylo to mozliwe w dzisiejszej dobie a wiec w cywilizacji XXI wieku.Poprawny swiat jak widac albo jest tak glupi albo tak ;BOI; sie prawdy o tym ze takie mocarstwo swiatowe jak Rosja zrobilo to co zrobilo i byloby zbyt ryzykowne dla swiata aby ta prawda wyszla na jaw bo swiat niewiedzialby jak sobie z ta prawda poradzic.Chrzani sie na okraglo o standardach demokratycznych o obalaniu dyktatutr a jak z tego widac sa to puste frazesy i wyswiechtane slogany nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia i prawda o ktorej ten ;poprawny; swiat ciagle bredzi.Bo jest wg mnie bredzenie skoro ten ;poprawny; swiat nie chcial do tej pory odpowiednio sie zaangazowac w proste wyjasnienie tegioZAMACHU tak oczywistego juz nie dla prostych ludzi ale oczywistego dla wielu znajacych sie na tym fachowcow z roznych dziedzin i swiatowej slawy.Pomijam tutaj pseudofachowcow z Polski ktorzy pracujacy na uslugach obecnej wladzy nie ;wychyla; sie i nawet nie sprobuja powiedziec nic naprzeciw lansowanym faktom bo maja w swych oczach strach przed prawda o ktorej sami wiedza i strach przed konsekwencjami ujawnienia tej prawdy swiatu.Dla mnie tacy ;nasi fachowcy; to zwykle miernoty nie warte spluniecia skoro tak postepuja.Natomiast fachowcy spopza kraju maja ograniczone mozliwosci ingerowania w nasze sprawy z wiadomych wzgledow skoro blokowane jest to u nas.To ze w Smolensku podczas tego dnia specjalnie skierowano samolot do ladowania nie jak zwykle ale od strony feralnego wawazu juz swiadczy o dziwnym zbiegu okolicznosci ale to wszystko bylo dokladnie przemyslane od poczatku do konca na wiele miesiecy przed ta tragedia./Operacja pod kryptonimem ;ORZEL; majaca na celu likwidacje naszego Prezydenta podczas przylotu do Smolenska feralnego dnia byla rozpoczeta na okolo rok przed ta tragedia.Jakie srodki do tego zaangazowano i co spowodowalo rozerwanie samolotu na miliony kawalkow nie bede pop raz ;enty; sie rozpisywal gdyz pisalem o tym kilka dni po tej tragedii gdy p[otwierdzilem wiele faktow bedac kilka dni po tragedii na miejscu w Smolensku.Dwa nastepujace po sobie WYBUCHY podczas proby ladowania Tupolewa slyszalo wowczas wiele osob nie tylko tych bedacych na plycie lotniska ale i osob postronnych mieszkancow Smolenska z ktorymi rozmawialem.To ze zbagatelizowano te istotne informacje jak i wiele innych w tym pseudosledztwie to mnie nie dziwi gdyz tak mialo byc.Na koniec powiem tylko tyle srodek jaki zostal zastosowany do rozerwania w takie strzepy samolot tuz nad ziemia jest straszna bronia w ktorej budowie to wlasnie jak na ironie Rosjanie sa prekursorami ktorzy posiadaj te srodki zarowno najwieksze jak i najmniejsze mogace zmiescic sie w zwyklym granacie recznym ktorego eksplozja niszczy pietro budynku mieszkalnego a coz dopiero wnetrze samolotu.Obawiam sie niestety jako majacy doskonala wiedze na temat dzialania + SLUZB + ,ze bedziemy w tym przypadku mieli do czynienia z drugim GIBRALTAREM w XXI wieku.

Jeżeli ktokolwiek ma i miał wątpliwości co do zacierania śladów, utrudniania śledztwa a - to najgorsze co może być - braku jakiegokolwiek pozytywnego aspektu działania rządu "polskiego" to teraz powinien przejrzeć na oczy. WSZYSCY członkowie i pasażerowie tego tragicznego lotu zostali ZDRADZENI przez własny rząd. Pozwolono na wszystko co tylko strona ruska zadecydowała. NATYCHMIAST mają oddać wrak samolotu! NATYCHMIAST maja oddać czarne skrzynki! NATYCHMIAST mają oddać telefony,broń i kokpit! TO NASZE, POLSKIE "rzeczy". Sam wrak samolotu jest wg wszelakich norm światowych eksterytorialny, tym bardziej że był to LOT WOJSKOWY z PREZYDENTEM PAŃSTWA na pokładzie. A dla tych wszystkich, którzy się do tego przyczynili, a potem razem z ruskimi mataczyli i pozwalali na to - TRYBUNAŁ i SĄD. Wiemy wszyscy kim oni są. POLACY, OBUDŹMY SIĘ!!!

A zaczyna wypływać coraz szerszym strumieniem, tego już nie można zatrzymać.

10 KWIETNIA 2012 R. WYWIEŚ NA SWOIM DOMU, BALKONIE, OKNIE FLAGĘ POLSKĄ - w ten sposób oddamy Część, Honor, Pamięć wszystkim ZAMORDOWANYM w dniu 10 kwietnia 2010 r.

Panie Premierze Kaczyński Polska cię wzywa. Panie Premierze zrób Pan porządek z tą agenturą sowiecką i niemiecką w Polsce wśród polityków, dziennikarzy, funkcjonariuszy tajnych służb (byłych i obecnych), prokuraturze, sądownictwie, mediach, kadrach naukowych, urzędach, instytucjach finansowych, firmach zbrojeniowych itp.. Miejsce agentury i ZDRAJCÓW jest w jednym miejscu.

Jeżeli UE nie wymusi dymisji ustąpienia TUSKA - to niech za pomni o projekcie zjednoczonej Europy. My sobie bez nich poradzimy, Oni Nie. Jeżeli Rzym, Londyn, Paryż, Madryt nie wymuszą na Berlinie solidarności w tej sprawie, w krótkiej perspektywie staną się prowincjami Berlina.
Bardzo ważne słowa Premiera Kaczyńskiego skierowane przede wszystkim do Berlina, Paryża, Londynu.
Dodam od siebie, że Berlin prowadzi ryzykowną grę dla siebie (na ich miejscu zastanowił bym się nad odsunięciem Merkel - według mnie agentki KGB), dwa razy już Niemcy w dupę porządnie dostał (dwa razy przeciwnicy się nad nim zlitowali) - trzeci raz litości nie będzie. Różnica jest jednak taka, że amerykanie nie widzą już w Berlinie gwaranta stabilizacji w Europie (tak było W OKRESIE PRZED I PO I i II wojnie światowej, dziś symbolem braku stawiania przez USA na Berlin - jest wycofywanie wojsk amerykańskich nie z Europy jak się to mówi, ale Niemiec - to oznacza, że Niemcy nie są już najważniejszym partnerem dla USA w Europie - zaostrzy się to jeszcze bardziej po wygraniu republikanów w USA - po ostatnim kompromitującej postawie Obamy, mają to jak w banku - amerykanie tego Obamie nie darują).

Obalić faszystowsko-komunistyczny sojusz w Polsce.
Tusk, Komorowski, Sikorski, Palikot do dymisji.

za prawami czlowieka. Tu w jednym z panstw czlonkowskich Uni zabija sie 96 jego przedstawicieli i Europa milczy.
Trudno brac tego stwora jakim jest UE na powaznie.
Jedynym celem tego bandyckiego pasozyta jest zniszczenie panstw narodowych i to naprawde na to wyglada.
Dlatego 10.04.2012 wszyscy ktorym lezy na serce dobro OJCZYZNY niech wezma udzial w marszach, protestach czy maszych za OJCZYZNE!!!
Jest to nasz obowiazek w stosunku do poleglych rodakow i to wszystkich- ´Delegacji Smolenskiej, zolnierzy , harcerzy, ksiezy i zwyczyjnych patriotow poleglych w walce o wolna Polske!

Spotykamy sie 10.04.2012 aby zaprotestowac przeciwko obecnemu rzadowi , przyjezdzajcie z calej Polski , pokazmy Tuskowi sile prawdziwych Polakow

przeciaz zgineli ich koledzy przyjacieje ,w ten sposob przechodza na CIEMNA STRONE STAJA PO STRONIE OBCYCH ZLYCH SIL milczac...CZY TO JEST POLSKIE WOJSKO ? CZY TO SA LUDZIE? dlaczego komorowski sie smieje z tuskiem podczas przyjazdu trumien z cialami ze Smolenska?

I tak właśnie zakończyła żywot zbudowana na kociokwiku III RP.
Panie Jarosłwie Polska jest z Panem! Pan jest jej przyszłością!

A ty Bulu zwijaj żagle, podaj się do dymisji, zapisz się jako honorowy kapuś (podpisanie lojalki w stanie wojennym)!
Donek, to samo, a w związku z tym, że "polskość" ci przeszkadza wybierz lepszą dla siebie opcję, nic cię partaczu nie trzyma, spartoliłeś WSZYSTKO!
Pozostałe "płotki" mają naszą NIEPAMIĘĆ, więc niech robią co chcą.... Lecz swoją drogą WYNOCHA!

Z poważaniem
Nie_Cz

Jeszcze Polska nie zginęła!

Browo polscy profesorowie.
Teraz trzeba wyeliminowac bandytow z rzadu, sejmu, prokuratury, z urzedow panstwowych, a nastepnie umiescic ich przed sądem polskim. Wyrokiem sądu nalezy mordercow pozbawic majątku i posadzic w wiezieniu - najlepiej dozywotnio.
Malymi krokami dązymy do prawdy i sprawiedliwosci - bo taka jest natura Polaka.

co powiedzial "na goraco" oprator Wisniewski gdy obserwowal zdarzenie z okna hotelu. Nie widzial dokladnie co sie dzialo z samolotem ale slyszal dwa gluche wybuchy i czesc skrzydla nad korona drzew !

międzynarodowego śledztwa.

sikorski sprzedajna świnia , jeszcze zapłaci za to co zrobił

Tak oto po raz kolejny, Polska staje sie posmiewiskiem na forum miedzynarodowym.
Brakuje jeszcze tylko stwierdzenia, ze sp. prezydent Polski
L. Kaczynski, byl dla Rosji takim samym " wrogiem numer jeden ",
jak dla USA Osama bin Laden i dlatego zostal przez Rosje wyeliminowany.

gdzie byłesz, mojszele?
Już myślałem że twego cichego skowytu już nie usłyszę, dudków tu czasem widzimyśmy, ale takiego, jak ty, tylko poszukać, już się znudziłem :)
Jak się masz, jak sorele? Może odmówiła ci (oraz macy) że znowu po judaszówkę tu zad przywlekłesz?
A propos: gdy mozgowa biegunka ci zmieni na wylew czy na zawał (tu z wami takie jednak bywa), od razu posyłaj sorele do rabina: piekło jednak jest. A wiesz, jako wygląda wasza żydowska dzielnica w piekle? Jako twa norka w szwabostanu - ale na gazowym ociepleniu prosto pod twej d-ą ;)
tak mówią teologowie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl