Tęczowe chorągiewki na poznańskich tramwajach. MPK Poznań podjęło już decyzję, co dalej

zdjęcie ilustracyjne / By Jarosław Gliwiński (Pazdro) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=752540

  

Dziś na poznańskich tramwajach pojawiły się tęczowe chorągiewki - w związku z trwającym Poznań Pride Week, którego zwieńczeniem ma być Marsz Równości. Ta inicjatywa wywołała jednak liczne kontrowersje, a poznańskiego MPK przyznało, że krytyka spływała zarówno ze strony pasażerów, jak i motorniczych. Ostatecznie przewoźnik zdecydował, że już jutro tęczowych chorągiewek na tramwajach nie będzie.

Dziś rano na ulice Poznania tramwaje wyjechały "przyozdobione" tęczowymi chorągiewkami kojarzącymi się z ruchami LGBTQ. Akcja ma związek z trwającym od 4 sierpnia w stolicy Wielkopolski Poznań Pride Week, w ramach którego odbywa się m.in. impreza o nazwie Mr Gay Europe 2018, a zwieńczeniem ma być Marsz Równości. Wszystko to pod patronatem prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka, który niejednokrotnie dawał wyraz poparcia dla środowisk LGBTQ. 


CZYTAJ WIĘCEJ:

Homolobby opanowuje Poznań. Marsze, propaganda LGBT i wybory Mr Gay Europe 2018

„Tęczowe” tramwaje i flagi LGBT+ w Poznaniu. Wszystko pod patronatem prezydenta miasta


- W Poznaniu powinny wisieć flagi Polski oraz Wielkopolski. To, co się dzieje obecnie w naszym mieście, jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Myślę, że to jakaś prowokacja

- tak dzisiejszą sytuację w rozmowie z naszym portalem komentował kandydat PiS na prezydenta Poznania, Tadeusz Zysk.

CZYTAJ: Zysk o „tęczowym” Poznaniu: Niektórzy prezydenci stają się ideologami

Liczne głosy krytyki płynęły także ze strony pasażerów poznańskiego MPK, jak i motorniczych, którzy - jak pisze na Facebooku miejski przewoźnik - "wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego". Na Twitterze krąży również post, ze zdjęciem domniemanej deklaracji motorniczego, który odmówił pracy "pod tęczową banderą". 

Organizator akcji umieszczenia tęczowych chorągiewek na tramwajach, Grupa Stonewall, planował, że potrwa ona dwa dni - piątek oraz sobotę. Tymczasem już dziś wiadomo, że jutro na ulice Poznania tramwaje wyjadą bez specyficznych "ozdób". Taką decyzję podjęło wieczorem MPK, kierując się licznymi głosami krytyki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne taśmy ujrzały światło dzienne. Tym razem PSL narzeka na... swoich działaczy!

/ Patryk Luboń/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnił rozmowę do której doszło w restauracji "Sowa i Przyjaciele" 30 stycznia 2014 roku. Dialog prowadzą Waldemar Pawlak i Władysław Kosiniak-Kamysz. Co ciekawe, narzekają na... kadry PSL. „Nie chcą się uczyć” – to najbardziej znamiennie słowa z podsłuchanej rozmowy.

Poniżej treść rozmowy, którą ujawnia portal tvp.info:

Waldemar Pawlak: Na KUL-u przygotowywaliśmy i robiliśmy jeszcze tam […] taką właśnie możliwość doskonalenia dla tej naszej wyższej kadry politycznej. Niestety to tam potem…

Władysław Kosiniak-Kamysz: Niestety, chęci naszych kolegów…

Waldemar Pawlak: Nie chcą się uczyć.

Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie chcą. Kształcenie ustawiczne się nie przyjęło.


Waldemar Pawlak: Trzeba cały czas próby podejmować. […] żeby na przykład, którzy właśnie są w tym klubie politycznym, na pewno w wojewódzkim czy w tym krajowym, złapali trochę takiego szerszego spojrzenia na politykę. […] Przełożenia tych wielkich wartości – dobro wspólne, zasada solidarności, […] na taką praktykę działania. I pokazałem to na przykładzie straży pożarnej, gdzie, jak się wydaje, że takie tam […] podstaw […] żywy przykład wdrożenia zasady pomocniczości, gdzie rady, które może załatwić organizacja społeczna, nie musi załatwiać ani gmina, ani państwo. To była dobra okazja, żeby dla tych ludzi, to głównie była kadra urzędnicza, a tam niektórzy z nich kandydowali z PSL i ten poziom wojewódzki […] województwa lubelskiego. Natomiast myślę, że to jest zadanie, które jest przed nami, bo takiego szkolenia wyższej kadry dowódczej to nam brakuje.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl