Tęczowe chorągiewki na poznańskich tramwajach. MPK Poznań podjęło już decyzję, co dalej

zdjęcie ilustracyjne / By Jarosław Gliwiński (Pazdro) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=752540

  

Dziś na poznańskich tramwajach pojawiły się tęczowe chorągiewki - w związku z trwającym Poznań Pride Week, którego zwieńczeniem ma być Marsz Równości. Ta inicjatywa wywołała jednak liczne kontrowersje, a poznańskiego MPK przyznało, że krytyka spływała zarówno ze strony pasażerów, jak i motorniczych. Ostatecznie przewoźnik zdecydował, że już jutro tęczowych chorągiewek na tramwajach nie będzie.

Dziś rano na ulice Poznania tramwaje wyjechały "przyozdobione" tęczowymi chorągiewkami kojarzącymi się z ruchami LGBTQ. Akcja ma związek z trwającym od 4 sierpnia w stolicy Wielkopolski Poznań Pride Week, w ramach którego odbywa się m.in. impreza o nazwie Mr Gay Europe 2018, a zwieńczeniem ma być Marsz Równości. Wszystko to pod patronatem prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka, który niejednokrotnie dawał wyraz poparcia dla środowisk LGBTQ. 


CZYTAJ WIĘCEJ:

Homolobby opanowuje Poznań. Marsze, propaganda LGBT i wybory Mr Gay Europe 2018

„Tęczowe” tramwaje i flagi LGBT+ w Poznaniu. Wszystko pod patronatem prezydenta miasta


- W Poznaniu powinny wisieć flagi Polski oraz Wielkopolski. To, co się dzieje obecnie w naszym mieście, jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Myślę, że to jakaś prowokacja

- tak dzisiejszą sytuację w rozmowie z naszym portalem komentował kandydat PiS na prezydenta Poznania, Tadeusz Zysk.

CZYTAJ: Zysk o „tęczowym” Poznaniu: Niektórzy prezydenci stają się ideologami

Liczne głosy krytyki płynęły także ze strony pasażerów poznańskiego MPK, jak i motorniczych, którzy - jak pisze na Facebooku miejski przewoźnik - "wyrazili swoją dezaprobatę wobec takiego przedsięwzięcia biznesowego". Na Twitterze krąży również post, ze zdjęciem domniemanej deklaracji motorniczego, który odmówił pracy "pod tęczową banderą". 

Organizator akcji umieszczenia tęczowych chorągiewek na tramwajach, Grupa Stonewall, planował, że potrwa ona dwa dni - piątek oraz sobotę. Tymczasem już dziś wiadomo, że jutro na ulice Poznania tramwaje wyjadą bez specyficznych "ozdób". Taką decyzję podjęło wieczorem MPK, kierując się licznymi głosami krytyki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Facebook, Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czegoś takiego w postępowej Europie nie zobaczymy! Te rzeźby w Katarze robią wrażenie

rzeźby / youtube.com/printscreen

  

Dojeżdżający do jednego ze szpitali w Katarze od niedawna mogą podziwiać nietypowe widoki. To 14 rzeźb rozwijającego się dziecka w łonie matki. Dzieło budzi różne emocje, ale jedno jest pewne - w Europie czegoś takiego nie zobaczymy.

Dzieło zostało stworzone przez brytyjskiego artystę Damiena Hirsta. 14 ogromnych rzeźb z brązu przedstawia rozwój dziecka od poczęcia do narodzin. Cykl rzeźb o nazwie "The Miraculous Journey" (Cudowna podróż" kończy się figurą noworodka.

Rzeźby znajdują się przy wjeździe do nowego szpitala pediatrycznego w Sidrze w Doha.

Stworzono je już w 2013 r., ale zostały ukryte do czasu oficjalnego otwarcia szpitala pod koniec listopada bieżącego roku.

Internauci zwracają uwagę, że takich kontrowersyjnych rzeźb z pewnością nie zobaczymy w "postępowej Europie". 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: theguardian.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl