Zysk o „tęczowym” Poznaniu: Niektórzy prezydenci stają się ideologami

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

W Poznaniu powinny wisieć flagi Polski oraz Wielkopolski. To, co się dzieje obecnie w naszym mieście, jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Myślę, że to jakaś prowokacja. Osobiście nie mam nic przeciwko demonstracjom, byleby przebiegały one bezpiecznie i nie naruszały porządku. Podporządkowanie miasta jednej demonstracji jest błędne – ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl Tadeusz Zysk, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania.

Od 4. sierpnia w mieście trwa Poznań Pride Week, tydzień wypełniony imprezami, pokazami filmowymi, panelami dyskusyjnymi i innymi wydarzeniami dotyczącymi społeczności LGBT+. Jego zwieńczeniem będzie Marsz Równości, który odbywa się w Poznaniu już po raz piętnasty.

Wszystko to pod patronatem prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Należący do Platformy Obywatelskiej włodarz miasta nigdy nie krył się z tym, że popiera organizacje gejowskie.

O ocenę tego, co dzieje się w Poznaniu, poprosiliśmy Tadeusza Zyska, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta tego miasta.

W Poznaniu powinny wisieć flagi Polski oraz Wielkopolski. To, co się dzieje obecnie w naszym mieście, jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Myślę, że to jakaś prowokacja. Osobiście nie mam nic przeciwko demonstracjom, byleby przebiegały one bezpiecznie i nie naruszały porządku. Podporządkowanie miasta jednej demonstracji jest błędne – to prowokowanie i proszenie się o konflikt i problemy – ocenił rozmówca Niezalezna.pl.

Tadeusz Zysk zauważył, że "na razie jest w Poznaniu taki, a nie inny prezydent".

Jeżeli robi to pod  szyldem "otwartego Poznania" to powinien dawać patronaty wszystkim imprezom, również tym, którzy będą demonstrowali. Nie powinno się robić tak, że mówimy, że jesteśmy otwarci, ale na jednych jesteśmy bardziej, na innych mniej. Widać po tym, że niektórzy prezydenci zapominają, że są gospodarzami miasta, a stają się ideologami, nauczycielami i przekonują nas, Poznaniaków, jacy mamy być – dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ujęto sprawcę z dworca w Kolonii

dworzec kolejowy w Kolonii / Didgeman CC0

  

Mężczyzna, który wziął zakładniczkę w aptece na Dworcu Głównym w Kolonii, jest już „pod kontrolą” - poinformowała policja.

Wcześniej rzeczniczka policji powiedziała, że z Dworca Głównego zabrano do szpitala ranną dziewczynkę, ale że nie wiadomo, czy jej obrażenia mają związek z wzięciem zakładniczki.

Telewizja n-tv informowała, że mężczyzna, który wziął zakładniczkę, przetrzymywał też 14-letnią dziewczynkę, oblał ją łatwopalną cieczą i podpalił, ale potem wypuścił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl