Stanisław Gawłowski na wolności! Jeszcze niedawno Schetyna mówił, że czeka na jego powrót do Sejmu

/ fot. Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

  

Sąd Okręgowy w Szczecinie dopuścił możliwość, by poseł PO Stanisław Gawłowski opuścił areszt po wpłaceniu 500 tys. zł poręczenia majątkowego. Dziś polityk Platformy wyszedł na wolność. Z takiego obrotu sprawy niewątpliwie bardzo ucieszył się szef Platformy Grzegorz Schetyna. - Czekamy na wpłacenie kaucji przez rodzinę Stanisława Gawłowskiego i jego powrót do parlamentu - powiedział wcześniej lider PO. Ani słowem nie wspomniał za to o zarzutach korupcyjnych, które postawiono jego partyjnemu koledze.

Prokuratura Krajowa złożyła zażalenie na decyzję szczecińskiego sądu ws. kaucji dla Stanisława Gawłowskiego oraz wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia sądu do czasu rozpatrzenia zażalenia. Sąd Okręgowy w Szczecinie odrzucił wniosek prokuratury o wstrzymanie wykonania postanowienia.

Stanisław Gawłowski przebywał w szczecińskim areszcie śledczym od połowy kwietnia br. Usłyszał pięć zarzutów, w tym korupcyjne – przyjęcia co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwóch zegarków o wartości blisko 25 tys. zł. Chodzi o okres, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Pozostałe zarzuty dotyczą podżegania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

O decyzję szczecińskiego sądu Schetyna był pytany dzisiaj na konferencji prasowej. Lider PO stwierdził, że od wielu miesięcy obserwujemy "proces niszczenia" Stanisława Gawłowskiego. 

- Traktowanie w taki sposób posła opozycji przywraca najtrudniejsze fragmenty z życia polskiej polityki, kiedy tak traktowano opozycję, kiedy nie było demokracji. Uważam, że widzieliśmy podobną sytuację, podobne zachowanie prokuratorów, a także polityków PiS - dodał Schetyna.

Pytany, czy po wyjściu na wolność Gawłowski w dalszym ciągu będzie pełnił funkcje sekretarza generalnego PO i lidera zachodniopomorskich struktur Platformy, Schetyna powiedział, że partia czeka na powrót polityka do parlamentu.

- Na pewno wtedy chętnie z państwem się spotka i opowie o tym, co go spotkało przez ostatnie miesiące - zaznaczył Schetyna.

Ani słowem za to Schetyna nie wspomniał o zarzutach korupcyjnych, które ciążą nad Gawłowskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelny wypadek w Poznaniu

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło rano na ul. Dąbrowskiego - drodze dojazdowej do centrum Poznania. W tej części miasta tworzą się korki.

- Około godz. 7 na ul. Dąbrowskiego zderzyły się dwa samochody - fiat seicento oraz kia picanto, a następnie wpadły w barierę. Oba auta jechały w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia jedna osoba zginęła 

- poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał, ofiarą śmiertelną jest 80-letnia kobieta, która była kierowcą jednego z aut. Ranna została kobieta podróżująca drugim z samochodów. Została ona zabrana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl