Zwali go „polski JFK”, tymczasem stracił wszystko... Odejście Petru z Nowoczesnej w MEMACH

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dawno przeminęły chwile "świetności" założyciela Nowoczesnej. Ryszard Petru od momentu, gdy odebrano mu przywództwo w partii udzielał się w niej coraz mniej. Dziś już jako kolejna osoba opuszcza szeregi .N. Po ogłoszeniu przez polityka jego decyzji niemal natychmiast internet zalały memy i żarty odnoszące się do jego "kariery".

Ryszard Petru podczas konferencji przed Sejmem poinformował, że odchodzi z Nowoczesnej.

Podjąłem trudną dla mnie osobiście decyzję o tym, że dzisiaj opuszczam Nowoczesną. Czynię to ze smutkiem i żalem - to są bardzo ważne dla mnie trzy laty, ale nasi wyborcy oczekują ode mnie i od nas wyrazistości, jednoznaczności i szczerości a tego nie ma

- powiedział polityk, który poszedł w ślady swoich koleżanek: Joanny Scheuring-Wielgus i Joanny Schmidt.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szeregi Nowoczesnej topnieją. Partię opuszcza jej założyciel - Ryszard Petru

Petru zapowiedział również, że w najbliższym czasie nie planuje założenia nowej partii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Petru ujawnił swoje polityczne plany! Stworzy nową partię?

Po ogłoszeniu przez "złotoustego" Ryszarda decyzji w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy i memów.

Internauci przypominają, że Petru niegdyś nazywany był... "polskim JFK".

A jak potoczyła się jego kariera każdy widzi...

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież Franciszek rozbawił wiernych! Powiedział, z kim mylą go dzieci

Papież Franciszek / By Jeffrey Bruno from New York City, United States - Canonization 2014- The Canonization of Saint John XXIII and Saint John Paul II, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32427713

  

Papież Franciszek podzielił się dziś z wiernymi zabawną anegdotą. Jak stwierdził, dzieci często... boją się go, ponieważ biały strój kojarzy im się z lekarzem i bolesnymi zastrzykami. Ojciec Święty mówił o tym w kazaniu w czasie mszy w Domu świętej Marty w Watykanie.

Papież Franciszek powiedział, że dzieci czasem płaczą i krzyczą na jego widok, bo - jak wyjaśnił - białą sutanną przypomina im lekarza i kojarzy im się z zastrzykami.

W kazaniu Franciszek przywołał swe spotkania z dziećmi podczas audiencji generalnych i innych uroczystości, gdy rodzice proszą o błogosławieństwo dla nich.

"Niektóre dzieci krzyczą na mój widok, zaczynają płakać, bo widząc mnie ubranego na biało myślą, że jestem lekarzem albo pielęgniarzem, który zrobił im zastrzyk, i myślą: Następny, o nie"

- mówił Franciszek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl