Najpiękniejsze Kury Świata w Powsinie

/ fot. niezalezna.pl

W warszawskim Powsinie trwa wystawa "Najpiękniejsze Kury Świata - Polskie Rasy Drobiu na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystawę odbywającą się w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk można oglądać jeszcze do niedzieli 6 maja.

Prawie 700 sztuk drobiu w 71 rasach można zobaczyć na trwającej w Powsinie wystawie "Najpiękniejsze Kury Świata" zorganizowanej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Nie zabraknie naszych rodzimych ras kur takich jak: zielononóżka polska, czubatka polska - brodata i bezbroda, duża i miniaturowa, karzełek polski, czy niemal zapomniany polbar, nie zabraknie również prezentacji nowych projektów naszych hodowców, jak czubatka staropolska, gołoszyjka lubelska, rajska, czy kura znosząca zielone jaja – polska kura wielkanocna. 

- zachęcają organizatorzy wystawy.

Prócz prezentacji ras polskich nie zabraknie kur orientu, bojowych, długoogoniastych i długopiejących, oraz tych całkiem milusińskich: mikroskopijne bantamki, czy krótkonogie szabo, puchate niczym króliczki jedwabiste i majestatyczne w swej wielkości Brahmy czy kochiny, i wiele, wiele innych ras, w tym prosto z Egiptu Fayoumi…Swą obecnością zaszczycą nas także kaczki staropolskie i piżmowe, czy czarne zielono opalizujące kayugi, nie zabraknie i gęsi, indyków, czy też odstraszających swym żarliwym świergotem drapieżniki – perlice…


 -  dodają.

Wystawę odbywającą się w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie można oglądać dziś i jutro - 6 maja. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale RP znowu wymazali ścianę Sejmu! A dziennikarka nazywa to... "malowankiem"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zaledwie wczoraj protestujący w obronie "nadzwyczajnej kasty" dopuścili się aktu wandalizmu - namalowali sprayem na ścianie Sejmu napis. Teraz znowu powtarzają swój popis - i dalej się dziwią, że służby nie chcą ich wpuścić na teren parlamentu. Najwyraźniej podekscytowana wyczynami Obywateli RP dziennikarka Radia TOK FM pisze, że urządzili sobie "malowanko". I nazywa ich nie wandalami, a malarzami...

Przed budynkiem parlamentu Obywatele RP zorganizowali żałosną i bardzo nieliczną demonstrację "w obronie sądów" - rzekomo pokojową. Atmosferę dodatkowo podgrzewają posłowie PO i Nowoczesnej. Niektórzy nawet wwożą na teren Sejmu protestujących w bagażnikach. 

Nie mogąc wywołać poważniejszej awantury, kibice totalnych postanowili... wymazać budynek sejmowy swoimi hasłami. A posłanka Scheuring - Wielgus pochwaliła się tym aktem wandalizmu i zdziczenia na swoim twitterowym profilu - informowaliśmy wczoraj na niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: To się w głowie nie mieści! Pomazali budynek Sejmu, a Scheuring - Wielgus... się tym chwali

Dziś po raz kolejny dopuścili się równie skandalicznego zachowania... ku uciesze niektórych mediów.

Znów malowanko na ścianie Sejmu od Wiejskiej. Policja otoczyła malarzy - napisała na Twitterze dziennikarka Radia TOK FM Agata Kowalska.

Dopiero internauci uświadomili jej, że to nie jest żadne "malowanko", a zwykły wandalizm.

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl