Najpiękniejsze Kury Świata w Powsinie

/ fot. niezalezna.pl

W warszawskim Powsinie trwa wystawa "Najpiękniejsze Kury Świata - Polskie Rasy Drobiu na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystawę odbywającą się w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk można oglądać jeszcze do niedzieli 6 maja.

Prawie 700 sztuk drobiu w 71 rasach można zobaczyć na trwającej w Powsinie wystawie "Najpiękniejsze Kury Świata" zorganizowanej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Nie zabraknie naszych rodzimych ras kur takich jak: zielononóżka polska, czubatka polska - brodata i bezbroda, duża i miniaturowa, karzełek polski, czy niemal zapomniany polbar, nie zabraknie również prezentacji nowych projektów naszych hodowców, jak czubatka staropolska, gołoszyjka lubelska, rajska, czy kura znosząca zielone jaja – polska kura wielkanocna. 

- zachęcają organizatorzy wystawy.

Prócz prezentacji ras polskich nie zabraknie kur orientu, bojowych, długoogoniastych i długopiejących, oraz tych całkiem milusińskich: mikroskopijne bantamki, czy krótkonogie szabo, puchate niczym króliczki jedwabiste i majestatyczne w swej wielkości Brahmy czy kochiny, i wiele, wiele innych ras, w tym prosto z Egiptu Fayoumi…Swą obecnością zaszczycą nas także kaczki staropolskie i piżmowe, czy czarne zielono opalizujące kayugi, nie zabraknie i gęsi, indyków, czy też odstraszających swym żarliwym świergotem drapieżniki – perlice…


 -  dodają.

Wystawę odbywającą się w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie można oglądać dziś i jutro - 6 maja. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Eurokraci rzucili koło ratunkowe nadzwyczajnej kaście! Skarżą Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE

/ By Sébastien Bertrand - https://www.flickr.com/photos/tiseb/4592786358/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18294584

  

Komisja Europejska ogłosiła decyzję w sprawie skierowania skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce w związku z zapisami ustawy o Sądzie Najwyższym. Dodatkowo KE wnosi o tryb przyspieszony i zawieszenie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym w skardze przeciwko Polsce. Chce również, by TSUE wydał tymczasową decyzję zabezpieczającą (tzw. środki tymczasowe), aby do czasu wydania ostatecznego orzeczenia niektóre przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym pozostały zawieszone.

Komisja Europejska wystąpiła przeciwko Polsce do Trybunału w Luksemburgu w związku z reformą Sądu Najwyższego. Decyzji tej spodziewano się w ubiegłym tygodniu, jednak ku zaskoczeniu obserwatorów do jej podjęcia nie doszło.

Media w Polsce informowały o zakulisowych rozmowach, jakie miały być prowadzone między Warszawą a Brukselą.

Skarga do unijnego Trybunału jest oddzielnym postępowaniem od prowadzonej od 20 grudnia 2017 roku procedury z art. 7 unijnego traktatu. KE zarzuca władzom w Warszawie, że poprzez zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym (dotyczące wieku emerytalnego), chcą zastąpić sędziów upolityczniając tym samym tę instytucję. Polski rząd odpiera takie twierdzenia podkreślając, że ma prawo do dokonywania reform.

Komisja Europejska zdecydowała dziś o skierowaniu skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce.

KE występuje o rozpatrzenie sprawy przez sędziów w Luksemburgu w trybie przyspieszonym. Chce również, by TSUE wydał tymczasową decyzję zabezpieczającą (tzw. środki tymczasowe), aby do czasu wydania ostatecznego orzeczenia niektóre przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym pozostały zawieszone.

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl