Najpiękniejsze Kury Świata w Powsinie

/ fot. niezalezna.pl

W warszawskim Powsinie trwa wystawa "Najpiękniejsze Kury Świata - Polskie Rasy Drobiu na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" zorganizowana pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wystawę odbywającą się w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk można oglądać jeszcze do niedzieli 6 maja.

Prawie 700 sztuk drobiu w 71 rasach można zobaczyć na trwającej w Powsinie wystawie "Najpiękniejsze Kury Świata" zorganizowanej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Nie zabraknie naszych rodzimych ras kur takich jak: zielononóżka polska, czubatka polska - brodata i bezbroda, duża i miniaturowa, karzełek polski, czy niemal zapomniany polbar, nie zabraknie również prezentacji nowych projektów naszych hodowców, jak czubatka staropolska, gołoszyjka lubelska, rajska, czy kura znosząca zielone jaja – polska kura wielkanocna. 

- zachęcają organizatorzy wystawy.

Prócz prezentacji ras polskich nie zabraknie kur orientu, bojowych, długoogoniastych i długopiejących, oraz tych całkiem milusińskich: mikroskopijne bantamki, czy krótkonogie szabo, puchate niczym króliczki jedwabiste i majestatyczne w swej wielkości Brahmy czy kochiny, i wiele, wiele innych ras, w tym prosto z Egiptu Fayoumi…Swą obecnością zaszczycą nas także kaczki staropolskie i piżmowe, czy czarne zielono opalizujące kayugi, nie zabraknie i gęsi, indyków, czy też odstraszających swym żarliwym świergotem drapieżniki – perlice…


 -  dodają.

Wystawę odbywającą się w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie można oglądać dziś i jutro - 6 maja. 

Źródło: niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Adamowicz o ściekach: to nie katastrofa

/ PP Group in the CoR; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

- Awaria przepompowni ścieków w Gdańsku to nie jest katastrofa ekologiczna. To są ścieki komunalne, nie przemysłowe - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Polityk nie ma sobie nic do zarzucenia także w kwestiach swych niejasnych finansów, czyli 36 kont. Bo - jak twierdzi - to rachunki, a nie konta.

Adamowicz, który był wieczorem gościem TVN 24, został zapytany m.in. o awarię przepompowni ścieków Ołowianka w Gdańsku. Na skutek awarii do piątku trwał awaryjny zrzut ścieków do Motławy i Zatoki Gdańskiej.

"Tylko przez dwie i pół doby dokonaliśmy z konieczności, z przymusu, zrzutu do rzeki Motławy. Jedynie 5 proc. objętości tej rzeki było zajęte przez ścieki. To była jedyna możliwość techniczna, aby nie doprowadzić do lokalnych podtopień ściekami mieszkańców Gdańska"

- powiedział Adamowicz. "Dwie i pół doby to nie jest katastrofa ekologiczna. (...) to są ścieki komunalne, nie przemysłowe" - podkreślał prezydent Gdańska.

Zaznaczył, że według komunikatu wojewódzkiej stacji sanepidu, sytuacja na plażach jest dobra. "Sądzę, że jeszcze kilka dni i ta sytuacja powróci do tej sytuacji przed awarią" - dodał.

"Co do przyczyn - prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające. Również jest powołana przez prezydenta Gdańska komisja, ale również i wewnątrz Saur Neptun Gdańsk, czyli firmy, która jest operatorem całego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego na terenie miasta Gdańska, Sopotu oraz okolicznych gmin, również oni badają te przyczyny"

- zapewniał. Zaznaczył także, że obecnie trudno jest powiedzieć "czy człowiek zawinił, czy system".

Adamowicz podkreślił, że dopóki niezależni eksperci nie wyjaśnią przyczyn awarii nie można mówić o nakładaniu kar, choć kontrakt między miastem Gdańsk a firmą Saur Neptun Gdańsk, operatorem sieci, przewiduje taką możliwość.

Podczas wywiadu w TVN24 prezydenta Gdańska zapytano też o sprawę jego oświadczeń majątkowych, m.in. o to po co mu 36 kont bankowych. Tutaj tłumaczenia były równie przekonujące. "To nie są konta, tylko rachunki (...) To są rachunki techniczne, a nie konta" - wyjaśnił Adamowicz. "Jeżeli mam kilka kredytów we frankach, należę do jednego z miliona Polaków, którzy wzięli kredyt we frankach, to automatycznie bank oczekuje ode mnie iluś tam rachunków (...). Robię to, co banki oczekują ode mnie jako klienta" - dodał.

Zapewnił, że jest "w pełni przezroczysty". "Jestem niewinny i tę niewinność udowodniam i udowodnię przed sądem" - podkreślił.

Adamowicz jest oskarżony o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.

Źródło: TVN24, niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl