Gawłowski za kratami na diecie. A z kim poseł PO siedzi w celi?

Stanisław Gawłowski / Fot. Lukasz Szelemiej/Gazeta Polska

  

Sekretarz generalny PO poseł Stanisław Gawłowski trafił do dwuosobowej celi Aresztu Śledczego w Szczecinie. Siedzi z mężczyzną wcześniej nie karanym. Kontakt z innymi więźniami ma ograniczony i jest on możliwy podczas spacerów, zajęć społeczno- kulturalnych oraz... pod prysznicem.

Poseł Stanisław Gawłowski trafił do  Aresztu Śledczego w niedzielę wieczorem, po decyzji Sądu Rejonowego w Szczecinie. Przychylił się w całości do argumentacji prokuratury, która obawiała się, że ze względu na zagrożenia surowej kary, poseł PO może mataczyć poprzez wpływania na świadków i innych oskarżonych.

CZYTAJ TEŻ: Ruszył program Cela+. Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski trafi za kratki!

Jak powiedział major Sebastian Matuszczak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Szczecinie, poseł Gawłowski po przewiezieniu do aresztu przeszedł standardowe procedury.

To znaczy, że odbył wstępną rozmowę z wychowawcą, spotkał się również z psychologiem, został zbadany przez lekarza, a następnie umieszczony w w celi dwuosobowej monitorowanej z innym tymczasowo aresztowanym, który także po raz pierwszy przebywa w warunkach izolacji więziennej

- stwierdził rzecznik.

Jak wyjaśnił major Matuszczak, cela jest monitorowana, bowiem taka jest procedura stosowana w przypadku tymczasowo aresztowanych.

To nam umożliwia lepszą kontrolę zachowania i procesu adaptacji osadzonych w warunkach izolacji

- powiedział.

Zgodnie z procedurami sekretarz generalny PO ma ograniczony do minimum kontakt z innymi więźniami. Jest on możliwy tylko podczas spacerów, zajęć społeczno-kulturalnych a także w łaźni.

Ale w przypadku zajęć społeczno-kulturalnych i spacerów jest to uprawnienie osadzonego, z którego może, ale nie musi korzystać. Osadzony może także korzystać z posługi religijnej

- wyjaśnił major Matuszczak.

Poseł Gawłowski w areszcie poprosił o specjalną lekkostrawna dietę, ze względu na stan zdrowia.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bieszczady: możliwe załamanie pogody

/ jarekgrafik

  

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w ciągu dnia można spodziewać się załamania pogody. Mogą pojawić się opady deszczu. Po silnych wiatrach w ostatnich dniach na niektórych szlakach górskich leżą wiatrołomy.

"We wtorek rano w Ustrzykach Górnych były trzy stopnie Celsjusza. Jest pochmurnie. Wieje tam słaby wiatr, a widoczność nie przekracza jednego kilometra"

- powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.

Z kolei w Cisnej termometry pokazywały cztery stopnie. W Cisnej jest bezwietrznie, a widać w promieniu pięciu kilometrów.

"W Bieszczadach w ciągu dnia należy spodziewać się ochłodzenie oraz opadów deszczu" - powiedział ratownik dyżurny.

Wybierający się w góry powinni pamiętać o odpowiednim stroju i obuwiu. "Warunki mamy późnojesienne. Konieczne są czapki i rękawiczki. Bierzemy też ze sobą termosy z ciepłą herbatą. Powyżej górnej granicy lasu, gdzie jest zero stopnia Celsjusza, odczuwalna temperatura powietrza wynosi kilka stopni poniżej zera" - dodał Marek.

Ratownik dyżurny zwrócił uwagę, że po ostatnich silnych wiatrach niektóre szlaki górskie tarasują połamane gałęzie, a czasami także drzewa.

Marek zauważył, że idąc w górę, turyści "zawsze powinni mieć naładowany telefon komórkowy", a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek". "Dzięki tej aplikacji łatwiej i szybciej możemy dotrzeć do poszkodowanych" - zaznaczył.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl