Znany ekonomista zarejestrowany jako tajny współpracownik SB? Mamy jego komentarz

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

Nie chciałbym tego komentować, bo nie widziałem tych materiałów. Dzisiaj o każdym można napisać cokolwiek. Miło mi, że ktoś "dał zlecenie" panu Piotrowi Nisztorowi na mnie. W 1987 roku miałem około 22 lat, więc byłem wtedy dosyć młody. Nie chciałbym się negatywnie wypowiadać na temat kogokolwiek, bo niedobrze jest mówić o ludziach źle – powiedział portalowi Niezalezna.pl Sławomir Horbaczewski.

Z dokumentów opublikowanych na Twitterze przez Piotra Nisztora wynika, że znany ekonomista Sławomir Horbaczewski był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o ps. Andrzej. Miał zostać pozyskany w 1987 roku.

Nie chciałbym tego komentować, bo nie widziałem tych materiałów. Dzisiaj o każdym można napisać cokolwiek. Miło mi, że ktoś "dał zlecenie" panu Piotrowi Nisztorowi na mnie. W 1987 roku miałem około 22 lat, więc byłem wtedy dosyć młody. Nie chciałbym się negatywnie wypowiadać na temat kogokolwiek, bo niedobrze jest mówić o ludziach źle

– powiedział Niezalezna.pl Sławomir Horbaczewski.

W ocenie ekonomisty - "to znaczy, że dla kogoś jestem zagrożeniem, a pan Piotr Nisztor podjął się tego zlecenia".

Dziwi mnie to, a wręcz byłem zaskoczony, że pan Piotr Nisztor nie wspomniał o mnie w swojej wydanej niedawno książce o historii polskiej bankowości. W tej książce nawet o mnie nie wspomniał, a ja byłem szalenie ważną postacią w Banku Handlowym, to musi być jakaś nagła sprawa. W tej książce napisane jest m.in., że dyrektor centrum operacji kapitałowych, było napisane, że odszedłem w związku z prywatyzacją banku, ale nie było wspomniane moje nazwisko

– dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Włoch „dobrym przyjacielem Izraela”

Zdjęcie ilustracyjne / Zachi Evenor CC BY-SA 2.0

  

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazwał dziś włoskiego wicepremiera i szefa MSW Matteo Salviniego „dobrym przyjacielem Izraela”. Z uznaniem jego rząd przyjął słowa Salviniego, który określił członków radykalnego ugrupowania Hezbollah jako „islamskich terrorystów”.

Włoskie media informują, że w czasie spotkania w Jerozolimie z liderem prawicowej Ligi Netanjahu powiedział, że siły pokojowe UNIFIL w Libanie, którego dowódcą jest od sierpnia br. Włoch Stefano Del Col, „powinny powstrzymać Hezbollah przed podejmowaniem aktów agresji przeciwko Izraelowi”.

Zwracając się do Salviniego, który w czasie swej wizyty widział tunele zbudowane przez Hezbollah na granicy Libanu i Izraela, szef izraelskiego rządu zauważył: - Miał pan okazję osobiście zobaczyć tunele terroru.

- To jest czysty akt agresji Hezbollahu przeciwko nam i przeciwko normom wspólnoty międzynarodowej - dodał premier Netanjahu. Podkreślił, że UNIFIL, w którym Włochy mają swego dowódcę, „powinien działać skuteczniej”.

Matteo Salvini zwrócił uwagę, że z premierem Izraela rozmawiał m.in. o walce z nielegalną imigracją. Netanjahu „pochwalił nas za to, co zrobiliśmy” - dodał szef MSW, który zaostrzył politykę wobec migrantów.

Salvini, zapytany o to, czy Włochy przeniosą swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy, odparł: - Wiecie, co myślę. Krok po kroku. Jest rząd, muszę wysłuchać także partnerów - dodał.

Szef włoskiego MSW oświadczył, że wszelkie przejawy antysemityzmu i negacjonizmu „będą zwalczane w każdej formie”. O taką deklarację apelowała do niego włoska wspólnota żydowska.

Mówiąc o współpracy gospodarczej, wicepremier ujawnił, że jest hipoteza gazociągu z Izraela na południe Włoch.

Media odnotowują, że w czasie swej wizyty w Izraelu polityk włoskiej prawicy nie spotka się z prezydentem Reuwenem Riwlinem. Szef państwa wytłumaczył to napiętym kalendarzem. Przypomina się też, że niektóre wypowiedzi Salviniego na temat migrantów wywołują protesty włoskiej społeczności żydowskiej, zarzucającej mu nietolerancję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl