Gala 25-lecia "Gazety Polskiej. "Dzisiaj być Polakiem, to być naprawdę dumnym" - ZDJĘCIA

Od lewej: Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Andrzej Gwiazda / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Dziś w Teatrze Wielkim w Warszawie w obecności najwyższych władz państwowych odbyła się uroczysta gala 25–lecia "Gazety Polskiej", podczas której wręczono nagrody św. Grzegorza I Wielkiego, Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" oraz nagrodę 25-lecia "Gazety Polskiej". Ich laureatami zostali kolejno Andrzej Gwiazda, premier Mateusz Morawiecki oraz bracia Kaczyńscy. - Polska się zmieniła, Polska jest zupełnie inna. Gdyby nie decydujący wpływ śp. Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego, ta Polska by nie mogła się zmienić. To są ludzie, którzy realnie spowodowali, że Polski zazdrości nam wiele narodów - mówił w laudacji na cześć braci Kaczyńskich redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

- Przez lata postkomunizmu, przez lata III Rzeczpospolitej w takiej wolnej, ale jakby bezwolnej Rzeczpospolitej, staraliśmy się przechować prawdę o naszej historii, pragnienia wielkiej Polski w przyszłości, wiarę w odbudowę tej wielkiej Polski (...) Prostowaliśmy kręgosłupy, prostowaliśmy karki i to się udało. Dzisiaj jesteśmy w takim momencie, w którym możemy powiedzieć, że razem budujemy Polskę naszych marzeń, razem budujemy Rzeczpospolitą, do której na pewno tęskniliśmy

- powiedział Mateusz Morawiecki, odbierając nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" z rąk Ewy Wójcik, szefowej Fundacji Klubów "GP" i Ryszarda Kapuścińskiego, prezesa Klubów "GP".

Swoją nagrodę Morawiecki zadedykował ludziom Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości. Premier podziękował też klubom "Gazety Polskiej" i społeczności "Gazety Polskiej" za ich działalność i to, co do tej pory zrobiły dla Polski.

- To wasza aktywność, wasz upór, wasza wiara w zmianę Polski doprowadziła do tego stanu, w którym dzisiaj jesteśmy

 - powiedział Morawiecki.

Dodał, że bez uporu środowiska "Gazety Polskiej" nie bylibyśmy "na pewno w tym miejscu, w jakim jesteśmy".

- To wymagało ogromnej cierpliwości, wiary i właśnie niesamowitego uporu, wbrew wszystkiemu, wbrew działaniom establishmentu, wbrew temu, że właśnie wolne media miały taką trudność w rozwoju

- podkreślił premier.

Andrzej Gwiazda, legendarny opozycjonista, który dziś podczas gali odebrał nagrodę św. Grzegorza I Wielkiego, w krótkim wystąpieniu podkreślił, że

"odbieram tę nagrodę w imieniu tych wszystkich – myślę, że tysięcy – kolegów czy towarzyszy walki, z którymi szedłem przez życie. Bez nich niewiele bym znaczył, niewiele bym zrobił".

W laudacji przed wręczeniem prestiżowej nagrody 25-lecia "Gazety Polskiej", redaktor naczelny pisma, Tomasz Sakiewicz,  stwierdził, że "nie wyobrażaliśmy sobie, iż mogą być inny laureaci".

- Kto bardziej odcisnął piętno na historii Polski? Jaki człowiek w ostatnich latach, jacy ludzie, jak nie nasi laureaci? Potrafili pomiędzy kompromisem a twardą walką, pomiędzy koniecznością dogadywania się, a nawet bezwzględnym ryzykiem własnego życia, czego jeden z nich doświadczył, że zapłacił własnym życiem, walczyć o Polskę

- mówił o laureatach nagrody - braciach Lechu i Jarosławie Kaczyńskich.

Odbierając nagrodę, Jarosław Kaczyński podkreślił, że "cały łańcuch wydarzeń, który doprowadził do dobrej zmiany, (...) nie mógłby się zacząć, a gdyby się nawet zaczął to zostałby rozerwany w różnych miejscach, gdyby nie Lech Kaczyński".

Prezes PiS ocenił, że Lech Kaczyński prowadził politykę odważną.

- Warto walczyć, warto być odważnym. Lech Kaczyński prowadził politykę odważną i pokazał, że jest to możliwe, idziemy tą drogą

 - mówił Jarosław Kaczyński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szokujące zeznania byłej wiceminister! Lobbyści pisali prawo podatkowe? Jaka była rola Nowaka?

Sławomir Nowak / fot. Patryk Lubon/Gazeta Polska

  

- Sensacyjne zeznania minister Chojny-Duch. Lobbyści z gabinetem w MF, na nieformalnych spotkaniach w KPRM, biznes podatkowy pisze ustawy - napisał na Twitterze przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała, komentując zeznania wiceminister finansów z rządu PO-PSL Elżbiety Chojny-Duch.

Te działania miały - w jego ocenie - rozszczelnić system podatkowy, a narzucał je ministerstwom i Sejmowi Sławomir Nowak, dyrektor gabinetu politycznego Donalda Tuska.

Dzisiaj sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje byłą wiceminister finansów Elżbietę Chojnę-Duch, a później przesłucha b.yłegowiceministra finansów prof. Stanisława Gomułkę. Oboje sprawowali funkcje podczas rządów koalicji PO-PSL.

Według przewodniczącego komisji, zeznania byłej wiceminister są sensacyjne.

- Lobbyści z gabinetem w Ministerstwie Finansów, na nieformalnych spotkaniach w KPRM, biznes podatkowy pisze ustawy, rozwiązania rozszczelniające system podatkowy wpisywane do prawa decyzją Sławomira Nowaka, szefa gabinetu politycznego premiera Tuska

- napisał na Twitterze Horała.

Szef gabinetu premiera Sławomir Nowak miał nieformalną polityczną władzę nad formułowaniem prawa podatkowego na etapie prac rządowych - wynika z zeznań przed komisją śledczą ds. VAT byłej wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch.

Horała zauważył też, że „z dzisiejszych zeznań wynika, iż realnie prawo podatkowe w Polsce pisali: partner w Ernst & Young do spółki z +'cieniem' Janusza Palikota, a ich decyzje narzucał ministerstwom i Sejmowi Sławomir Nowak, dyrektor gabinetu politycznego Donalda Tuska”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl