Były wiceszef MON o rewelacjach "Wyborczej": to publicystyka na poziomie Piątka

/ Gnesener1900; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

- Wygląda na to, jakby to Tomasz Piątek wyznaczał standard publicystyki w "Gazecie Wyborczej" - komentuje artykuł Wojciecha Czuchnowskiego były wiceminister obrony narodowej Dominik Smyrgała, który w resorcie pełnił też funkcję szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza.

Informowaliśmy już dziś o kuriozalnym artykule Wojciecha Czuchnowskiego w "Gazecie Wyborczej". Napisał on:

Odejście Antoniego Macierewicza poprzedziła próba gry aktami komunistycznych służb specjalnych mającymi obciążyć Mateusza Morawieckiego i jego ojca Kornela.'

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Dominika Smyrgałę, byłego wiceministra obrony narodowej.

- Wszyscy pamiętamy wynurzenia Tomasza Piątka o rzekomej prorosyjskości ministra Macierewicza. Wiadomo, jak były absurdalne, a ostatecznie zostały one sfalsyfikowane przez działania szefa MON na rzecz rozmieszczenia stałych baz amerykańskich w Polsce. Tekst Czuchnowskiego jest na tym samym poziomie. Wygląda na to, jakby to Tomasz Piątek wyznaczał standard publicystyki w "Gazecie Wyborczej"

- uważa Dominik Smyrgała.

- Artykuł o rzekomej akcji szukania kwitów na Mateusza i Kornela Morawieckich jest, moim zdaniem, nieudolną próbą popsucia relacji między Antonim Macierewiczem a premierem -

- dodaje były wiceminister.

Smyrgała zwraca uwagę, że cały tekst Czuchnowskiego pisany jest przy użyciu bezosobowych form: "rzucono kwity", "zrobiono to", "działo się to", "wydarzenia miały się rozgrywać". Wszystko zapewne po to, aby uniknąć konsekwencji prawnych.

Warto jednak zauważyć, że media związane z Tomaszem Lisem relacjonowały tekst Czuchnowskiego, wyraźnie wskazując w tytułach, iż:

Nowa szkoła propagandy w wykonaniu mainstreamowych mediów?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turystyka tematem toruńskiej konferencji

/ torun.pl

  

Konferencja dla przedsiębiorców branży turystycznej "SMART Tourist Region" odbędzie się dzisiaj i jutro (19-20 listopada) w Toruniu. Poruszane będą m.in. prawne aspekty działalności w tym sektorze gospodarki.

Organizatorem konferencji jest Lokalna Organizacja Turystyczna. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy z branży turystycznej - właściciele hoteli i punktów gastronomicznych, a także kadra kierownicza.

Przez dwa dni dyskusje odbywały się będą w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. Wydarzenie współfinansują Urząd Miasta Torunia oraz Urząd Marszałkowskim w Toruniu - dlatego udział w nim jest dla przedsiębiorców bezpłatny.

Organizatorzy deklarują, że dwa dni szkolenia są wyjściem na przeciw sporemu zainteresowaniu przedstawicieli branży. Wśród prelegentów będą wykładowcy akademiccy, a także praktycy, którzy w branży turystycznej odnieśli sukces.

- Branża turystyczna działa bezustannie i trudno oddelegować jednego dnia wszystkich kluczowych pracowników na szkolenie, dlatego zaplanowano dwa dni konferencyjne z tą samą tematyką, tak aby jak największa liczba osób mogła skorzystać z wiedzy prelegentów

 - poinformowała Maria Wesoła z Urzędu Miasta Torunia.

Program konferencji podzielono na trzy bloki tematyczne. Pierwszy dotyczy prawnych aspektów działalności w turystyce, ze szczególnym uwzględnieniem zmian ustawowych. Drugi dotyczył będzie wykorzystania w praktyce mediów społecznościowych, a trzeci dostarczania gościom usług, które mają budować wartość ich doświadczeń.

Konferencja ma także pozwolić na wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl