„Major” pisze do wicepremiera. Ostrzega go przed „układem wrocławskim”

Waldemar "Major" Fydrych / screen Telewizja Republika

  

Lider "Pomarańczowej Alternatywy", Waldemar "Major" Fydrych napisał list otwarty do przewodniczącego partii Porozumienie, Jarosława Gowina. Przedstawił on w nim postać Jarosława Obremskiego, kandydata na prezydenta Wrocławia proponowanego przez Gowina, jako osobę związaną z tzw. układem wrocławskim. Poniżej przytaczamy całą treść listu.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Piszę do Pana list otwarty, ponieważ kwestia, którą poruszam dotyczy kluczowej sprawy publicznej, jaką jest jakość kandydatów wystawianych przez ugrupowania polityczne w najbliższych wyborach samorządowych. Z wielu źródeł powziąłem informację, iż jako kandydata na prezydenta Wrocławia proponuje Pan senatora Jarosława Obremskiego, postać bardzo mi znaną, i to niestety od nienajlepszej strony. Jednocześnie twierdzę, iż jego kandydatura jest przeciwieństwem „dobrej zmiany”, której to miasto tak bardzo potrzebuje.

Otóż trzeba wiedzieć, iż od 1990 roku Wrocławiem rządzi ten sam układ interesów, tak zwany „układ wrocławski”, którego senator Obremski jest częścią. Układ ten, który ma źródła w prezydenturze Bogdana Zdrojewskiego, został przejęty i wzmocniony za prezydentury Rafała Dutkiewicza. Senator Obremski w latach 1998–2001 zajmował stanowisko przewodniczącego wrocławskiej rady miejskiej, a w latach 2001–2011 był wiceprezydentem Wrocławia. Jest też można by rzec swoistym turystą politycznym: należał kolejno do Partii Konserwatywnej, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Platformy Obywatelskiej. Tę ostatnią opuścił nie dalej jak w styczniu 2009 roku na rzecz Rafała Dutkiewicza, który wówczas wszedł w konflikt z PO. W nagrodę w wyborach w 2011 roku został kandydatem do Senatu z listy współtworzonego przez Rafała Dutkiewicza ruchu Unia Prezydentów – Obywatele do Senatu i jako jedyny kandydat ruchu został wybrany. Będąc w Senacie związał się z kolejnym „dutkiewiczowym” tworem, a mianowicie stowarzyszeniem Obywatelski Dolny Śląsk, które w wyborach samorządowych w 2010 roku wystartowało m.in. do sejmiku jako Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza.

Jego obecny romans z koalicją rządzącą i przyjaźń z Pańskim ugrupowaniem to nic innego jak kolejna próba turystyki politycznej mająca na celu zagwarantowanie przetrwania „układu wrocławskiego” dla dobra Królika i jego przyjaciół. Występując jako kandydat na prezydenta Wrocławia z ramienia obozu „dobrej zmiany”, senator Obremski nie jest „żadną zmianą”, jest natomiast polisą ubezpieczeniową dla ekipy, która wyprzedała i zadłużyła miasto, i winna być rozliczona wpierw przez wyborców, a następnie przez prawo.

Nie przypadkowo kandydatura Jarosława Obremskiego jest nagłaśniana we Wrocławiu przez życzliwe Rafałowi Dutkiewiczowi a tak nieprzychylne „dobrej zmianie” obozu rządzącego media z kapitałem niemieckim. Bowiem, Panie Przewodniczący, tu tylko chodzi o to, by cytując klasyka Andrzeja Rzeplińskiego, tak „zmienić wszystko, żeby wszystko pozostało po staremu”.

Szanowny Panie Przewodniczący, mam nadzieję, iż Zjednoczona Prawica będzie w stanie wyłonić z siebie bardziej wartościowego kandydata.

Z poważaniem,
Waldemar „Major” Fydrych

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Polska oddaje hołd Aleksiejewej”

/ Vitaliy Ragulin [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

  

- Ludmiła Aleksiejewa całe życie poświęciła walce o prawa człowieka, jej pożegnanie to ważny moment - powiedział szef kancelarii premiera RP Michał Dworczyk, który przybył do Moskwy, gdzie dziś odbędą się uroczystości żałobne Aleksiejewej.

Minister Michał Dworczyk powiedział, że Aleksiejewa "walczyła o to, żeby Rosja była krajem demokratycznym, krajem rozliczonym z totalitaryzmem; walczyła o to, żeby prawda o katach i ofiarach ujrzała światło dzienne".

Zauważył, że zmarła w sobotę dysydentka i działaczka "walczyła też o to, żebyśmy poznali prawdę o Katyniu, o zbrodniach sowieckich na polskich oficerach i napaści sowieckiej na Polskę".

Polska oddaje hołd Aleksiejewej

- podkreślił szef KPRM.

Poinformował, że prezydent Andrzej Duda odznaczył ją Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, a premier Mateusz Morawiecki skierował na uroczystość pożegnania specjalny list.

Minister przypomniał, że Aleksiejewa, która odeszła w wieku 91 lat, do końca życia była aktywna.

Mówiono o niej, że jest wychowawczynią kolejnych pokoleń osób, które walczą o prawa człowieka i o to, aby Rosja była krajem demokratycznym, otwartym, szanującym życie swoich obywateli i szanującym swoich sąsiadów. O taką Rosję, z którą - można powiedzieć z całym przekonaniem - chcielibyśmy zacieśniać nasze relacje

 - wskazał.

Ludmiła Aleksiejewa - legendarna obrończyni praw człowieka, współzałożycielka Moskiewskiej Grupy Helsińskiej, uczestniczka ruchu dysydenckiego w ZSRR i współtwórczyni ruchu praw człowieka w Rosji zmarła w sobotę wieczorem w Moskwie. Zostanie pochowana dziś na Cmentarzu Trojekurowskim. Wcześniej odbędzie się uroczystość pożegnania w Domu Dziennikarza w centrum rosyjskiej stolicy.

[polecam:https://niezalezna.pl/249359-zmarla-ludmila-aleksiejewa-miala-91-lat]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl