Miało być postępowo, wyszło żenująco. Linie lotnicze chciały podlizać się lobby LGBT, zaliczyły kompromitującą wpadkę

/ fsHH; pixabay.com / Creative Commons CC0

Holenderskie linie lotnicze KLM Royal Dutch Airlines, wchodzące w skład holdingu Air France-KLM zaliczyły spektakularną wpadkę i stały się pośmiewiskiem internautów na całym świecie. Wszystko za sprawą kampanii reklamowej, która miała być ukłonem w stronę środowisk LGBT w związku z paradą równości w Amsterdamie.

Wszystko zaczęło się od wrzuconej na twitterowy profil linii lotniczych grafiki z hasłem „Nieważne z kim klikasz”. Na zdjęciu przedstawiono pasy bezpieczeństwa w różnych konfiguracjach.

W zamyśle twórców chodziło najprawdopodobniej o to, że zestawione ze sobą różne rodzaje zapięć pasów tzw. męskie i żeńskie miały symbolizować zarówno środowiska hetero- oraz homoseksualne.

Jednak już rzut oka na zestawienie połączeń pasów w konfiguracji końcówki: męska-męska oraz damska-damska wystarczy, aby stwierdzić, że pasy bezpieczeństwa w takim zestawieniu nie mają najmniejszych szans na zapięcie.

Internauci szybko zwrócili uwagę, że jedynie reprezentujące model heteroseksualny połączenie pasów bezpieczeństwa umożliwia ich zapięcie i gwarantuje bezpieczeństwo.

Przypomniano również, że pomysł został obśmiany już dawno temu w popularnej kreskówce „Beavis and Butthead”:

I tak właśnie idąc za głosem poprawności politycznej i podszeptami lobby LGBT linie lotnicze w rzeczywistości osiągnęły odwrotny od zamierzonego skutek i przyczyniły się znacząco do ośmieszenia całej parady równości w Amsterdamie.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zabójca Heleny Kmieć skazany. Nie ma szans na skrócenie kary

Helena Kmieć / fot. facebook.com

Zabójca polskiej wolontariuszki Heleny Kmieć, Benual Romualdo Mamio Dos Santos, który przyznał się do winy, został skazany na 30 lat więzienia, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia - podał boliwijski dziennik "Opinion".

Dos Santos zabił Helenę Kmieć z Wolontariatu Misyjnego Salvator 24 stycznia 2017 roku podczas napadu rabunkowego na ochronkę dla dzieci w miasteczku Pacata, w pobliżu położonego w środkowej Boliwii Cochabamba.

Kmieć została kilkakrotnie ugodzona nożem i zmarła na skutek odniesionych ran.

Podczas procesu Dos Santos zeznał, że działał pod wpływem narkotyków. "Opinion" nie podaje, kiedy zapadł wyrok, wyjaśnia jedynie, że proces miał miejsce kilka miesięcy temu.

Wspólnota Wolontariatu Misyjnego Salvator z siedzibą w Trzebini, w której działała Helena Kmieć, to grupa młodych ludzi skupiona przy zgromadzeniu salwatorianów.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl