Halucynacje krakowskiego komendanta

Portal Gazeta.pl zastygł wczoraj z przerażenia: „Na dzisiejszej sesji rady miasta Wadim Dyba, nowy komendant krakowskiej policji, poinformował, że ok. 2 tys. kibiców Lecha Poznań może przyjechać na dzisiejszy mecz z Wisłą Kraków. Policja zapewnia, że kibice nie wejdą na stadion, ale funkcjonariusze będą w stanie gotowości”.

Katarzyna Cisło, oficer prasowy z małopolskiej policji, postanowiła nadążyć za komendantem i zapowiedziała, że dziarscy funkcjonariusze Dyby dybać będą (oraz zakuwać w dyby) na skalę masową: w okolicach dworca, stadionu i wybranych krakowskich osiedli.

Wcześniej podobnego objawienia doznał Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji, który ogłosił, że dalsze losy meczów w Poznaniu mogą zależeć od tego, „jak kibice Lecha zachowają się podczas najbliższego wyjazdowego spotkania z Wisłą”.

Otóż problem w tym, że mecz Wisły z Lechem był meczem ZEROWEGO ryzyka, a do obstawienia kibiców z Poznania potrzebne było ZERO policjantów. Stadion Wisły nie przyjmuje bowiem w tym sezonie kibiców przyjezdnych, bo trybuny jeszcze nie są na to gotowe. A fakt, że w związku z tym Wiara Lecha nie organizuje wyjazdu, był powszechnie znany od dawna.

Można więc przypuszczać, że halucynacje komendanta Dyby wyniknęły z chęci wykazania się czujnością przed premierem Tuskiem. Dyba dybał z dybami w pogotowiu, a z nim – za pieniądze podatników – setki policjantów. Ponoć żeby głupio nie wyglądało, zajmowali się oni spisywaniem pijących piwo na krakowskich Błoniach.

Sukces komendanta Dyby wzbudził ponoć zaniepokojenie w policji mazowieckiej. To ona wcześniej wykazała się rekordową czujnością – zatrzymując na wszelki wypadek aż dwóch domniemanych gniazdowych Legii „Staruchów”, z których jeden na meczu był ostatni raz 10 lat temu. Kiepsko. 2012 złapanych „Staruchów” przed Euro 2012 – oto wyzwanie na miarę epoki Tuska!

A poniżej filmik robiący furorę w internecie: Hitler o zamykaniu stadionów.


Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Prezes PiS rekomendował poparcie wniosku prokuratury

/ senat.gov.pl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński prosił nas podczas posiedzenia senackiego klubu PiS, rekomendował poparcie wniosku prokuratury ws. wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Senat będzie dziś głosował nad wnioskiem prokuratury w sprawie wyrażenia przez izbę zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta.

Bielan został zapytany przez dziennikarzy, czy podczas czwartkowego posiedzenia klubu senackiego PiS prezes Jarosław Kaczyński rekomendował, żeby senatorowie poparli wniosek prokuratury.

Pan prezes był na posiedzeniu klubu senackiego i nas o to poprosił, rekomendował

- oświadczył wicemarszałek.

Na pytanie czy przyczyną tego był fakt, że we wtorek senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie senatora Koguta, wicemarszałek odpowiedział:

Pan prezes często nas odwiedza jako klub senacki, decyzja komisji zapewne wpłynęła na jego determinację, żeby z nami porozmawiać.

Dopytywany, czy senatorowie zostali przekonani przez prezesa PiS wicemarszałek odpowiedział, że "trzeba pytać innych kolegów". Pytany, czy prezes przekonał jego dodał, że "był już przekonany jeszcze przed wizytą pana prezesa".

CZYTAJ TEŻ: Senat zajmie się sprawą Stanisława Koguta

W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również parlamentarzyście, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl