niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych wycofany

Dodano: 17.07.2017 [18:31]
Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych wycofany - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Zapadła decyzja o wycofaniu ustawy benzynowej. Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli - powiedział prezes PiS.

Złożony przez grupę posłów PiS projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych - którego pierwsze czytanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w Sejmie - zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz miałby być zasilany nową opłatą paliwową w wysokości 20 groszy za litr.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Super, że nie wzrośnie cena benzyny. Ala się trochę zmartwiłem, bo rządowy chce, abym na wakacje pojechał nad morze. Nie abym wypowiadał rządowemu posłuszeństwo, ale ja wolę w góry, a nie nad morze. Nad morzem wystarczy mi godzinka, abym ogarnął bezmiar wódy i piasku, a później zaczynam się nudzić.
I nie wiem, czy w góry mogę pojechać autem, czy muszę pociągiem? Rządowy nie był w tym zakresie precyzyjny. Rządowy komunikat.

Refleksja przyszla w pore Brawo pamie Kaczynski

A Kto jezdzi po tych Drogach i Wioskach... czasami i duza hulaj-noga ??

A nie da rady "PO znajomosci" zajrzec glebiej na Konta Bankowe... Oli-garkow ??

A to nie Pani Premier powinna takie informacje przekazywać?

Nie bo to był projekt poselski.

I bardzo dobrze że ten poroniony pomysł skonał. Czekam jeszcze na śmierć woda+ i prąd+. Oby szybko.

Dobra decyzja .

Pieniądze są leżą na ulicy . Wystarczy porządnie naprawiać i budować drogi,sprawdzać umowy i kosztorysy oraz prowadzić dobry rzetelny nadzór , zatrudniać fachowców i nie oszczędzać na materiale . Budować jak III Rzesza drogi .

Moim zdaniem sam pomysł nie był zły, bo ogromna ilość gmin wiejskich nie ma i nie będzie miała pieniędzy na remont i budowę dróg swoich. Bardzo złą częścią tego projektu był podział środków 50/50 z Krajowym Zarządem Dróg. A niby z jakiej racji, ten projekt m. in. z tego powodu padł. Z pustego i Salomon nie naleje.

A jak "nalać" do pustego, kiedy kieszenie obywateli też puste. Rząd zabiera przymusowo w daninach i podatkach ponad 80% naszych dochodów , Q...a i wciąż mu mało. Ciekawe z kogo ściągnie jak wymrze z głodu cała populacja, ale pasożyt o takie przyziemne sprawy się nie troszczy póki żyje.

Pozwól, że odpowiem ci słowami Michnika: co ty qwa p..dolisz? Od kiedy w Polsce jest 80% podatku? Gdyby twoja POsztów banda nie rozkradła Polski dziś nie byłoby roblemu dróg - przypominam, że twój premier Tu144sk otrzymał ok. 300 mld od swojej cioci Angeli Merkel na budowę dróg i obiecał, że cała Polska będzie opasana sicią nowoczesnych dróg. Tymczasem nie skończył ani jednej z tych dróg a pieniądze gdzieś się zaPOdziały.

To bardzo dobrze że przyszła refleksja i ten zamiar został zaniechany. Na chwilę obecną był to pomysł z piekła rodem, choć sama idea zmierza w dobrym kierunku, ale jak mówię zarówno moment podjęcia tematu i sposób jego zakomunikowania opinii publicznej fatalne. Sprawa warta jest rozważenia w przyszłości, ale merytorycznie i od strony technicznej cała sprawa musi zostać bardzo przejrzyście i precyzyjnie przygotowana. Podobną decyzje jak w kwestii opłaty paliwowej, sugerowałbym podjąć stronie rządowej w kwestii rozważanych, ewentualnych opłat ponoszonych przez organizatorów za zabezpieczenie manifestacji w momencie, kiedy uczestnicy dopuścili się złamania prawa, to nie jest dobry kierunek. Każde ewentualne złamanie prawa powinno być rozpatrywane indywidualnie i w kwestii pokrywania szkód też powinny zapadać indywidualne decyzje, jednak z wyłączeniem kosztów zabezpieczenia, jeszcze raz powtarzam że to mimo wszystko nie jest kierunek w którym powinniśmy iść. Tyle moja rada, rządzący zrobią jak będą uważali.

Gdzie jest 15 mld złotych ?

To jest dopiero afera większa od Amber Gold

GDZIE SĄ TE PIENIĄDZE ? GDZIE JEST 15 mld złotych

Niestety tak będzie że tak Platformę Obywatelską jak i teraz też i PIS tak kierują i taka prowadzą politykę że spełnia się słowa wypowiedziane do pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego przez dziś już nie żyjącą panią Minister Gilowską! Brzmiały one tak-" RZECZYWISTOŚĆ WAS DOPADNIE"
No i powoli widać że tak jak Platforma Obywatelska działała jak dyktator tak teraz cos się dzieje dziwnego i szybkiego w Polskiej Polityce !!!A swoja droga to mamy panią premier Beatę Szydło i tylko Premier powinien podawać wszelkie decyzje i informacje z działalności Rządu Polskiego a nie pan Prezes PIS.To nie jest zdrowe i uczciwe i właściwie może dojść do Dymisji pani Premier Beaty Szydło i to widać i słychać i czuć, zresztą jak już była Wizyta pana prezydenta USA Donalda Trumpa to widać było że odsunięta jest od decyzyjności pani Premier. Nie podoba się to mnie i basta !!!!

nie mac koderasto

Co za brednie!

Brawo Panie Prezesie!
A w ramach szukania pieniędzy może by tak odchudzić wszystkie urzędy i całą administrację? Urzędnik siedzi na urzędniku i urzędnikiem pogania! Niech się przekwalifikują, jak radzą "zwykłym" Polakom!
A propos ...czy ceny w marketach wrócą do normy? Za masło musiałam zapłacić ok.25% więcej niż przed tygodniem! Czy to już a konto droższego transportu z uwagi zapowiadaną podwyżkę cen paliwa?

Nikt nie chce wzrostu cen . Skowyt straszny Kaczyński podnosi cenę paliw . Teraz płacę za 95 4,18 zł jak okradał Polskę ryży ch ój płaciłem 6,00 zł . Ale media szkopsko-żydowskie i ubecko-kacapskie o tym mordy na kłódkę .

Ropa kosztowała 150 USD za baryłkę, teraz kosztuje 50. A ceny niższe tylko o 30%. Zastanów się kto cię okrada.

Napisalem to na forum RMFu i napisze tu.

Moze "Jaro" jako czlowiek jest niskiego wzrostu, ale jako polityk to King Kong!

to byl lagodny projekt. mogl zostac. tak to wizerunkowo oczywiscie in plus. no coz my Polacy nie przepadamy za nowymi daninami. nie tylo my. he, he....

Trochę nie rozumiem, ustawę prawie przepchnięto, straty wizerunkowe zostały już poniesione już gdzieś 2 tygodnie temu, a drogi by się jednak przydały. Ludzie zaczęli by się oswajać zaczęły przeważać głosy - no jeśli coś zaczną remontować to niech będzie.
Szczególnie współczuję posłowi sprawozdawcy i Pani Premier która ostro broniła tematu w sejmie.

I chyba J.Kaczyński zrozumiał ,że podwyżka cen benzyny, spowoduje wzrost cen, wszystkich produktów. Takie podwyżki zawsze uderzają w najsłabsze grupy społeczne. Nie pierwsza i nie ostatnia samobójcza ustawa z której PiS się wycofał, tylko jak V kolumna zamontowana w PiS, takie projekty przepycha do sejmu.

To prosty schemat:

1. Absurd: podwyżki dla rządzących zaraz po wyborach, całkowity zakaz aborcji, metropolia Warszawska, opłata paliwowa w czasach nadwyżki, Harry Potter i król Białegostoku od Antoniego;

2. Zdziwko społeczne, piana z ust totalnej opozycji, mobilizacja czarnych parasoli, ostrożność rządzących żeby nie wybuchnąć śmiechem;

3. Dementi: będziemy szukać.., wycofujemy się.., to dobry chłopak był i mało pił...;

4. Wypięcie piersi do orderu;

Szkoda, bo drogi są potrzebne i obciążenie tych, którzy z nich korzystają przy zastosowaniu taniego (pod względem kosztów pozyskania i prostoty procedury) podatku paliwowego byłoby dla wszystkich korzystne.
W końcu lepsze drogi lokalne to także mniejsze zużycie paliwa i samochodu.

To inne rozwiązanie będzie polegało na obciążeniu wszystkich przy zastosowaniu metod skutkujących dużo większymi kosztami za równo po stronie rządowej , jak i po stronie podatników.

I po co było to psucie ludziom nerwów? Pomijam sprawę wzrostu cen nie tylko paliw, ale wszystkiego. Groziło nam coś jeszcze gorszego: wkurzone społeczeństwo mogłoby na przekór wybrać znowu platformersów albo jakichś innych diabłów i wróciłoby 67 dla mężczyzn, przyjmowanie nachodźców, 390 fotoradarów itd. Odetchnąłem. Teraz jestem spokojniejszy o wyniki kolejnych wyborów, czy to samorządowych, czy parlamentarnych albo prezydenckich. Jeszcze tylko dokopać kaście, która sędziowską niezawisłość pojmuje jako bezkarność i pójdzie ku dobremu.

Powiem to wyraźnie, choć przyjemnie mi nie jest: jeśli społęczeństwo wybrałoby platformersów z powodu 25 groszy zqa litr paliwa (plus lepsze drogi lokalne) to byłoby godne tego, że "wróciłoby 67 dla mężczyzn, przyjmowanie nachodźców, 390 fotoradarów itd."
A także likwidacji przemysłu, rozmontowywania armii, głupich i sprzedajnych sądów, kłąmliwych obcych mediów i wielu innych.
Na szczęście okazało sie, ze zastrzeżenia do finansowej strony takiej decyzji są poważne i posłowie sie z niej wycofali, ale to odkłąda problem w bliską przyszłosć a nie likwiduje

Świetna zagrywka, tak trzymać Panie Jarosławie. Tak zdobywa się kolejnych wyborców.
A PO niech szczeźnie i koniecznie uchwalić specustawę o łapaniu peowskich i peeselowskich złodziei z utratą zagrabionych majątków.

upps nie wysyłko! "Suweren" powiedział Nie!

a widzisz a tak byś miał lepsze drogi

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl