niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

​Dzielna babcia. Złapała oszusta

Dodano: 16.07.2017 [20:14]
​Dzielna babcia. Złapała oszusta - niezalezna.pl
foto: wojciech wolak \ freeimages.com
„Mam nadzieję, że w razie potrzeby każdy będzie umiał zachować się tak jak Pani” – napisał szef MSWiA w liście do 82-letniej mieszkanki Gliwic, która wciągnęła w pułapkę oszusta działającego „metodą na policjanta”.
 
List od ministra wręczyli odważnej gliwiczance policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, wśród nich funkcjonariusze, którzy zatrzymali fałszywego policjanta pod jej domem.
 
Przestępca zadzwonił do 82-latki informując, że jej córka popełniła poważne przestępstwo i grozi jej kara więzienia. Zaproponował, że za 130 tys. zł „zapomni o sprawie”. Niedoszła ofiara okazała się jednak sprytniejsza od oszusta. Negocjowała kwotę do 100 tys. zł, po czym poprosiła o czas na zebranie tej sumy. Natychmiast skontaktowała się z córką, aby potwierdzić, że historia o przestępstwie jest fałszywa. Następnie powiadomiła policję i umówiła się z oszustem na przekazanie pieniędzy. Funkcjonariusze aresztowali 64-letniego mężczyznę, kiedy tylko ten pojawił się na miejscu.
 
„Nie waham się powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Pani postępowania” – napisał minister Błaszczak do 82-latki. – „Pomagając ująć tego człowieka nie tylko uniknęła Pani oszustwa, ale też stała się Pani przykładem do naśladowania dla wszystkich, którzy mogą mieć nieszczęście znalezienia się w podobnej sytuacji”.
 
Ofiarą oszustw dokonywanych „metodą na policjanta” lub „metodą na wnuczka” padają przede wszystkim osoby starsze. Przestępcy podają się za funkcjonariuszy lub członków rodziny, próbując namówić rozmówcę do przekazania pieniędzy.
 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W głowie mi się nie mieści jak można być takim kretynem jak ten cwaniak co pięniądze od babci chciał wyciągnąć.

Brawo babcia, takich ludzi nam potrzeba a nie zrobionych 'na policjanta', 'na wnuczka' lub 'na kodziarza'.

Za POpapranych byłoby tak że babcia przekazałaby kasę bandycie, a policji by tam nie było. Tak jak to było z Olewnikiem za postkomuchów.

To jeszcze ktoś próbuje "na wnuczka i na policjanta"? Staroświecka metoda!
Teraz już tylko na bezpłatne badania, masaże i zabiegi rehabilitacyjne, organizowane w hotelach. Do tego każdy kto przyjdzie, otrzyma jeszcze "prezent".
Tak się teraz robi ludzi w konia!

Pisanie o starszej pani jako "babci" jest BARDZO NIEGRZECZNE!!! Babcie każdy ma najwyżej dwie!

Proszę, pokażcie klasę - nie ulegajcie lewackiemu chamstwu! Trzeba się PIĘKNIE RÓŻNIĆ od tej hołoty!

Na marginesie, tekst jest w porządku, ale tytuł to SKANDAL!

Jak najbardziej podpisuję się tym. Tytuł bez sensu, brak w nim logiki. Starsza pani kontaktowała się przeciez z córką a nie z wnuczką, skąd więc wzięła się babcia?

Ta Pani miała 10 lat jak rozpoczęła się wojna z dwoma okupantami, zapewne miała dużo większe problemy z których wyszła obronną ręką. Taki naciągacz to dla Niej bułka z masłem w porównaniu z dwoma okupantami gdzie codziennie walczyła o życie...

Blaszczak by sie wstydzil zapewnia bezpieczenstwo prawne zlodziejce Hani a walczy medialnie i wspiera samotnne babcie a nie potrafi tak jak wskazuje Budka rozliczyc platformy bo odpowiada za to wszystko. Babcia hania na zbiorowych mogilach powstancow stawia apartementowce teraz nam sieje sie w tarz na to wszystko co robi pis.

A ty przeczytaj to co napisałeś i pomyśl co chciałeś przekazać bo widać, że pisanie twoje nie idzie w parze z myśleniem.

Minister Blaszczak by sie wstydzil medialnie walczyc ze zlodziejstwem a zapewniac bezpieczenstwo prawne zlodziejce Hani i nie rozliczac Platformy ktora to cale zlodziejstwo w Polsce firmuje jak podpowiada Budka ze rozliczy PiS gdy PO wygra wybory. To co ten PiS robi tylko walczy medialnie i skazuje Polaka za batonika a Platformy nie rusza? Trzeba ci dokladnie literka po literce napisac bys cos wogole zrozumial?

Faktycznie masz opóżnione myślenie i ciężkie,o pamięci nie wspomnę,za batonika to skazał rząd p.o.Albo dobrze rozumujesz,tylko uprawiasz MANIPULACJĘ za kasę mocodawców.

"Urwał" się Wania z ruskiej ambasady i zapomniał polskiego słownika.

Mądra bo uczciwa. Pewnie obce jej było załatwianie spraw " na lewo".

Chcieli zabierać babci dowód
a to babcia dała dowód
że może skutecznie
podpuścić oszusta.
Czas na aktywność babć w polityce.
Może też
Podpuszczą Oszustów ...

Brawo !!!

Mądra kobieta.Jestem pewien,że nie brała kredytu we frankch ani nie inwestowała w Amber Goldzie.

Mądra.A Pan Prezydent w prrzypadku frankowiczów nie powinien tej jednej wyborczej obietnicy zrealizować.Chyba do tego dąży.Zwracać kasę ma im petru.

Gliwice - więc jak przypuszczam - pani inżynier. Do wyboru: Chemia, Architektura, Mat-Fiz, albo któryś z kierunków "egzotycznych" dla dziewczyn (MT, Elektryczny lub ME), ale tym bardziej czapki z głów! Zgadłem?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl