niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Zwyczajny dzień w Europie Zachodniej: Zamach i próba wysadzenia policjantów w powietrze

Dodano: 19.06.2017 [20:48]
Zwyczajny dzień w Europie Zachodniej: Zamach i próba wysadzenia policjantów w powietrze - niezalezna.pl
foto: twitter.com/printscreen
Sprawca zamachu, do którego doszło w nocy przed meczetem w Londynie, został zatrzymany za terroryzm - podała dziś policja. Wcześniej informowano, że nie był on znany służbom bezpieczeństwa. Mężczyzna został zatrzymany „za popełnienie, przygotowywanie lub zachęcanie do aktów terroru, w tym zabójstwo lub próbę zabójstwa” - głosi komunikat policji. Tymczasem dziś doszło też do próby ataku na policjantów w centrum Paryża. Samochód uderzył w radiowóz żandarmerii, a następnie stanął w płomieniach. Sprawca zginął. Ataki terrorystyczne stają się czymś normalnym w krajach Europy Zachodniej.  

W nocy samochód wjechał w grupę muzułmanów przed meczetem w Londynie.

- Sprawca nie był znany władzom z ekstremizmu albo skrajnie prawicowego ekstremizmu - powiedział Ben Wallace z brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych (Home Office) w telewizji Sky News.

48-letni kierowca samochodu, który wjechał w grupę ludzi, został ujęty przez świadków zdarzenia, a następnie zatrzymany przez policję, która skierowała go na obserwację w szpitalu. Mężczyzna maiał też zostać poddany badaniom psychiatrycznym.

Czytaj też: Londyn: Samochód wjechał w ludzi

Cressida Dick z londyńskiej policji powiedziała dziś, że jest jasne, iż celem ataku byli muzułmanie. Zapewniła, że do pilnowania bezpieczeństwa i porządku w miejscach zamieszkania społeczności muzułmańskiej zostanie skierowanych więcej funkcjonariuszy.


Do ataku doszło tuż po północy czasu lokalnego z niedzieli na poniedziałek w dzielnicy Finsbury Park. Samochód dostawczy wjechał w grupę muzułmanów wracających z wieczornej modlitwy w pobliskim meczecie podczas trwającego świętego miesiąca postu, ramadanu. Jak potwierdzono, jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych, z czego osiem wymagało hospitalizacji. Wszystkie ofiary to muzułmanie.

Jak przekazała policja, mężczyzna, który zmarł na miejscu zdarzenia, tuż przed atakiem doznał zapaści i otrzymywał pierwszą pomoc medyczną od zgromadzonych wokół członków społeczności. Śledczy na razie nie ustalili, czy zmarł w wyniku ataku czy wcześniejszych problemów zdrowotnych.

Tymczasem do próby zamachu doszło dziś na Polach Elizejskich w Paryżu, gdzie samochód uderzył w radiowóz żandarmerii, a następnie stanął w płomieniach, nie powodując ofiar. Potwierdził to minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb. Napastnik zginął.

Po raz kolejny celem stały się siły bezpieczeństwa

- powiedział Collomb. Szef MSW dodał, że w samochodzie znaleziono broń i materiały wybuchowe, które mogły wysadzić pojazd w powietrze. Według AFP były to butle z gazem, broń krótka oraz kałasznikow.

Powołując się na źródła w policji AP podała, że napastnikiem był 31-latek mieszkający w Argenteuil na paryskich przedmieściach, znany służbom jako islamski radykał.

Dochodzenie wszczęła paryska prokuratura ds. antyterroryzmu.


Policja otoczyła kordonem bezpieczeństwa miejsce zdarzenia, w samym centrum francuskiej stolicy chętnie odwiedzanym przez turystów. Ruch na Polach Elizejskich wstrzymano, zamknięto pobliską stację metra. Na miejsce skierowano znaczne siły policji, w tym ekspertów od ładunków wybuchowych.

Policja zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą.

Czytaj też: Policjanci ostrzelani na Polach Elizejskich w Paryżu. Jeden z nich nie żyje. WIDEO

Nieopodal tego miejsca 20 kwietnia, kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, doszło do zamachu, w którym zginął policjant, a dwóch innych zostało rannych. Sprawca został zastrzelony na miejscu, do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS). Z kolei 6 czerwca uzbrojony w noże napastnik zaatakował patrol policji na placu przez katedrą Notre Dame w Paryżu. Funkcjonariusz został lekko ranny w szyję; napastnik twierdził, że jest „żołnierzem kalifatu”, czyli Państwa Islamskiego.

We Francji obowiązuje stan wyjątkowy wprowadzony po dżihadystycznych zamachach terrorystycznych z listopada 2015 roku w Paryżu. Ma on być przedłużony do 1 listopada.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

http://www.polishexpress.co.uk... No jak zabija się chrześcijan to incydent , jak pijany wjechał w modlących się kozojebców to zamach. Mam pytanie co szmatogłowi robili o 12 w nocy na ulicy i przed jakim kurna meczetem ?. Ryszard Lwie Serce w grobie się przewraca. 2 lata temu, dokładnie 2 lata tuż przed wakacjami dosłownie kilka domów od mojej pracy widziałem na własne oczy wynoszone zwłoki 17 letniej Pakistanki zamordowanej wspólnie przez ojca i brata za właśnie "kompromitowanie wiary"- powodem........ znalezione zdjęcia na FB bez nakrycia głowy.

Szkoda chlopa, bo podobno ma 3-ke, lub 4-ke dzieci, ale ten
jego desperacki czyn, moze zachecic/odwazyc innych, gdyz to
jest jedyne lekarstwo na bezkarne panoszenie sie muslimow.
Powinni i oni wreszcie zaczac sie bac wyjsc na ulice! Jest
ich mniej i jesli ludziom puszcza nerwy, maja tylko wyjscie
wiac do morza i wplaw!

Czekaj...to już nie był incydent, tylko akt terroru? Ah ta nowomowa, można się powoli w tym pogubić.

Jak do tej pory do wszystkich zamachów przyznaje się Państwo Islamskie i właściwie wszystkie zamachy są dokonywane w jego imieniu. Państwo Islamskie już niedługo przestanie istnieć, nie jestem ciekawy, ale w czyim imieniu będą później mordować mieszkańców Europy? Prawdopodobnie będą rżnąć w odwecie za zniszczenie Państwa Islamskiego, czyli zamachy i akty terroru nie skończą się nigdy. Jakby mi kogoś z bliskich zamordowali, to bym to samo zrobił co ten Walijczyk, albo jeszcze gorzej, dla mnie on jest bohaterem. Oczywiście daleki jestem od nawoływania do jakichkolwiek ataków na normalnych i pokojowych ludzi.

Oczywiście potępiam, bo to eskaluje sytuację na zachodzie, ale można też spojrzeć na to inaczej:
-Jeśli rządy nie mogą albo nie potrafią poradzić sobie z tym zjawiskiem, to my/obywatele pokażmy, że oni - przybysze też mogą być atakowani tym samym sposobem. - Tyle, że ci "goście" są skuteczniejsi - jeden ginie ale zabija dwudziestu albo więcej. Ten "gospodarz" zabił jednego a sam w najlepszym wypadku skończy w "Wariatkowie" - rachunek do kitu.
Władze "gospodarzy" za samo podejrzenie, że "gość" jest niebezpieczny powinny dać bilet powrotny a po udowodnieniu słuszności podejrzenia - do paki. A jest tak że był podejrzewany ale czekali aż bomba wybuchnie. Tak można tylko swoich obywateli traktować a nie przybyszów.
Pozdrawiam. R.

Teraz sprawa będzie wyglądała tak: albo nie muslimy będą atakować tak anemicznie i bez większych ofiar i polotu, albo ktoś (coś lub jakieś państwo) zacznie im pomagać.

Na początek wykłady z terroryzmu i wojny partyzanckiej a la ISIS. Potem obowiązkowe dragi (tajemnicą poliszynela jest fakt, że islamiści są nawaleni kaptagonem (amfetaminą) dzięki temu to armia zombi tak nawalona, że nie czuje strachu i zmęczenia. Swoją drogą ktoś kto wymyślił tą całą emigrację i rzeź w Europie jest szatańsko przebiegły: to tak silnie uzależnia, że nawet jak miłośnicy kóz (czyli islamscy terroryści) zdobędą UE to w kilka lat pozdychają naćpani jak bąki. Tak czy inaczej ten nawalony brytol jeżdziłby po ludziach z 30 min dłużej i bez kilku strzałów (policja przyjechała po pół godzinie) nigdy by się nie zatrzymał. No i ostatnia sprawa: jak ktoś jest śmiertelnie chory, chce ustawić rodzinę, albo sprzedać drogo życie to musi być chętny który zapłaci ze 100 tysięcy po które zgłoszą się wskazane osoby. Biznes jest biznes i islamiści mając mniej chajsu wojnę na wysyłanie kamikadze z nami muszą przegrać:)

Kto prowadzi świat w przepaść?

Chrześcijańskie korzenie są coraz śmielej podgryzane przez islam, a niewinni, naiwni i bezbronni mieszkańcy Zachodu giną w samobójczych wybuchach jihadystów. Według prezydenta Francji Macrona, trzeba się z tym pogodzić, kontynuując politykę otwartych drzwi. Na pewno pogodzą się z tym “wojownicy sprawiedliwości społecznej”, gotowi w imię “tolerancji” wybaczyć każdy gwałt i przestępstwo. Jak jednak przekonać do tej obłąkańczej logiki rodziny ofiar zamachów, w tym rodziców dzieci zamordowanych po koncercie w Manchester i bliskich kolejnych zamachów w Londynie?
Całość artykułu:

http://www.polskacanada.com/al...

Jak taka Gnida może być Prezydentem ? Dla takich morderców jak Makaron liczy się tylko debilstwo i kasa a rdzenni obywatele Europy niech sobie giną z rąk barbarzyńców islamskich . Anglia z nadzieją naprawdę się przebudzi ze snu i dokopie tym barbarzyńskim islamistom którzy zarzynają nożami rdzennych i białych anglików , rozjeżdżają ich na londyńskich mostach . Mordy na rdzennych europejczykach podobają sie tym ścierwom lewackim które chcą jeszcze więcej islamistów ściągnąć do Europy .

Za kilka lat będzie w Europie jak w Iraku czy Afganistanie. Informacje o zamachach będą na końcu informacji i tylko o takich w których zginęło przynajmniej kilkadziesiąt osób. Już w Londynie czy Paryżu o małych "incydentach" zapomina się następnego dnia. Jedyny pomysł lewactwa na inwazję to ściąganie jeszcze wiekszych ilości imigrantów z Afryki. W Afryce mieszka 1,2 mld ludzi i w prawie każdym kraju jest jakaś wojna więc przed lewakami dużo pracy. W końcu wpadną na pomysł żeby do Libi wysyłać kontenerowce i ładować je do pełna imigrantami i rozwozić do największych portów Europy. Właściwie to strach tak podpowiadać bo jeszcze podchwycą...

Smutna prawda. Trzeba przyznać, że każdy terroryzm jest po prostu złem. Dżihadystyczny, prawicowy, lewacki... każdy i tyle!

manuela jakaś ty "mondra" że hej, ale nam ciężkomyślącym, dopowiedz oświecona, jak to zakończyć. Same kredki na trotuarze, chyba już nie wystarczą... ciekaw jestem i czekam na Twoje "moondre" rady życiowe dla mas.

polityka miłości makarona daje ewidentne rezultaty.

Te biedne dzieci kobiety i starcy z Afryki. Same głodne obdarte sierotki. Serce się kraje psia ich mać! https://pbs.twimg.com/media/DC...

Można się nie zgadzać - co czynię - z niektórymi punktami polityki PiSu, ale to trzeba oddać - DZIĘKUJĘ ZA NIEUSTĘPLIWOŚĆ ws. imigrantów.

ja glosowalam na PIS bo juz spelnili najwazniejsze punkty swojego programu: 500 plus, wiek emerytalny no i nieprzyjmowanie imigrantow. Ale sa tez dzialania ktore mi sie niepodobaja, tylko, ze trudno jest aby odpowiadaly nam w 100 procentach i to wszystkim. Poza tym kto nic nie robi (siedzi pod zyrandolem) to nie robi bledow.

O jak szybko zakwalifikowali jako terroryzm a nie incydent. Czyżby kolor skóry sprawcy miał znaczenie? Toż to rasizm w najczystszej postaci.

W jaśnie oświeconej,postępowej Europie,zamachy w Paryżu.Manchester,we Francyi jakże tolerancyjnej stan wyjątkowy...a w zacofanej Polsce,ha!Wiadomość dnia:korek na A-4!zgroza!Powinna się NATYCHMIAST zebrać Rada Europy i wprowadzić sankcje!

Grozili nożem, dusili i gwałcili! Zostali zatrzymani przez policję!
https://t.co/zk9bbk4Oaq

Muzulmanow nie potrzeba.Polacy jeszcze beda plakac jak ukrainska dzicz obrosnie w piorka.

No tak ...: kiedy muzulmanie nozami rabia bialych jest to incydent , kiedy bialy przejezdza autem muzulmanina ; akt terroru .

To również wiąże się z tym co dzieje się na zachodzie
http://prawy.pl/52778-uchodzcy...

Zaczekajcie jak ten Makaron wysmażony na starej patelni poucina socjal ,podniesie podatki i wydłuży czas pracy, wiek emerytalny.Ha!! Karnawał przez cały rok.

ot!
zwyczajny dzień w Paryżewie

ale!
ale!

jaki stan wyjątkowy?!

w TYM Paryżu?
w TYM mieście tolerancji, mieście miłości dla bliźnich, trotuarów malowanych kredkami ?!!
naprawdę?

ps
czekam na zburzenie przez dżihadzistów Katedry Notre Dame
w tej nowożytnej Rewolucji Francuskiej
bo Bastylii nie będą burzyć
dżihadziści muszą mieć jakieś "Koloseum" na pokaz dla LGBT

W mojej ocenie zamach na meczet to robota samych islamistów aby odwrócić uwagę od złego islamu i pokazać że oni tez są ofiarami.

nie musi tak byc. Sam islam jest podzielony. Istnieja rowniez tacy, ktorzy nie zgadzaja sie z radykalna wizja islamu. Nie wsadzajmy wszystkich do jednego worka.

Lub po prostu ktoś się w końcu wkurw... do tego stopnia, że postanowił pokazać muslimom jak to jest gdy to oni znajdują się po stronie zderzaka a nie za kierownicą.

Na zachodzie bez zmian, normalne, codzienne ubogacanie niewiernych psow, jak o nas mowia muzulmanie.

Bodajże to jakaś francuska gnida , mieszkająca za bezpiecznymi zasiekami i pilnie strzeżona ,powiedziała , że Francuzi mają się do zamachów przyzwyczaić , jako do czegoś całkiem powszedniego

Nie przesadzajmy. To zwyczajne incydenty. Taki urok życia w wielkim europejskim mieście. Trzeba się przyzwyczaić do tego typu incydentów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl