niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Niemcy krytykują USA za sankcje wobec Rosji

Dodano: 16.06.2017 [15:16]
Niemcy krytykują USA za sankcje wobec Rosji - niezalezna.pl
foto: facebook.com/WhiteHouse
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podziela krytyczną ocenę uchwalonych przez Senat USA nowych sankcji wobec Rosji - mówił dziś jej rzecznik Steffen Seibert. Decyzję senatorów skrytykowali wcześniej szef MSZ Sigmar Gabriel i kanclerz Austrii Christian Kern.

- Pomiędzy stanowiskiem niemieckiej kanclerz a tekstem oświadczenia ministra spraw zagranicznych i kanclerza Austrii istnieje ogromna zbieżność merytoryczna - powiedział Seibert dziennikarzom w Berlinie, przyznając jednak, że wydane w czwartek przez Gabriela i Kerna wspólne oświadczenie nie było uzgodnione z szefową rządu.

- Merkel podziela obawy wyrażone przez autorów tego tekstu - mówił rzecznik. Jak zapewnił, decyzja amerykańskiego Senatu wzbudziła w niej identyczne wątpliwości, jak u Gabriela i Kerna.

Mamy do czynienia, ostrożnie mówiąc, z samowolnym postępowaniem Senatu USA

- powiedział Seibert.

Celem amerykańskich sankcji może stać się także gospodarka europejska

- zauważył Seibert, dodając, że „nie można na to pozwolić”.

Sankcje, które dotykają kraje trzecie, odrzucamy z przyczyn zasadniczych. Kanclerz Merkel uważa, że sankcji nie wolno mieszać z interesami ekonomicznymi

- dodał rzecznik.

Rzecznik MSZ Martin Schaefer ostrzegł, że działania na własną rękę USA zagrażają wspólnemu frontowi Europy i Ameryki wobec konfliktu na Ukrainie.

Niemieckie media zwracają uwagę, że wskutek nowych amerykańskich sankcji mogłyby ucierpieć europejskie koncerny, w tym niemiecki BASF i austriacki OMV, uczestniczące w budowie gazociągu Nord Stream 2, którym rosyjski gaz ma od 2019 roku płynąć do Europy.

Gabriel i Kern wydali wczoraj wspólne oświadczenie, w którym ostro skrytykowali uchwalone przez Senat USA nowe sankcje wobec Rosji, przewidujące m.in. kary dla europejskich firm współpracujących z rosyjskim sektorem energetycznym.

Czytaj też: Nowe sankcje USA wobec Rosji i Iranu

Nie możemy zaakceptować groźby sprzecznych z prawem międzynarodowym eksterytorialnych sankcji przeciw europejskim przedsiębiorstwom uczestniczącym w rozbudowie europejskiej sieci energetycznej

- czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej niemieckiego MSZ.

Obaj politycy zwrócili uwagę na „godną wzmianki otwartość”, z jaką autorzy projektu ustawy opisują jego cel. Chodzi o „sprzedaż amerykańskiego gazu skroplonego i usunięcie rosyjskich dostaw gazu ziemnego z europejskiego rynku” oraz o „zapewnienie miejsc pracy w przemyśle wydobywczym gazu i ropy USA” - podkreślili Gabriel i Kern. Zastrzegli również, że sankcje polityczne nie powinny być łączone z interesami gospodarczymi. Groźba sankcji dla firm z Niemiec czy Austrii za udział w takich projektach jak Nord Stream 2 stwarza „całkowicie nową i bardzo negatywną jakość w relacjach europejsko-amerykańskich” - napisali przedstawiciele władz Niemiec i Austrii.

Dostawy energii do Europy są sprawą Europy, a nie Stanów Zjednoczonych Ameryki

- czytamy w oświadczeniu.

O tym, kto i jak dostarcza nam energię, decydujemy my, zgodnie z zasadami otwartości i wolnorynkowej konkurencji

- tłumaczyli Gabriel i Kern.

Senat USA stosunkiem głosów 97-2 zaaprobował w środę nowe sankcje przeciwko Rosji, by ukarać Moskwę za ingerowanie w ubiegłoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

Sankcje są wymierzone „w kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki i w osoby, które dokonywały cyberataków” - informowała Associated Press. Według agencji senatorowie, którzy poparli sankcje, wskazywali również na rosyjską agresję w Syrii i na Ukrainie. Aby nowe sankcje weszły w życie, musi je zaaprobować także Izba Reprezentantów, po czym ustawa trafi do prezydenta USA.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Każdy Niemiec czy Austriak miał ojca lub dziadka w SS, Wermachcie, SD, Kripo, Gestapo , Hitlerjugend lub innej niemieckiej służbie. Dodatkowo prowadzono zaciag do ochotniczych oddziałów SS, uczestniczyły w tym kraje : Holandia, Belgia, Norwegia, USA, Ukraina , Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Francja, Słowenia, muzułmanie z Bośni, Chorwacji i Hercegowiny... . Jedynie Polska nie uczestniczyła w tej gigantycznej zbrodni. Za to masowo wymordowano nam jak nigdzie więcej polską inteligencję (ok. 80%), unicestwiono na długie lata wolność."

Czyżby co niemiec to idiota?

Przypominam, że:
1- niemce w 2002 roku obchodzili uroczyście na uniwersytecie w berlinie (a więc już po obaleniu berlińskiego muru przez polską SOLIDARNOŚĆ - bezpiecznie było) 60. rocznicę przyjęcia wielkiego planu wschód, który zakładał wymordowanie 24 000 000 polskich obywateli wśród ok. 70 mln Słowian,
2- przed 1.09.1939 r. niemce uzgodnili z sowietami wspólne wymordowanie polskiej inteligencji, aby Polacy nigdy już nie stanęli im na drodze; po wojnie brakło ok. 80% polskiej inteligencji,
3- do dziś (czerwiec 2017) u niemców bowiązuje hitlerowskie, niemieckie prawo pozbawiające POLONIĘ majątków,
4- w czasie okupacji niemce porwały i zniemczyły ok. 200 000 polskich dzieci
5- w latach 1939 - 1945 niemce ukradli z Polski dobra kultury, do ich wywiezienia użyli 1 500 000 wagonów towarowych - dane niemieckich kolei skrupulatnie rozliczających wykorzystanie taboru kolejowego.
6- do dziś niemce usiłują zniemczyć polskie dzieci mieszkające w ich kraju
7- ile to już niemce są winne Polsce za celowe, z rozmysłem niszczenie Polski?
3 - 5 bln euro (z odsetkami)??
8- niemce na swoich drogowskazach nie piszą Wrocław a Breslau
9- od ponad 1 000 lat próbują nas sobie podporządkować, stale najeżdżają.

Po zrabowaniu Europy niemcom zostało jeszcze sporo kasy.
Z samej Polski wywieźli 1 500 000 wagonów towarowych dóbr kultury (dane kolei niemieckich).
A jeszcze nie zapłacili nam odszkodowania za:
- miliony zabitych polskich obywateli w przemysłowy sposób, planowali 24 mln
zdążyli 6 mln
- porwanie i zniemczenie 200 000 polskich dzieci
- celowe z premedytacją zniszczenie polskich miast
- totalny rabunek wszystkiego.

errata:
"pkt 4 tu bym skorygował: nie 200 tyś a 240 tyś. 40 tyś odzyskaliśmy po wojnie a 200 tyś przepadło bez wieści - stąd ta liczba. ale pisać trzeba 240 tyś - bo tyle odebrano.
pkt 7 tu bym uzupełnił - 850 miliardów dzisiejszych dolarów to straty mienia publicznego infrastruktury i majątku instytucji - trzeba doliczyć co najmniej dwa razy tyle strat tzw "prywatnych" - tego co odebrali zwykłym obywatelom.
pkt 9 żeby być obiektywnym tym 1000 lat mieli przerwy - zachodnia granica Polski była przez 500 lat (do I rozbioru) najbardziej trwałą granicą europy."

Niemcy cały czas krytykuja Trumpa. A tym czasem zapomnieli że w USA maja 4000 koncernów i zainwestowane 271 mld dolarów. Makrela powiedziala że USA powinno handlować za pośrednictwem KE z europą co oznaczalo by tylko udział Niemiec. Trump powiedział że nie że woli podpisywać umowy z poszczególnymi krajami. Chodziło mu o Anglie która opusciła UE i Polskę. I nagle sytuacja sie odwraca w UE faktycznie będą 2 prędkosci tylko na odwrót stara UE będzie odcięta od strumienia kasy i dlatego makrela boi sie bo stara UE z bankrutami (grecja, włochy, Hiszpania) odcięta od switowych rynków utonie w biedzie... po 2 znienawidzona Polska urośnie w siłę..po 3 gdyby Polska utworzyła międzymorze towary z starej UE do rosji są zablokowane ..lub mocno ograniczone do tego koszty utrzymania islamistów rosną...Nie ma wielkiej Rzeszy utoneła w szambie

Ostatnio jakoś tak wszystko co się dzieje, nawet niechcący, wychodzi Polsce na dobre. Może tak właśnie działa "ręka Opatrzności"?

Kongres Stanów Zjednoczonych zamierza postawić prezydenta przed trudnym wyborem: jeżeli podpisze ustawę, to utrudni mu to stosunki z Rosją; ważne, w kontekście wojny na Bliskim Wschodzie a przede wszystkim – w sprawie konfliktu na Półwyspie Koreańskim. Jeżeli natomiast ustawę zawetuje, to jego wrogowie okrzykną go ruską marionetką, a poza tym nie nałoży pakietu sankcji na Iran. A nie wiem, czy prezydent w Stanach ma prawo częściowego wetowania ustaw Kongresu.
No i ta zapowiedź kar nakładanych na europejskie firmy, współpracujące z rosyjskim sektorem energetycznym. Toż to grozi odwetem ze strony rządów państw członkowskich Unii Europejskiej i samej Komisji Europejskiej. Kilka lat temu, o sile kar nakładanych przez KE boleśnie przekonał się właściciel Microsoftu. Teraz, w obliczu omawianej ustawy Kongresu USA, szykuje się prawdziwa wojna handlowa między obydwoma brzegami Atlantyku.

Niemiaszki chyba zapomnieli, że Bundesrepublik to prawnie cały czas spółka GmbH pod okupacją amerykańską. Zmieniło się coś? Bo jeśli nie, właściciel może w dowolnej chwili spółkę zamknąć.

Nord stream 2 będzie miał kilka fatalnych następstw:

1. Dla całej Europy - pogrzebie politykę dywersyfikacji dostaw gazu i uzależni Europę od jednego dostawcy. Na następne sto lat.

2.Pozbawi Ukrainę dochodów z tranzytu gazu do Europy. Zyski z tranzytu przejmą wtedy Niemcy i tu widać jak na dłoni podłość i chciwość Niemców. Geszeft uber alles. Nie ma tu sentymentów.

3. Da bardzo duże pieniądze również Rosji, która będzie mogła dalej się zbroić ponad swoje potrzeby zagrażając wszystkim, w tym najbardziej Europie..

4. Obecna rura przez Ukrainę będzie prawdopodobnie zamknięta, po prostu zepsuje się (stara już jest). Ukraina będzie musiała kupować rosyjski gaz okrężną drogą od Niemców z dodatkowymi marżami.

5. Polska będzie w geopolitycznych kleszczach mimo tego, że będzie miała ewentualnie swoje źródła dostaw z nord pipe.
Będziemy musieli faktycznie szukać przeciwwagi poza Europą.
Będziemy musieli przekazywać znacznie większe sumy na obronę - minimum 3 procent.

Merkel krytykuje wszystko co może przeszkadzać koncepcji budowy nowej "wspólnej przestrzeni europejskiej" w koalicji Berlina z Moskwą. Politycy niemieccy zapomnieli już, że podjęta poprzednio próba budowania "wspólnej przestrzeni europejskiej" rozpoczęta paktem Ribbentrop - Mołotow skończyła się procesami norymberskimi. Nawiasem mówiąc, próba zamieszczenia tego komentarza w niemieckim portalu dla Polaków "Onecie" skończyła się nipowodzeniem. Niech żyje wolność słowa po niemiecku.

To taka stara tradycja: hitler-stalin, ribben-mołot, stasi-a-gru-putin. Do kata tam twoje miejsce

Slusznie!. Udez w kacapy a szkopy sie odezwa!

Niemcom znów palma odwala i zaczyna im się wydawać, że mają władzę nad całym światem.
USA to suwerenne i silne państwo. Jak trzeba będzie, to kolejny raz zrobią Niemcom nokaut.

Daj proszę Panie Boże Donaldowi Trumpowi także II kadencję.

To jest dobra lekcja dla Tuska i calego PO -
Jak robisz co szkopy chca to beda dla ciebie bardzo mili i posadke ciepla sprezentuja , ale jak dbasz o wlasne - polskie interesy beda bardzo niezadowoleni , beda protestowac i straszyc. Jaki z tego prosty wniosek?
TUSK DBAL I DBA O INTERES NIEMIEC A PiS DBAL I DBA O INTERES POLSKI

Niemcy są konsekwentni. W końcu układ między Hitlerem i Stalinem zobowiązuje.

Pan prezes Kaczynski ma wiecej asow w swoim rekawie w grze z Niemcami i Rosja. Bo to ze jest w tym posunieciu US spory udzial Polski czyli prezesa Kaczynskiego jest pewne. Polska zdecydowala sie na LNG i intensywnie pracuje nad powodzeniem sprowadzania go z US na wieksza skale. Pani Merkel dala nam ostatnio POpalic i przyszedl czas na kontrposuniecia. Wyglada na to ze Niemcy sa juz 100% ambasadorem interesow Rosji w Europie. Os zla Berlin - Moskwa przybiera coraz wyrazniejsze ksztalty nawet dla zwyklych ludzi ale Amerykanie znali juz ich plany duuuzo wczesniej bo przeciez Obama podsluchiwal Merkel. Sytuacja dla Polski jest krytyczna. Bez US Polska znowu przestanie istniec - nawet teoretycznie jak to Sienkiewicz ujal

Te makrela ,podobno NS2 to sprawa komercyjna?.To po co wpieprzasz do tego politykę?

Slusznie zauwazyles.
Ale jej bezczelnosc od jakiegos czasu przebila juz nawet ta tzw. uchodzcow.
To samo z z rozmowami w sprawie TTIP - juz przed spotkaniem z Trumpem w NATO powiedziala ze nie bedzie rozmawiala z nim na temat spraw gospodarczych bo to lezy w kompetencji UE , a teraz nagle mowi o interesach gospodarczych UE. Moze powinna sie zdecydowac czy mowi w imieniu Niemiec , Uni Europejskiej (absolutnie bez komunikowania sie z szefami pozostalych panstw Uni w tej sprawie - jak moze opieprzec USA w tej sprawie jako przedstawicielka Uni? Kto jej dal do tego prawo?) Wyraznie USA wzielo sie za Niemiaszkow

BRAWO AMERYKA! -[...]

{Patrz: Regulamin. JJC]

"Samowola Senatu USA" hahaha

Senat Stanów Zjednoczonych musi pytać Szkopa o pozwolenie. Wyborny dowcip.

Tymczasem Niemcy robią szwindle w handlu z USA.

Mam nadzieję, że prez Trump ukręci im ten nordstream.

Ocho - USA nacisnęło Niemcom na odcisk :)

Przed Donaldem Trumpem pochylmy głowy podczas wizyty w Polsce, myślę, że to nie koniec ale poczatek dobrej zmiany.

Brawo ! Brawo Trump i brawo amerykanie !
- Gdy Polska przedstawiła swój protest w sprawie NORD STREAM 2
Niemcy również nic sobie z tego nie robiły ,dlaczego inni mają się przejmować że ich zarabianie na innych czyli Niemiecka dystrybucja gazu odwlecze się w czasie ? Nie można dawać argumentów aby Rosja miała nadal za co prowadzić wojnę i inne konflikty wojenne, w których giną niewinni ludzie. Niech Niemcy spowodują aby Rosja oddała Krym Ukrainie i wycofa swoje wojska z zagrożonych terenów ,inaczej sankcje muszą nadal obowiązywać, a nawet wprowadzać w życie nowe sankcje !

" Sankcje, które dotykają kraje trzecie, odrzucamy z przyczyn zasadniczych. Kanclerz Merkel uważa, że sankcji nie wolno mieszać z interesami ekonomicznymi"

Właśnie o to chodzi aby wspólni bandyci jakimi są Niemcy i Rosja klęki jak na razie na jedno kolano, bo sankcje maja bandytę Putina własnie zatrzymac ,a nie dawać jakies iluzje , ze jakiś watażka nie może wjechac do euro kołchozu , a on i tak wjeżdża inną stroną.
Te sankcje, które przegłosowane zostały w senacie są najwspanialszymi i na dodatek bardzo trafionymi w ŚWIATOWEGO TERRORYSTĘ PUTINHITLERA I JEGO CAŁĄ BOLSZEWICKLA NACJĘ.

"Dostawy energii do Europy są sprawą Europy, a nie Stanów Zjednoczonych Ameryki"
Własnie Amerykanie przyjrzeli sie doskonale jak działa ta euro kołchozowa solidarnosć energetyczna, gdzie ludobójcy niemieccy i ludobójcy ruscy ponad głowami słabszych państw europy wschodnio-środkowej są nie tylko oszukiwani ale wysyłani na rzeź ruskiej gazowej ludobójczej polityki przestępcy światowego terrorysty. Aby skolonizować-okupować energetycznie za czym idzie i terytorialrnie wspólnie tą część europy.

" O tym, kto i jak dostarcza nam energię, decydujemy my, zgodnie z zasadami otwartości i wolnorynkowej konkurencji"

Tu nie ma żadnych ekonomicznych i wolno rynkowych zasad ani reguł , tu liczy sie siła i bezwzględność Niemiec i Rosji wobec państw dawnego bloku wschodniego na czym zależy bardzo Niemcom i Rosji. Kłania się zapoznac z "PROJEKT POLSKA 2030", który to doprecyzował agent bezpieki Michał Boni, a mozna odsłuchac wykład na podstawie rządowych dokumentów w Klubie Ronina po powyższym tytułem czy ów projekt śmierdzi dla Polski.

Amerykanom odbija się czkawką to,że po II wojnie światowej
wyciągnęli Niemcy z pohitlorowskiego okresu,kim byli by dzisiaj ci niemieccy pouczacze i uzurpatorzy marzący o tym
czego nie zdążył zrobić Adolf...wpiepszali by dziady chleb
czarny i popijali wodą a tak znowu podnoszą łeb i chyba czas
dla Donalda Trampa aby ich utemperować gdyż Niemcy lubią cyklicznie demolować porządek Europy i świata do spółki z
kacapską Rosją !!!!

Solidarność-podziemie...drukarz.

100%
Churchil powiedzial kiedys ze Niemcy powinny byc bombardowane do zglisz co 50 lat bez podawania przyczyny

Cieszę się że niemcy faszystowskie nie są popierane przez USA

Ciekawe co Makrela tak mocno ściska między nogami i siedzi jak na szpilce? Czy to tylko stres i nie pewność?Zablokowana podwójnie, nogami i rękoma a mimo to usilnie chciała, fałszywie rękę podać Panu Prezydentowi Donaldowi Trump. Kiedyś podawała rękę ś.p.Panu Prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu. Pan Prezydent Trump napewno wie o czymś, co dotyczy bezpośrednio Makreli i dał jej krystaliczne przesłanie że nie podaje się ręki FAŁSZYWYM "PRZYJACIOŁOM" "Panie Boże, strzeż mnie od fałszywych przyjaciół - z otwartymi wrogami poradzę sobie sam!" A tu wersja dla Makreli: „Herr Gott, beschütze mich vor falschen Freunden - offene Feinde ich mich behandeln kann!“

To znaczy Panie Prezydencie ,że Ameryka idzie w dobrą stronę,kiedy Rosja ,Niemcy i p-----sy zaczynają awanturę to tak trzymać Alleluja i do przodu!

o wy lewackie kootofony,możecie Trumpowi skoczyć i obtoczyć. a najwyżej POszczekać.;-O

"O tym, kto i jak dostarcza nam energię, decydujemy my .." cóż za szczerość, Powinna jeszcze dodać i w d***e mamy interesy pozostałych państw UE zwłaszcza tych z Europy Środkowej. Musze przyznać, że prezydentura Trumpa podoba mi się coraz bardziej, a to dopiero początek;)

Przeciez Niemcy tez nalozyly sankcje na Rosje w/s Krymu i Ukriny, a teraz chca sie wycofac. jednak Putin was przetrzymal i to co robil robi dalej....wojan na ukrainie trwa i teraz ostrzy sobie zeby na Bialorus.

Niemcy oskarzaja USA o samowolne nalozenie ponownych sankcji bez zgody Niemiec, a czy A. Merkel pytala Polske w sprawie Nord Straem 2....???

Tu popieram USA !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl