niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Nowe sankcje USA wobec Rosji i Iranu

Dodano: 15.06.2017 [22:10]
Nowe sankcje USA wobec Rosji i Iranu - niezalezna.pl
foto: Mike Mozart \ https://creativecommons.org/ licenses/by/2.0/
Amerykański Senat miażdżącą większością głosów przyjął dziś ustawę przewidującą nowe sankcje wobec Rosji. Senacka ustawa przyjęta stosunkiem głosów 98 za i dwa przeciw zakłada także nowe sankcje wobec Iranu.

Ustawa zobowiązuje administrację prezydenta Donalda Trumpa do przeprowadzenia konsultacji i uzyskania aprobaty Kongresu USA przed ewentualnym zniesieniem bądź złagodzeniem sankcji wobec Rosji.

Pierwotny projekt ustawy został zgłoszony w lutym, po tym jak w amerykańskich mediach pojawiły się doniesienia o kontaktach Michaela Flynna, ówczesnego doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego, z ambasadorem Rosji Siergiejem Kislakiem.

Ostateczny projekt ustawy przyjęty przez Senat dziś zakłada także ukaranie sankcjami Iranu za prace nad produkcją rakiet balistycznych, poparcie dla międzynarodowego terroryzmu, dostawy broni dla wrogich USA reżimów i łamanie praw człowieka.

Ustawa w swoich klauzulach dotyczących Rosji nakłada amerykańskie sankcje na „jakiekolwiek osoby powiązane z wrogimi cyberatakami i inną działalnością w tej dziedzinie, sprzedażą broni dla Syrii, oskarżone o łamanie praw człowieka i korupcję, związane z rosyjskim wywiadem bądź ministerstwem obrony”. Ustawa przewiduje zaostrzenie istniejących sankcji wobec takich sektorów rosyjskiej gospodarki jak górnictwo, hutnictwo, żegluga, koleje i energetyka.

Następnie nad ustawą będzie głosowała Izba Reprezentantów. Jeżeli dokument zostanie przyjęty to, aby wszedł w życie, podpis pod nim musi jeszcze złożyć prezydent Trump.

Oprócz nałożenia nowych sankcji na Rosję i Iran ustawa zawiera poprawkę, podkreślającą znaczenie NATO i kluczowego artykułu 5 Traktatu Waszyngtońskiego zawierającego kluczową zasadę wzajemnej obrony Sojuszu - jeden za wszystkich wszyscy za jednego.
 
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Czy ktos tu sie minimalnie zna na polityce miedzynarodowej i potrafi odpowiedziec dlaczego Stany stawiają na Arabię Saudyjską, a nie na Iran? Przecież Iranowi duzo blizej do zachodu niż Arabii.

"Czy ktos tu sie minimalnie zna na polityce miedzynarodowej i potrafi odpowiedziec dlaczego Stany stawiają na Arabię Saudyjską, a nie na Iran? Przecież Iranowi duzo blizej do zachodu niż Arabii."
Źle postawione pytanie, powinno brzmieć: Kto sprawuje na prawdę władzę w USA, co to jest "Deep State" z czym walczy Trump?

Jedyne i skuteczne sankcje to sankcje NA WSZYSTKO CO ROSYJSKIE!
Wlacznie z ekstradycja wszystkich Rosjan do Putina! Niech maja ta Swoja szanse na posprzatanie na Kremlu!

Tak, tak sankcje... A pod stołem Niemcy i USA robią z Rosją świetne interesy, a my mamy sankcje. Pic na wodę dla debili.

Szanowni Państwo Jan Matejko pinie poszukiwany. Na naszych oczach USA pogrążą odwiecznych wrogów Polski. Tylko patrzeć jak IV Rzesza niemiecka Adolfiny Merkel zostanie klientem Warszawy. To będzie kolejny Hołd Pruski. Dlatego już dziś musimy szukać następcy Jana Matejki, by uwiecznił to wydarzenie na putnie, dla pamięci przyszłych pokoleń i chwale Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Nie pij,nie ćpaj od samego rana.

Dr. Greenthoumb, Ty mój kochany neonazisto, od samego rana, dla swojej IV Rzeszy Adolfiny Merkel, wolisz Grunwald w wykonaniu muslimów, a ja chciałem Ci dać szansę. Przecież rola podnóżka pod stopami Premier polskiego rządu to dla Ciebie zaszczyt.

co ty pleciesz człeku?

"ukaranie sankcjami Iranu za prace nad produkcją rakiet balistycznych, poparcie dla międzynarodowego terroryzmu, dostawy broni dla wrogich USA reżimów i łamanie praw człowieka." Przy Arabii Saudyjskiej Iran to pikuś. Większym reżimem od Arabii Saudyjskiej jest chyba tylko Korea Pn. W Arabii Saudyjskiej nie ma demokracji,jest dyktatura,łamane są prawa człowieka,można kamienować,mordować ludzi zgodnie z prawem islamu,Arabia Saudyjska jest największym sponsorem terroryzmu i radykalnego islamu w Europie. Dlaczego Arabia Saudyjska jest cacy???? Dlaczego na nich niema sankcji???? Dlaczego wspieranie przez Rosję legalnego rządu Syrii jest be a wspieranie przez lata przez USA walczących z nim muzułmańskich radykałów było cacy???

Moim zdaniem po ostatniej wizycie Prezydenta Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej ta sytuacja się zmieni, już jest zapowiedź kar na firmy (Niemcy i Austria) za niezachowanie embarga w stosunku do Rosji.

Dokładnie! Arabia Saudyjska sponsoruje budowy meczetów i radykalne organizacje islamskie w Europie,jest największym sponsorem terroryzmu islamskiego, w 2015r przez ścięcie głowy zabito tam więcej osób niż w tzw państwie islamskim,nauczanie Biblii jest karane śmiercią,posiadanie karane więzieniem,homoseksualizm karany śmiercią (przypomnijcie sobie jakie było halo o łamanie praw człowieka gdy Rosja wprowadziła zakaz promocji homoseksualizmu). Jest jednym z najbliższych współpracowników,partnerów USA zatem wszystko im wolno i nigdy nie usłyszysz złego słowa o tym kraju. Są kraje które propaganda będzie zawsze przedstawiała jako be, są kraje które zawsze będą cacy i są głupcy którzy to łykają.

Syria i Rosja, kraje warte siebie. W obu rządzą gangsterzy.

USA i Arabia Saudyjska,kraje warte siebie. W obu rządzą mordercze syndykaty.

Nie to co miłujące pokój,brzydzące się konfliktami,wojnami,interwencjami USA.

Na konferencji Putin oznajmił, że już się kończy recesja w gospodarce rosyjskiej z powodu sankcji Zachodu. Wskazał nawet, że większe straty ponieśli Ci, którzy nakładali sankcje. Naród rosyjski w to wierzy. Ci, co znają realia wychodzą na ulice.

Bardzo dobrze trzeba tępić kacapskie szmaty i ich szwabskich kolaborantów

to tylko znaczy, że grandziarski ogon nadal macha swoim amerykańskim psem

спасибо товарищ z-k,

wypłata jak zwykle w ambasadzie "na balu"

Sankcje dla Iranu to pewnie za walkę z terroryzmem islamskim w Syrii, zawleczonym do tego kraju między innymi przez USA w celu obalenia urzędującego, demokratycznego prezydenta.

Niby prezydent się zmienił, ale amerykańska głupota i szemrane interesy niestety pozostały.

Znaczy ciągle sypią stonkę na socjalistyczne pola?

Ten "demokratyczny prezydent" morduje obywateli Syrii bombami z gazem bojowym. To się nazywa "demokratyczny prezydent" - ty zakłamana zakało rodu ludzkiego. Ten "prezydent" wymordował już kilka milionów Syryjczyków - ty wspólniku tego zbrodniarza. Jak można być tak zakłamanym typem.

Dziekuje Ameryko.Irek

Pytanie do ekspertów. Dlaczego Stany stawiaja na Arabie Saudi, a nie na Iran? Przeciez Iran w porownaniu do Saudów jest wrecz liberalny. Pytam powaznie, bo tego nie rozumiem.

NATO - super, ale kiedy Polska zgłosi w końcu katastrofę smoleńską jako przypadek NATO ? Przecież zginął na terenie Rosji w niewyjaśnionych okolicznościach prezydent kraju NATO, a Rosja nie chce nawet zwrócić wraku !

A kto wątpi, że okoliczności są niewyjaśnione niech przeczyta dokładnie Raport Milera - przyczyna katastrofy nie jest tam ani wyjaśniona ani nawet podana !

Wlasnie dlatego miedzy innymi rzad w Polsce natychmiast oddal sprawe Rosjanom , oglosil ze lot byl cywilny i wysylal SmSy ze wina pilotow .
W przeciwnym razie sprwe musialoby przejac NATO a to oznaczaloby ze NATO musi sie na nas wypiac bo Rosja nie pozwolilaby nawet zbizyc sie do wlarku .
No i co wtedy ?
NATO mialoby wypowiedziec wojne Rosji ?
Nikt nie bedzie ginac za "Gdansk"
Puttini dobrze wiedzial ze tak sie stanie a chlopaki zainstalowani w Polsce takze znali plan dzialania .Wiedzieli ze wszystkim bedzie to na reke i nikt nie kiwnie palcem .
Nie kiwnie bo nie moze :)
Jedynie Polacy sami moga bo odpowiedzialnosc ewentualna za to co odkryja wezma na siebie . Rosja juz oficjalna wersje przedstawila .
Jedynie uparty jak osiol i bezkompromisowy Maciarenko wierci dziure i nie obchodzi go to do czego sie dowierci bo wrazie czego i tak uchodzi za "wariata"

Nareszcie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej mają Prezydenta na wysokim poziomie , a nie jakiegoś kolorowego , który Polakom powiedział 17 września , że blokuje dostawę rakiet Patriot do Polski. I ogłosił to 17 września. Typ bez kompletnej znajomości historii współczesnej.

Oto Linki do sprawy aby NARÓD SIĘ PRZEBUDZIŁ I TAK JAK pan redaktor Śledczy Wojciech SUMLIŃSKI w Programie Telewizyjnym na YouTube -"Idż pod prąd" panów Mariana Kowalskiego i Pawła Chojeckiego wypowiedział i APELOWAŁ,POWTARZAM APOELOWAŁ DO POLAKÓW DO Młodych Polaków zwłaszcza, powtarzam do Młodych Odpowiedzialnych Polaków aby DOMAGAĆ SIĘ PRAWDY,DO WYJAŚNIENIA Śmierci Błogosławionego dziś już Księdza Jerzego Popiełuszki i wyjaśnienia innych śledztw ,aby to pan Prokura-tor Andrzej Witkowski wziął w swoje ręce nie tylko to dochodzenie ale i sto innych śledztw i jak sam powiedział pan Prokurator że dopuście mnie do tych śledztw a w ciągu paru miesięcy np w sprawie śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki pokażę wykażę Narodowi WINNYCH i domagajmy się tego Drodzy Polacy i róbmy cos jak taki człowiek który przeszedł Gehennę przez 9 lat życia Swojego i Rodziny a dziś wychodząc z tego Koszmaru APELUJE DO POLAKÓW-RODAKÓW !!!)))))))))))))))) WIĘC IDĄC TYM Z APELEM PODAJĘ WAM POLACY-RODACY LINKI DO WYSŁUCHANIA TREŚCI Z TEGO SPOTKANIA!!!https://www.wykop.pl/link/3785707/sumlinski-w-ipp-duda-ujawnij-aneks-do-raportu-wsi-kowalski-amp-ch3/sumlinski-demaskuje-stonoge/
oje
http://www.citizengo.org/pl/71...
Motto: Święta Miłości Kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko Umysły Poczciwe"....
A co z podpisywaniem Petycji o Odebranie koncesji TVN, TVN-24???? Obecnie jest ponad 38.200 podpisów a Akcja załozyłą sobie że przynajmniej 50.000 podpisów !!!

Sankcje powinny byc skuteczne, by niebawem Rosjanie zaczeli jesc trawe i popijac ropa naftowa, a zaraz potem wyglodniale hordy Rosjan pogonily rezim kagiebisty Putina.

Rosja to wielki kraj obszarowo, ale nie potrafi zadbac o swoich obywateli. Zamiast byc spichlerzem i Europy i Azji jest bandyta i zakala calego cywilizowanego swiata. Zamiast produkowac i sprzedawac - kradnie i rabuje.
Przypomne tylko jak po wojnie ze zniszczonej Polski Rosjanie UKRADLI i wywiezli do siebie wszelkie maszyny i urzadzenia fabryczne: cokolwiek nadawalo sie do pracy i dalo sie odkrecic od fundamentu zaladowano na wagony i wywieziono do ZSRR. "Wraz z węglem wywożono załogi kopalni do pracy w rejonach górniczych ZSRR. Na wschód pojechały zdemontowane śląskie elektrownie, między innymi z Miechowic, Zabrza, Zdzieszowic, Mikulczyc, Blachwoni i Chełmska Śląskiego oraz huty, w tym z Gliwic, Katowic, Świętochłowic, Bobrku oraz Łabęd. Oddziały trofiejne przejmowały również warsztaty, młyny, tartaki, cukrownie, a także domy i mieszkania. Plądrowały szpitale, biblioteki oraz muzea. Ich łupem padły także dobra kultury. Wiele cennych dzieł sztuki ukradziono, ale jeszcze więcej po prostu zniszczono. Taki los spotkał między innymi zamek w Świerklańcu koło Tarnowskich Gór, zwany małym Wersalem, należący do rodziny znanego niemieckiego reżysera Floriana von Donnersmarcka."

Do zniszczonej wojna Polski rosyjscy komunisci sprzedawali swoje worki jutowe. Olbrzymie ilosci, cale pociagi towarowe i bardzo drogo. Potem w tych workach Polska rzadzona przez rosyjskich komunistow albo inne ruskie onuce eksportowala ZA DARMO do Rosji wegiel (jedyny skarb, ktory miala i za ktory moglaby odbudowac swoj kraj) jak rowniez cement, cukier, make, mieso i inna zywnosc. Wyliczono, że od lipca 1944 do 20 czerwca 1946 roku Sowieci skonfiskowali na terenach dzisiejszej centralnej i wschodniej Polski dobra materialne o wartości 1,5 mld zł. Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej uznała, że jest to rekompensata za straty poniesione przez Związek Radziecki podczas okupacji niemieckiej. Takie sa fakty - moze znajda sie chetne ruskie onuce do polemiki w tym temacie...
I jeszcze jedna uwaga. Rosja to ciagle ludnosciowo liczebny kraj, jednak liczba ludnosci stale kurczy sie. Narod jest zdegenerowany alkoholem i HIVem. "Co czwarty mężczyzna w Rosji umiera przed 55. rokiem życia, a główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest picie dużych ilości alkoholu, głównie wódki - wynika z badania opublikowanego w "The Lancet". W W. Brytanii jest to 7 proc., a w USA - mniej niż 1 proc. Wśród przyczyn zgonów w Rosji wymienia się schorzenia wątroby czy zatrucie alkoholem, a także wypadki po spożyciu alkoholu i samobójstwa.
Średnia długość życia mężczyzn w Rosji wynosi 64 lata, co plasuje ją wśród 50 krajów świata z najgorszym wynikiem w tej kategorii."
Moze i tutaj znajda sie ruskie onuce chetne do polemiki z faktami.

A Kuby czy Korei Polnocnej nie zlamali sankcjami!
Wyjasnij ekspercie.

A z tymi ruskimi onucami to jest tak,: jak ruskie komunisty rzadzily w Polsce to kazdy normalny polak byl zachodnim agentem,
teraz jak w Polsce rzadza amerykaniskie lewicowcy pedalowcy to kazdy normalny Polak jest ruskim agentem.
Dla mnie nic sie nie zmienilo.

...oj śmierdzisz, śmierdzisz...nie tylko z onuc ale i z gęby.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl