niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Znika straż miejska

Dodano: 16.06.2017 [10:15]
Znika straż miejska - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Brak obsługi fotoradarów przesądził o losie części straży miejskich. Z najnowszych danych wynika, że w 2016 roku zamknięto aż 43 z nich.

Z raport MSWiA podsumowujący działalność straży miejskiej, do którego dotarła „Rzeczpospolita” wynika, że liczba oddziałów wyraźnie się zmniejsza, strażnicy podejmują mniej interwencji, a także zdecydowanie rzadziej wlepiają kary finansowe.

W całym ubiegłym roku nałożyli 568 tys. mandatów, czyli o ponad połowę mniej niż w poprzednim - wskazuje raport MSWiA.

W zeszłym roku w kraju działało łącznie 530 oddziałów straży miejskich i gminnych, co oznacza, że było ich o 43 mniej niż rok wcześniej. Zatrudnienie stopniało o 640 osób. Spadkowy trend jest znaczący - w poprzednich latach zamykano od kilku do maksymalnie 11 oddziałów formacji rocznie. Na tym tle miniony rok okazał się rekordowy.

Najwięcej oddziałów - jak podaje raport - zamknięto w Wielkopolsce (łącznie siedem) oraz na Pomorzu i Mazowszu (po sześć w każdym z województw). Powody: wysokie koszty utrzymania straży, niska efektywność - te argumenty wskazywano najczęściej. Co ciekawe gwałtowna rezygnacja z utrzymywania straży miejskich zaczęła się po tym, kiedy od stycznia 2016 r. odebrano im możliwość korzystania z fotoradarów.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Mówiono że prostytutki zbierają się pod latarnią Straż miejska (na zdjęciu) pod fotoradarem. Czy to jest przypadek?

Policja odrzuciła odpady, to teraz mogą się realizować jako prawdziwi obrońcy "prawa" ....https://www.youtube.com/watch?v=6shFp_Jdg2M

Potrzebni byli tylko do usuwania zniczy i tulipanow Marii!

Najwyższa pora zlikwidować tą formę okradanie społeczeństwa przez cwaniaków udających , że cokolwiek robią. W Katowicach na przykład widzi się ich jeżdżących w samochodach w stanie uśpienia / być może alkoholowego / . oczywiście żadnych interwencji np w ochronie kobiet , którym złodzieje ukradli torebki. Pieniądze wydawane na tych nierobów ze straży miejskiej należy przekazać na dofinansowanie policji.

Przypomnijmy sobie jak agresywnie i po chamsku zachowywali się
gasząc dopiero co postawione znicze na Krakowskim Przedmieściu!!!, to formacja czysto polityczna, stworzona przez bolka do obrony lewackich zadym, obecnie w pełni wykorzystuje ich Haike Grindbaum.

Ta patologiczna formacja już dawno powinna być zlikwidowana,agresja tych "żołnierzyków" wypiera kompetencję, kulturę i zwykłą ludzką przyzwoitość.
Te środki powinny być przeznaczone na policję, bo to ona jest od strzeżenia porządku!!!
Do straży miejskiej są przyjmowani ludzie niezrównoważeni, często jako policyjne odrzuty, ich interwencje przeważnie powodują jeszcze większe zadymy kończące się agresywnym odwetem.

Ile milionów rocznie ponoszą podatnicy gmin za utrzymanie straży miejskich, potrzebnych wyłącznie burmistrzom, wójtom, prezydentom, a nie społeczeństwu ??!! Może wyborcy rozliczą tych biurokratów za niegospodarność, bo pieniądze potrzebne są
np. na przywrócenie gabinetów higienicznych i stomatologicznych w szkołach !!!

Straż miejska = pasożyd jeden z wielu na organizmie Polaków .

rozgonić to dziadostwo, przechowalnie milicjantów a teraz ich rodzin !

Ci ludzie i tak nigdy nic nie robili wyszukiwali zajęcia zrozumiałe tylko dla nich

5 dni temu straż miejska nałożyła na mnie mandat w wysokości 200 zł za niedopilnowanie psa. Sytuacja jednak wyglądała nieco inaczej, bowiem prowadziłem psa na smyczy a nagle mały york, który latał sobie po ulicy doleciał do mojego, a mój go złapał za kark. Sąsiad wpadł w histerię i zadzwonił po straż, a straż z grubej rury 200 zł

Co niektórym pomyliło się do czego potrzebna jest Straż miejska -przede wszystkim ma strzec bezpieczeństwa mieszkańców a nie być maszynką do zarabianie pieniędzy z mandatów Przecież obywatele - mieszkańcy płacą podatki ale urzędasom ile by nie było kasy to zawsze powiedzą że jest jej za mało a premie nagrody itd do pilnowania porządku zupełnie wystarczy POLICJA tylko trzeba im ograniczyć biurokrację a straże miejskie do likwidacji

spoko uzasadnienie - NIE ROBIĄ WYNIKÓW NA FOTORADARACH TO LIKWIDOWAĆ!!! a może by tak dać im zadania, z których nie ma zysków wyrażonych w pieniądzach, np. psie kupy, zaśmiecanie, palenie śmieciami w piecach, parkowanie??? bo tu jest co robić

bb 14:52 Przykucnij i pomyśl Który z tych obiboków wożących się samochodami STRAŻY MIEJSKIEJ zajmował i zajmuje się śmierdzącymi sprawami? W Warszawie wzywali interwencyjnie firmę "Byś" i pozamiatane. Patologie miejską HGW do kastracji i kasacji za wieloletni całokształt od 2010r.

A kto się zajmie zbyt wysokimi cenami za gaz, które wymuszają odstąpienie od ogrzewania tym paliwem domów, ciągle podnoszonymi cenami za wodę, które już zaczynają przypominać wydarzenia w Boliwii https://www.youtube.com/watch?... Kto się zajmie zbyt wysokimi podatkami i to w chwili kiedy państwo jest zainteresowane aby ceny jak najwyższe, bo od tego takie daniny jak VAT są relatywnie większe od wysokich rachunków, bo wątpię aby to była Straż Miejska, masz inne zdanie?

czyz te straze miejskie to nie ostoja mo, zomo i sbecji???

masz pytanie i odpowiedź w jednym !

Proszę, proszę. Nawet w tym temacie się różnimy. Czyli jest demokracja. Ja, straż miejską popieram. W tych czasach nigdy za dużo mundurowych. Gdy przyjdą ciapaci - uzbroić.

znając mentalność Straży Miejskiej to właśnie oni przed beżowymi uciekną pierwsi....

Dokładnie tak!We 3-5-ciu wybierają sobie takich, coby się bronić nie potrafili a najlepiej staruszków, (bezbronnymi kobietami też nie pogardzą), młodych nie mających nic do czynienia z samoobroną, a potem się przy piwie chwalą jacy to oni są "Best of the Best", że jak wpieprzyli jednym, to im kredki z tornistrów wypadły. Wystarczy wejść na . PRAWDZIWI MĘŻCZYZNI NA STRAŻY PORZĄDKU BY OBYWATEL CZÓŁ SIĘ BEZPIECZNIE! https://www.youtube.com/watch?... TO PO PROSTU JEST BANDA OPRYCHÓW https://www.youtube.com/watch?...

Moim zdaniem w wojwództwach zachodnich a szczególnie w miastach granicznych z Niemcami, należy wzmocnić SM i ukierunkować ich do penetracji nielegalnych imigrantów.

Można też WOT ukierunować, ale nie w tym rzecz. Nie chodzi o ilość. Problemem jest fakt, że wszyscy zrzucają odpowiedzialność za bezpieczeństwo na służby mundurowe, a zadzwonić zazwyczaj nie ma komu. Tu dobrymi przykładami są telefony na straż pożarną - często strażacy żalą się, że każdy patrzy na drugiego zamiast wziąć telefon i zadzwonić. Opóźnienie sięga nawet godziny, mimo zgrzewki gapiów.

Moim zdaniem SM jest ze wszech miar - zwłaszcza w dużych miastach - potrzebna, ale powinna przejść reorganizację i zmianę nazwy, np "policja municypalna".
Nawiasem mówiąc, ich zarobki są śmieszne, a zdarzają się pracujący tam po studiach. Ale trudno . . . roboty nima, więc . . . .

Zarobki śmieszne? Przecież to są wszystko UBeki o wysokich emeryturach, ZOMO, milicji i innych służb z PRL, oni tylko dorabiają sobie do wysokich emerytur.
Gdyby się coś działo wystąpią przeciwko obecnemu rządowi, są uzbrojeni, trzeba to mieć na uwadze, uważam za dobry pomysł zlikwidowanie w ogóle straży miejskiej, to są darmozjady i pasożyty na nas żerujące.

A policja lepsza???? W moim miasteczku jest komisariat ale spróbujcie uświadczyć patrol na mieście to bardzo się zdziwicie .Czy policja już nie chodzi w patrolach po mieście??????Ew. może jeździć jak nogi bolą rowerami,konno,samochodami,motorami.Siedzenie za biurkiem powoduje otyłość i wady kręgosłupa.

Policja przy SM to mistrzowie intelektu

Z tym intelektem to chyba lekka przesada .Mistrzostwo intelektu policji-mandat za niemanie świateł.

Straż Miejska, wbrew obiegowym opiniom osób, które nigdy nie płacą mandatów na nich nałożonych, to bardzo potrzebna instytucja. PO wiele zrobiła, aby zniszczyć tę bardzo pożyteczną społecznie służbę. Polacy znowu nie kapnęli się, że PO zrobiła ich na szaro.

Taaa... zwłaszcza ta straż która znika bo nie może ssać kasy z radarów.

Osobiście uważam że to jest zjawisko patologiczne "staż miejska"! Ludzie o zaniżonym poziomie własnej wartości, cwaniaczki, większość z nich to tak zwane "odpady" co nie dostali się do policji. Pasożyty, nieroby,śpiący w sł.autach agresywni, pastwiący się nad staruszkami co sprzedawali z własnego ogródka natkę pietruszki, czy marchewkę by dorobić sobie parę groszy do emerytury, bądź dla wnuczki(a) :O( nadużywający często władzy(jak gwardziści ludowi)! Nie chcę poświęcać temu tematowi zbyt wiele czasu. Dobrze że tę patologię redukują!! Więcej złego niż dobrego.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl