szpital
Posłanka KO tłumaczy się z badania w szpitalu poza kolejką. "Poprosiłam koleżankę"
Małgorzata Pępek (KO) zabrała głos w sprawie badania bez kolejki w szpitalu w Żywcu. Potwierdziła, że na badanie zapisała ją koleżanka i okazało się, że akurat na sobotę "zwalnia się termin". - Jakieś niepoważne zachowanie, ja nikogo nie chciałam urazić - skomentowała to, co działo się później.
„Byś się wstydził!”. Ostre sceny po reakcji Tuska w Sejmie [WIDEO]
Posłanka Razem Marcelina Zawisza próbowała wręczyć w Sejmie Donaldowi Tuskowi tysiące podpisów pod apelem o ratowanie zadłużonego szpitala w Lesku. Premier nie chciał jednak przyjąć dokumentów i odwracał wzrok. Ostatecznie paczka z podpisami trafiła przed jego miejsce w sejmowej sali, a z ław opozycji padły okrzyki: „Byś się wstydził!”.
Minuta ciszy w całej Polsce - szpitale powiatowe protestują. „Sytuacja jest trudna”
Około 160 szpitali powiatowych wzięło udział w kulminacyjnym momencie protestu pod hasłem „Czarny tydzień” – poinformował wiceprezes związku pracodawców Tomasz Paczkowski. „Czekamy teraz na reakcję Ministerstwa Zdrowia” – zaznaczył, wskazując na problemy z finansowaniem i wyceną świadczeń. Resort odpowiada, że dialog z przedstawicielami placówek „jest nieustanny”, a rozmowy odbywają się m.in. w ramach Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia.