Śląsk
PiS alarmuje w sprawie "śląskiej ośmiornicy". Będzie kontrola poselska
- Mamy do czynienia ze "śląską ośmiornicą", czyli układem powiązań politycznych, biznesowych i towarzyskich - mówił w Katowicach poseł PiS Michał Wójcik. Politycy największej partii opozycyjnej przekonują, że skala afery jest gigantyczna oraz zapowiedzieli kontrolę poselską w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.
"Fikcyjny resort, w którym nie wydarzyło się nic". Opozycja podsumowała działalność Ministerstwa Przemysłu
- Przez 1,5 roku funkcjonował fikcyjny resort, w którym nie wydarzyło się nic - powiedziała posłanka PiS Olga Semeniuk-Patkowska, komentując działalność Ministerstwa Przemysłu. Resort ten zlikwidowano w ramach niedawno przeprowadzonej rekonstrukcji rządu.
Dramatyczna sytuacja na Śląsku. "Straż pożarna i WOT dają z siebie wszystko"
W Śląskiem, które obok Dolnego Śląska i Opolszczyzny ucierpiało najbardziej, nadal najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie bielskim i cieszyńskim, ale też pszczyńskim, wodzisławskim i raciborskim. Trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych, odpompowywanie wody z zalanych posesji i dróg. Nadal obowiązuje I stopień zagrożenia ulewami. Dziś od północy ewakuowano 235 osób. - Już widzimy, że prawdopodobnie sprawdzi się oddany do użytku w 2020 r., zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny. Zbiornik pomieści 185 mln m sześc. wody i ochroni przed powodzią prawie 2 mln ludzi - mówi nam Jarosław Wieczorek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wojewoda śląski w latach 2015-2023.