Ruch Obrony Granic
Ruch Obrony Granic przypomniał o niemieckich zbrodniach. I to w Berlinie! "30 ton pogardy"
30 ton pogardy nie wymaże niemieckich zbrodni - z takim transparentem Ruch Obrony Granic pojawił się w Berlinie w rocznicę niemieckiej agresji na Polskę. "Ten głaz to pogarda dla Polaków i dla Polski. Bo co ten głaz ma symbolizować?" - pytali działacze ROG przed tzw. pomnikiem pamięci.
Kierwiński nazwał ROG "przebierańcami". Bąkiewicz ostro: To kim wy jesteście?!
"Panie Ministrze Marcinie Kierwiński, jeśli według Pana jesteśmy 'cynicznymi przebierańcami', bo bronimy granic – to kim jesteście wy, skoro ci 'przebierańcy' zrobili więcej niż cały wasz rząd?" - napisał w mediach społecznościowych Robert Bąkiewicz, odpowiadając na wczorajszy wpis nowego-starego szefa MSWiA.
„Ustanowienie infrastruktury krytycznej to fikcja”. Obrońcy granic wrócili na most w Słubicach
- Oczywiście, nie ma żadnej infrastruktury krytycznej oznaczonej, nie ma żadnych rozporządzeń, to jest oczywiście fikcja - oznajmił założyciel Ruchu Obrony Granic Robert Bąkiewicz przywracając posterunek działaczy na moście w Słubicach. Dzień wcześniej obrońcy granic zostali stamtąd usunięci i kazano im przestrzegać wytycznych dotyczących infrastruktury krytycznej. Chwilę później na miejscu... zorganizowano zawody sportowe.