Znamy kulisy spotkania Karola III z Liz Truss. "To jest moment, którego się obawiałem"

- To jest moment, którego się obawiałem, jak wiem, wielu ludzi również (się obawia), ale trzeba próbować wszystko dalej kontynuować - to słowa, które nowy brytyjski król, Karol III, miał powiedzieć podczas wczorajszego spotkania z premier brytyjskiego rządu, Liz Truss.

Twitter.com/The Royal Family @RoyalFamily

Rozmowy pomiędzy brytyjskimi monarchami a premierami tradycyjnie pozostają prywatne, ale tym razem kamery uchwyciły pierwsze kilkadziesiąt sekund audiencji, która w piątek po południu odbyła się w Pałacu Buckingham.

Karol III zaznaczył na początku, że wie, iż Truss jest obecnie bardzo zajęta, więc nie mogą zajmować zbyt wiele jej czasu, po czym powiedział:

"To było tak wzruszające tego popołudnia, kiedy przybyliśmy, wszyscy ci ludzie, którzy przyszli złożyć kondolencje i kwiaty". Dodał następnie:

"To jest moment, którego się obawiałem, jak wiem, wielu ludzi również (się obawia), ale trzeba próbować wszystko dalej kontynuować".

Karol III został królem w czwartek po południu w chwili śmierci Elżbiety II. W piątek po południu po raz pierwszy w nowej roli przybył do Pałacu Buckingham, gdzie czekały na niego i na jego żonę tłumy ludzi. Liz Truss objęła urząd premiera we wtorek, gdy podczas audiencji królowa powierzyła jej misję sformowania nowego rządu. Szefowa rządu będzie teraz co tydzień przyjmowana na audiencji przez monarchę.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (35)
Anonim 10.09.2022 13:24
W gruncie rzeczy to przechlapane być królem.....królowa Elżbieta II miała królewskość we krwi i nigdy nie dała powodu do plotek...reprezentowała wielką samodyscyplinę i odpowiedzialność za wizerunek Królestwa, oby syn Karol III podążył w ślady Matki.
monarchista 10.09.2022 13:30
król nie chlapie......
Anonim 10.09.2022 13:43
Niektórzy myślą, że królewskość to wyniosłość, a to wprost przeciwnie...to takt, umiejętność znalezienia się w każdej sytuacji, swoimi wypowiedziami nie deprecjonowanie nikogo, swoimi wypowiedziami nie stawianie ludzi w kłopotliwej sytuacji, wrażliwość społeczna, subtelność w obyciu, umiejętność dobrych manier, odpowiedzialność, umiejętność połączenia królewskości z życiem "normalnego" człowieka itp. Wiele osób nie wie, że Elżbieta II potrafiła sama gotować i być gospodynią kameralnych spotkań.
Anonim 10.09.2022 12:28
on to raczej do cyrku sie nadaje
Anonim 10.09.2022 12:27
ze smiercia krolowej Elzbiety ten krolewski cyrk powinien sie zakonczyc
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo