Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Paul McCartney z The Beatles wspomina swoje spotkania z Elżbietą II

Sir Paul McCartney, członek legendarnego zespołu "The Beatles", opublikował na swojej stronie internetowej wpis ze wspomnieniami dotyczącymi swoich spotkań ze zmarłą królową Elżbietą II. - Czuję się uprzywilejowany, że żyłem przez cały okres panowania królowej, zachowując dziesięciolecia wspomnień z kontaktów z monarchą - napisał.

Autorstwa Jerzy Bednarski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75578268

Muzyk przypomniał na swojej stronie internetowej swoje wielokrotne spotkania z królową, z których pierwsze miało miejsce w 1965 roku, a ostatnie w 2018 roku, kiedy swoimi słowami sprawił, że Elżbieta II "lekko zachichotała".

"The Beatles" w 1963 roku występowali na Royal Variety Performance (gala organizowana co roku w W.Brytanii, której gośćmi honorowymi są najważniejsi członkowie rodziny królewskiej - red.), ale dopiero dwa lata później członkowie zespołu mieli możliwość spotkać się po raz pierwszy z królową.

"Powiedziano nam, jak podejść do Jej Wysokości i nie rozmawiać z nią, chyba że ona porozmawia z nami"

- wspomina McCartney, który zwrócił uwagę na "wspaniałe poczucie humoru" królowej, przypominając także ich ostatnie spotkanie w 2018 roku.

"Z powodu mojego szacunku i miłości do królowej oraz jej bajecznego poczucia humoru, kiedy otrzymałem order Towarzyszy Honorowych, uścisnąłem jej rękę, pochyliłem się i powiedziałem: 'Musimy przestać spotykać się w ten sposób'. Zachichotała nieco i przystąpiła do ceremonii"

- pisze słynny muzyk.

"Zastanawiałem się, czy nie byłem trochę zbyt bezczelny po tym, jak to powiedziałem, w końcu to była królowa, ale mam wrażenie, że nie miała nic przeciwko temu"

- podsumował McCartney, który 11 marca 1997 roku otrzymał od królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo