Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Londyn w stanie najwyższej gotowości. Tak śmierć Elżbiety II wpłynęła na brytyjską stolicę

Po śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety II każdego dnia aż do jej pogrzebu porządku w Londynie będzie pilnować ok. 10 tys. policjantów - informuje BBC. To jedna z największych operacji w historii brytyjskiej policji, do której jednak przygotowywano się zawczasu. W nabożeństwie poświęconym Elżbiecie II wzięło udział ok. 2000 osób, w tym premier Liz Truss i burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Dotychczas największą operacją policyjną w brytyjskiej stolicy było zapewnienie bezpieczeństwa podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2012 roku, które zabezpieczało również ok. 10 tys. funkcjonariuszy. Porządku na corocznym Notting Hill Carnival, jednej z największych na świecie imprez na świeżym powietrzu pilnowało ok. 6 tys. policjantów.

- Prawdopodobnie to będzie największa operacja związana z zapewnieniem bezpieczeństwa w historii tego kraju

- powiedział BBC były dowódca londyńskiej policji metropolitalnej Bob Broadhurst. Dodał, że niezbędne będzie ściągnięcie posiłków z innych części Wielkiej Brytanii.

Najważniejszymi zadaniami policji będzie panowanie nad tłumami, które będą żegnać królową, niektórzy będą stać w długich kolejkach, by oddać hołd przed wystawioną trumną z jej ciałem - zauważa stacja. Przypomina, że by pożegnać księżną Dianę, niektórzy czekali ponad 10 godzin.

- Drugim poważnym wyzwaniem będzie zabezpieczenie pogrzebu, na który przyjadą przywódcy wielu państw świata. Musimy być przygotowani na to, że te wizyty mogą wywołać ewentualne protesty

- zaznaczył Broadhurst. Uzupełnił, że trzeba się również liczyć z zagrożeniem terrorystycznym, nie tylko ze strony zorganizowanych grup, ale również pojedynczych osób, tzw. samotnych wilków.

- Policja przygotowywała się do tej sytuacji, metodycznie ją planowała i ćwiczyła - podkreśla BBC, pisząc o wydarzeniach związanych z śmiercią Elżbiety II.

Modlitwa za Elżbietę II

W katedrze św. Pawła w Londynie odbyło się nabożeństwo poświęcone zmarłej królowej Wielkiej Brytanii Elżbiecie II. Uczestniczyło w nim ok. 2000 osób, w tym premier Liz Truss i burmistrz Londynu Sadiq Khan. Przed rozpoczęciem ceremonii w świątyni transmitowano orędzie nowego króla Wielkiej Brytanii Karola III do narodu. W katedrze zaintonowano brytyjską pieśń patriotyczną "Boże chroń króla".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Elżbieta II #Londyn

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo