Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zbierali na Bayraktara, teraz mają nowy cel – Litwini chcą kupić Ukrainie radary

Jak podają litewskie media, w kraju rozpoczęła się zbiórka środków na zakup i dostawę Ukraińcom radarów do obserwacji przestrzeni powietrznej. Celem jest zebranie 5 milionów euro. Warto przypomnieć, że w ub.r. Litwini zebrali ponad 6 mln euro z przeznaczeniem na zakup Ukrainie drona Bayraktar. Turcy przekazali wówczas bezzałogowca za darmo, a zebrane pieniądze polecili wpłacić m.in. na wsparcie humanitarne.

zdj. ilustracyjne \ print screen Twitter

Jak podaje portal Nasza Niwa, od 30 stycznia do 24 lutego litewscy aktywiści będą zbierać środki, które zostaną przeznaczone na zakup radarów do obserwacji przestrzeni powietrznej. Mają one pomóc monitorować niebo nad Ukrainą i skuteczniej chronić przed rosyjskimi atakami rakietowymi. Cel, jaki postawili sobie aktywiści, to zebranie 5 mln euro. 

Radary, które Litwa chce kupić dla Ukrainy, są urządzeniami o niewielkich rozmiarach i charakteryzują się wysoką mobilnością. Mogą one wykryć nawet najmniejsze obiekty latające. Koszt jednego zestawu: drona wraz z oprzyrządowaniem to ok. milion euro. 

Warto przypomnieć, że w ub.r. zorganizowano na Litwie zbiórkę publiczną na zakup tureckiego drona Bayraktar dla ukraińskiej armii. W ciągu zaledwie kilku dni Litwini zebrali ponad 6 mln euro. Turecka firma produkująca drony, zdecydowała, że przekaże bezzałogowca za darmo, a środki zebrane przez Litwinów, poleciła przelać m.in. na wsparcie humanitarne dla walczącej Ukrainy. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Litwa #wsparcie #zbiórka #radary #uzbrojenie #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo