Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wśród europejczyków rośnie obawa o własne bezpieczeństwo. Sondaż w Niemczech nie pozostawia wątpliwości

W związku z wydarzeniami na Bliskim Wschodzie, coraz więcej krajów europejskich obawia się o nagły napływ migrantów do państw Starego Kontynentu. W tym Wielka Brytania oraz Niemcy. W tym drugim - przeprowadzono na ten temat sondaż, z którego wynika, że 71 procent Niemców jest zdania, że imigracja osób z krajów silnie muzułmańskich stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa Niemiec.

Obawa przed napływem nielegalnych migrantów
Mstyslav Chernov, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

20 procent jest przeciwnego zdania, pozostali nie mieli zdania na ten temat.

58 procent Niemców uważa, że wśród muzułmanów w Niemczech jest wiele osób, które wspierają terror przeciwko Izraelowi. 18 procent nie wierzy w to, a 24 procent nie udzieliło odpowiedzi. Tak wynika z opublikowanego dziś sondażu instytut badania opinii publicznej Insa dla portalu dziennika "Bild".

Zdaniem ankietowanych, uczestnicy antyżydowskich demonstracji, do których dochodzi w niemieckich miastach, nie powinni pozostać bezkarni. 63 procent respondentów stwierdziło, że ludzie, którzy świętują ataki terrorystyczne Hamasu na Izrael, powinni zostać ukarani. Tylko 17 procent widzi to inaczej, a 20 procent nie wyraziło zdania. 

Brytyjczycy też się obawiają

Agenci brytyjskiego kontrwywiadu "koncentrują się ze szczególną intensywnością" na rosnącym ryzyku ataków terrorystycznych w kraju w następstwie wydarzeń na Bliskim Wschodzie - przyznaje dyrektor generalny MI5 Ken McCallum.

"Niestety, w trakcie mojej kariery często zdarzało się, że wydarzenia na Bliskim Wschodzie mogą następnie odbić się echem w Europie, w Wielkiej Brytanii, więc moje zespoły są absolutnie wyczulone na możliwość, że wydarzenia na Bliskim Wschodzie spowodują, że niektórzy ludzie w Wielkiej Brytanii będą próbować jakiejś formy ataku jakiegokolwiek rodzaju"

– powiedział McCallum stacji Sky News.

Rzadko wypowiadający się publicznie szef MI5 przyznał, że wydarzenia ostatnich dwóch tygodni - od czasu ataku Hamasu na Izrael - zwiększyły jego obawy. Wskazał też, że częścią tych obaw są potencjalne działania ze strony Iranu.

"Iran był rosnącym źródłem niepokoju i rosnącym źródłem zadań dla MI5 w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Pozostaje to więc jednym z naszych najważniejszych priorytetów. Oczywiście możliwe jest, że wydarzenia, które obserwujemy na Bliskim Wschodzie, skłonią Iran do myślenia w nowy i inny sposób o tym, co chce zrobić. Nie chciałbym wdawać się w spekulacje na ten temat. Ale oczywiście zdajemy sobie sprawę z takiej możliwości, mając już do czynienia z dość stałym poziomem wrogiej działalności w Wielkiej Brytanii, generowanej przez państwo irańskie"

– wyjaśnił.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#migracja #cudzoziemcy #świat #bezpiedczeństwo #Niemcy #Wielka Brytania #Bliski Wschód

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo