Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Wicepremier Włoch karci Niemcy i Francję. "Doszło do próby narzucenia decyzji"

Szef MSZ Włoch, wicepremier Antonio Tajani oświadczył, że kraje, których władze przegrały wybory do Parlamentu Europejskiego, nie mogą innym narzucać swoich decyzji. Polityk z Forza Italia skomentował tak postawę przywódców Francji i Niemiec podczas spotkania w sprawie stanowisk w UE.

Antonio Tajani
antoniotajani.blog - /antonio.tajani
“Nie było mnie wczoraj na spotkaniu w Brukseli, ale z całą pewnością doszło do próby narzucenia decyzji ze strony niektórych sił politycznych, które przegrały wybory”

– powiedział Tajani w gmachu MSZ w Rzymie.

W ten sposób odniósł się do informacji włoskich mediów o tym, że niektóre kraje UE były zdumione zachowaniem liderów Francji i Niemiec, którzy chcieli izolować premier Giorgię Meloni.

„Nie można próbować zmienić wyniku wyborów i woli obywateli przy pomocy gier pałacowych. Należy uwzględnić wynik wyborczy, trzeba otworzyć drzwi większości dla Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), a nie dla Zielonych” - ocenił włoski wicepremier. Do grupy EKR należy partia premier Meloni, Bracia Włosi, która wygrała we Włoszech wybory do PE z wynikiem około 29 proc.

Wcześniej agencja Ansa poinformowała, powołując się na źródła unijne, że podczas poniedziałkowego nieformalnego szczytu na temat rozdziału stanowisk w UE liderzy kilkunastu państw byli „zaszokowani” postawą zwłaszcza przywódców Francji i Niemiec wobec Włoch jako kraju założycielskiego Unii i premier Meloni, która - jak dodano - przybyła po „wielkim sukcesie”, jakim był szczyt G7 w Apulii.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#szef MSZ #Włochy #Antonio Tajani #UE #Niemcy #Francja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo