Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Skandaliczne słowa Reichardta. Poseł AfD mówi o Niemcach jako ofiarach II wojny światowej

W mediach społecznościowych pojawił się skandaliczny i kłamliwy wpis polityka Alternatywy Dla Niemiec Martina Reichardta. Poseł do Bundestagu pisze o „czystkach etnicznych” (dokonywanych na Niemcach), które miały miejsce w wyniku II wojny światowej.

Polityk AfD Martin Reichardt
Wikimedia Commons\Daniel Schneider -

Poseł Alternatywy dla Niemiec Martin Reichardt opublikował na Twitterze dwie mapy przedstawiające zakres występowania ludności niemieckojęzycznej w Europie przed 1945 rokiem oraz współcześnie. Grafika została uzupełniona kłamliwym wpisem dotyczącym zbrodni wojennych i czystek etnicznych, jakie miały rzekomo być wymierzone w Niemców.

- Mapa pokazuje wynik milionów wysiedleń, mordów, gwałtów itp. Była to jedna z największych „czystek etnicznych” lub  ludobójstwa ludzkości. Nie wolno tego z niczym relatywizować, jak wszystkich tego typu przestępstw. #Zbrodniewojenne 

– napisał na Twitterze poseł do Bundestagu.  

W ten sposób poseł do Bundestagu określił decyzje, jakie zapadły podczas konferencji poczdamskiej w roku 1945, które dotyczyły zmiany granic w Europie oraz decyzji o przesiedleniu Niemiec m.in. z terytoriów, które przypadły Polsce. Wysiedlenia objęły ponadto ludność niemieckojęzyczną zamieszkującą Węgry oraz Czechosłowację. 

Alternatywa dla Niemiec jest partią, której poparcie w sondażach ogólnokrajowych wynosi 14 proc. poparcia. Ta populistyczna, prorosyjska i antyimigrancka partia uzyskuje największe poparcie w landach graniczących z Polską, gdzie stanowi pierwszą lub drugą siłę polityczną.

 Źródło: niezależna.pl

 

#Niemcy #II wojna światowa #Alternatywa dla Niemiec #AfD #WYSIEDLENIA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wideo