Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Przewodniczący Rady Europejskiej: „Wyłączną odpowiedzialnością za śmierć Nawalnego obarczamy Kreml”

UE obarcza rosyjski reżim wyłączną odpowiedzialnością za śmierć lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Władimir Putin
kremlin.ru, - kremlin.ru, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, - Wikimedia Commons

"Aleksiej Nawalny walczył o wartości takie jak wolność i demokracja. Dla swoich ideałów poniósł najwyższą ofiarę" - napisał Michel.

Departament więziennictwa Rosji powiadomił, że Nawalny, uważany za najważniejszego oponenta Władimira Putina, zmarł w łagrze.

UE obarcza rosyjski reżim wyłączną odpowiedzialnością za tę tragiczną śmierć. Składam najszczersze kondolencje jego rodzinie. I tym, którzy walczą o demokrację na całym świecie w najcięższych warunkach. Bojownicy umierają. Ale walka o wolność nigdy się nie kończy

- podkreślił przewodniczący Michel.

Media niezależne przekazują informację o śmierci Nawalnego, powołując się na Zarząd Departamentu Więziennictwa w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym w Rosji. Na jego terenie znajduje się kolonia karna, w której w ostatnim czasie przebywał Nawalny.

"16 lutego skazany Nawalny A.A. po spacerze poczuł się źle i niemal natychmiast stracił przytomność. Niezwłocznie przybyli na miejsce pracownicy medyczni zakładu karnego, wezwano pogotowie ratunkowe" – powiadomiono w komunikacie, dodając, że pomimo reanimacji Nawalny zmarł.

Z kolei przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola napisała na X, że "Rosja odebrała Nawalnemu wolność i życie, ale nie godność".

"Świat stracił bojownika, którego odwaga będzie odbijać się echem przez następne pokolenia. Jestem przerażona śmiercią laureata Nagrody Sacharowa, Aleksieja Nawalnego"

- wyznała Metsola.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Władimir Putin #Aleksiej Nawalny #Unia Europejska #Charles Michel

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo