Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Pakt migracyjny przyjęty. „Wszystkie zapewnienia Tuska okazały się funta kłaków warte” [KOMENTARZE]

- Tusk jak zwykle oszukał Polaków, jego skuteczność i wiarygodność jest zerowa. "Król Eurupy" jest twardy i skuteczny tylko w realizowaniu interesów Brukseli i Berlina - napisał na portalu X Joachim Brudziński, europoseł PiS. Z kolei Marcin Warchoł z Suwerennej Polski zwrócił uwagę, że "teraz rząd Donalda Tuska albo wpuści do Polski armię inżynierów, albo będziemy musieli zapłacić za każdego imigranta prawie 100 tysięcy złotych".

Donald Tusk
fot. transmisja - Sejm RP

Pakt migracyjny przyjęty przez Radę Unii Europejskiej 

Ministrowie finansów państw unijnych we wtorek ostatecznie zatwierdzili pakt migracyjny. Przeciwko głosowały Polska, Węgry, częściowo także Słowacja i Austria. Pakt ma kompleksowo regulować sprawy migracji w Unii Europejskiej, w tym kwestie związane z pomocą udzielaną krajom znajdującym się pod presją migracyjną.

Przyjęty pakiet zawiera łącznie 10 tekstów legislacyjnych. 9 kwietnia zaakceptował go Parlament Europejski. Głosowanie ministrów finansów i gospodarki na posiedzeniu we wtorek w Brukseli kończy więc proces legislacyjny. Większość regulacji ma obowiązywać dopiero od 2026 r.

Jednym z rozwiązań w ramach paktu jest mechanizm obowiązkowej solidarności. Ma on polegać na udzielaniu wsparcia krajom znajdującym się pod presją migracyjną przez pozostałe państwa członkowskie. Rozwiązaniami branymi pod uwagę będą m.in. przyjęcie osób w liczbie ustalonej przez Komisję Europejską lub udzielenie pomocy finansowej w wysokości 20 tys. euro za osobę.

W sieci pojawia się coraz więcej komentarzy polityków na ten temat. 

"Skoro Donald Tusk tak ceniony i uwielbiany przez brukselskich biurokratów, teraz nagle został przeciwnikiem wprowadzenia paktu migracyjnego, to dlaczego nie użył swoich wpływów aby skutecznie ochronić Polaków przed przymusowym zalewem nielegalnych imigrantów⁉️"

– zapytał Jarosław Sellin, poseł PiS.

Z kolei Marcin Warchoł z Suwerennej Polski podkreślił, że "teraz rząd Donalda Tuska albo wpuści do Polski armię inżynierów, albo bedzięmy musieli zapłacić za każdego imigranta prawie 100 tysięcy złotych!". 

"Pakt migracyjny w obecnym kształcie opiera się na "przymusowej solidarności" czyli w praktyce na relokacji nielegalnych imigrantów. Polska jest jedynym dużym państwem w UE, gdzie nie jest ich zbyt wielu, więc będzie główną ofiarą tego mechanizmu. Rząd PiS pokazał, że można skutecznie chronić granicę jeśli tylko się chce! Nie ma innej, prawdziwej polityki migracyjnej"

– napisał Kosma Złotowski, europoseł PiS.

Joachim Brudziński napisał, że "Tusk jak zwykle oszukał Polaków, jego skuteczność i wiarygodność jest zerowa - "król Eurupy" jest twardy i skuteczny tylko w realizowaniu interesów Brukseli i Berlina". Do swojego wpisu dołączył też krótkie nagranie. 

"Pamiętacie Państwo, jak Tusk niedawno obiecywał Polakom i deklarował, że jest tak twardym i doświadczonym graczem, że jego nikt w Brukseli nie da rady ograć. Miał budować koalicję blokującą pakt migracyjny, a właśnie dziś pakt migracyjny został przyjęty, a wszystkie zapewnienia Tuska okazały się funta kłaków warte"

– powiedział Brudziński.

Wpis opublikował też Tobiasz Bocheński. 

"Od 13 grudnia mamy Donalda Tuska. Od 1 kwietnia mamy podwyżkę VAT na żywności. Od 14 maja mamy pakt migracyjny. Im dalej, tym lepiej…"

– napisał.

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#pakt migracyjny #nielegalna migracja #Unia Europejska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo