Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Mocny głos z Węgier na debacie w sprawie Polski. „Bruksela ewidentnie ingeruje w nadchodzące wybory“ [WIDEO]

- Debata w Parlamencie Europejskim o "drobnej kwestii" na 12 dni przed wyborami w Polsce jest ewidentnie próbą ingerencji w polskie wybory z zewnątrz - oznajmił w Strasburgu węgierski europoseł Balázs Hidvéghi. Eurodeputowany w przemówieniu podkreślił, że Europejska Partia Ludowa, Donald Tusk i Platforma Obywatelska mylą się, jeśli sądzą, że za pomocą takich manipulacji uda im się wygrać 15 października. "Polacy odrzucą tą sceniczną próbę ingerencji w ich suwerenną decyzję" - zaznaczył.

Denis Nesci
Twitter

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat rzekomej afery wizowej w Polsce. Zorganizowano ją na wniosek europosłów wywodzących się z polskich partii opozycyjnych. Cała dyskusja miała miejsce niecałe dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi. O tym, że debata jest elementem zewnętrznej ingerencji w proces wyborczy kraju członkowskiego mówią nie tylko eurodeputowani Zjednoczonej Prawicy. Mocny głos wybrzmiał także z Węgier.

Polski rząd cierniem w oku Brukseli

- Oczywistym jest to, że konserwatywny rząd polski jest cierniem w oku tych imigracyjnych, lewicowych sił politycznych w Brukseli - oznajmił z mównicy w Strasburgu europoseł Balázs Hidvéghi. Dodał, że "te siły są tak zdesperowane, żeby obalić (polski) rząd, że organizują tutaj debatę, żeby atakować ten rząd patetycznymi kłamstwami - 12 dni przed wyborami".

"Ewidentnie jest to próba ingerencji w polskie wybory z zewnątrz"

– podkreślił.

Eurodeputowany wskazał, że zwolennicy debaty rozdmuchują "drobną kwestię wizową, którą władze zajęły się przed rozpoczęciem tej manipulacji". - To jest błąd i to się nie sprawdzi - zaznaczył.

EPL, Tusk, PO się mylą

- EPL, Donald Tusk i PO się mylą. Czy naprawdę myślicie państwo, że uda się wam (wygrać) wybory za pomocą takich marksistowskich zachowań? Widzieliśmy podobne zakusy w Węgrzech. Nie zadziałały. Wręcz przyniosły odwrotny skutek - stwierdził Hidvéghi.

Węgierski europoseł dodał też, że "naród polski jest jednym z najstarszych w Europie Środkowej i przez wieki walczył o niezależność, o możliwość decydowania o swojej przyszłości". - Jestem pewien, że Polacy odrzucą tą sceniczną próbę ingerencji w ich suwerenną decyzję. Niech żyje polska niepodległość - skwitował.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Parlament Europejski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo