Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Migranci masowo trafią do Polski? Po zwierzeniach premiera Francji PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu

"W związku z wypowiedzią premiera Francji Gabriela Attala, w poniedziałek złożymy wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu celem przedstawienia informacji w tej sprawie przez premiera Donalda Tuska i okolicznościach w jakich jego rząd zgodził się na pakt migracyjny" - przekazał mediom prezes PiS Jarosław Kaczyński.

nielegalni imigranci
Irish Defence Forces, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0> - Wikimedia Commons

Chodzi o wypowiedź francuskiego premiera ws. migracji podczas niedawnej debaty telewizyjnej, w której zmierzył się z szefem prawicowego Zjednoczenia Narodowego (RN) Jordanem Bardellą.

Szef PiS w komunikacie przesłanym mediom wskazał, że premier Donald Tusk dotychczas twierdził, że Polska nie będzie przyjmowała migrantów w ramach unijnego paktu migracyjnego. "Wszystko na to wskazuje, że kolejny raz Tusk w Polsce mówi jedno, a w UE robi co innego" - ocenił Kaczyński.

Jak dodał, "kłamstwo Tuska obnażył francuski premier Gabriel Attal, który podczas jednej z debat telewizyjnych wprost stwierdził, że pakt migracyjny nie będzie dotyczył francuskich miasteczek, ale państw ze wschodniej Europy i że to one będą nim obciążone w pierwszej kolejności".

Kaczyński dodał, że "niepokojącym jest również to, iż prawdopodobnie zgoda na pakt migracyjny miała zostać wymuszona m.in. na polskim rządzie, co zasugerował francuski premier".

W związku z tym, w poniedziałek złożymy wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu celem przedstawienia kompleksowej informacji w tej sprawie przez premiera Tuska i okolicznościach w jakich jego rząd zgodził się na pakt migracyjny i relokacje nielegalnych migrantów w Polsce

- poinformował Kaczyński.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pakt migracyjny #Jarosław Kaczyński #Gabriel Attal #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo