Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Tusk obiecał, że zablokuje pakt migracyjny. Kłamał jak zawsze”. Brudziński zaapelował do wyborców [WIDEO]

- Tusk obiecał, że zablokuje pakt migracyjny, obiecał, że zablokuje Polskę przed tym niebezpieczeństwem. Dziś już wiemy, że kłamał jak zawsze. Ten człowiek słowa prawdy w życiu nie powiedział. Dlatego 9 czerwca obrońmy nasz kraj przed nielegalnymi migrantami - zaapelował Joachim Brudziński, europoseł PiS, w nagraniu opublikowanym na portalu X.

Joachim Brudziński
screen - x.com/jbrudzinski

Unijny pakt migracyjny, przyjęty wcześniej przez Parlament Europejski, został zatwierdzony przez Radę Unii Europejskiej. Przeciwko głosowały tylko Polska i Węgry, a w niektórych przypadkach także Słowacja i Austria.

Przyjęty pakiet zawiera łącznie 10 tekstów legislacyjnych. 9 kwietnia zaakceptował go Parlament Europejski. Głosowanie ministrów finansów i gospodarki na posiedzeniu we wtorek w Brukseli kończy więc proces legislacyjny. Większość regulacji ma obowiązywać dopiero od 2026 r.

Największe kontrowersje wzbudza tzw. mechanizm dobrowolnej solidarności, który zakłada rozlokowanie co roku co najmniej 30 tys. osób. Kraje członkowskie będą mogły alternatywnie zapłacić 20 tys. euro za każdą nieprzyjętą osobę lub wziąć udział w operacjach na granicach zewnętrznych Unii.

Joachim Brudziński, europoseł PiS, opublikował na portalu X nagranie, w którym odniósł się do paktu migracyjnego oraz zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. 

"9 czerwca zagłosujemy za naszm bezpieczeństwem. Nie ma naszej zgody na przyjęcie paktu migracyjnego. Paktu, który de facto oznacza albo przyjmowanie wielotysięcznej rzeszy nielegalnych migrantów u nas w Polsce, albo płacenie wielomilionowych kar. Te kary będą z waszych kieszeni, więc nie zgodzimy się na przyjęcie tego paktu"

– powiedział.

Polityk podkreślił, że "Tusk obiecał, że zablokuje pakt migracyjny, obiecał, że zablokuje Polskę przed tym niebezpieczeństwem - dziś już wiemy, że kłamał jak zawsze".

"Ten człowiek słowa prawdy w życiu nie powiedział. Dlatego 9 czerwca obrońmy nasz kraj przed nielegalnymi migrantami, przed niebezpieczeństwem, które niesie za sobą polityka rządu Donalda Tuska"

– podsumował.

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#Parlament Europejski #pakt migracyjny #Unia Europejska #Joachim Brudziński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo