Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Gospodarka UE coraz mniej konkurencyjna. Szydło: To ta „walka o klimat“ wyprowadza firmy i miejsca pracy

Komisja Europejska i obecna większość w Parlamencie Europejskim są gotowe zniszczyć Europę w imię swoich szalonych wizji - stwierdziła w mediach społecznościowych europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło. Była premier odniosła się do trwającego szczytu Rady Europejskiej. Jej zdaniem europejscy przywódcy doskonale wiedzą, że to polityka Unii Europejskiej powoduje, że konkurencyjność europejskiej gospodarki spada. Nie mają jednak zamiaru tego przyznać.

Europoseł PiS Beata Szydło
Aleksiej Witwicki - Gazeta Polska

W Brukseli odbył się szczyt Rady Europejskiej. Do spotkań przywódców unijnych krajów odniosła się europoseł PiS Beata Szydło.

Tematem obrad europejskich przywódców w Brukseli jest gwałtownie spadająca konkurencyjność europejskiej gospodarki. Oni nagle odkryli, że jest bardzo źle - ale nie chcą przyznać, dlaczego. A tymczasem dobrze wiadomo, co jest źródłem problemu. To Zielony Ład powoli - ale coraz szybciej - zarzyna europejski przemysł i rolnictwo.

– napisała na platformie x.com była premier.

Polityk przypomniała doniesienia medialne o planowanych przez firmy zwolnienia. Przedsiębiorstwa w 12 województwach rozważają pozbycie się 8 tysięcy pracowników. - Ta informacja wywołała spore poruszenie - i nic dziwnego. Po latach stabilizacji oraz rozwoju Polska znalazła się nagle w sytuacji, jakiej Polacy nie pamiętają od lat - sytuacji, gdy znika ekonomiczne bezpieczeństwo - skomentowała Szydło.

Obecne wydarzenia są szczególnie niepokojące, gdy spojrzymy na ich przebieg w kontekście Europy i całego świata. Nie ma teraz, mimo wielu globalnych zawirowań, światowej recesji. Coraz bliżej recesji jest za to Unia Europejska, pogrążająca się w absurdach Zielonego Ładu.

– stwierdziła.

Wskazała, że to forsowana przez Unię Europejską polityka klimatyczna "w sztuczny sposób winduje ceny energii, pozbawiając europejską produkcję przemysłową konkurencyjności". - Zapisy Zielonego Ładu niszczą także podstawy europejskiego rolnictwa. Firmy - zarówno europejskie, jak i światowe korporacje - zaczynają uciekać ze swoją produkcją poza Unię. Efektem „walki o klimat” nie jest zmniejszenie emisji, tylko jej wyprowadzenie poza Unię - razem z pieniędzmi i miejscami pracy - dodała.

Komisja Europejska i obecna większość w Parlamencie Europejskim są gotowe zniszczyć Europę w imię swoich szalonych wizji. Powstrzymanie Zielonego Ładu zależy od wyniku najbliższych wyborów europejskich

– podkreśliła polityk PiS.


 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Zielony Ład #Unia Europejska #Beata Szydło

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo