Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Bruksela zapłonęła! Protesty rolników przybrały na sile. Tak zareagowała policja... [WIDEO]

Policja w Brukseli użyła armatek wodnych do tego, by stłumić protesty rolników. Chaos w belgijskiej stolicy trwa - manifestacje przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej robią ogromne wrażenie. Ale nie na wszystkich - w Polsce protesty transmituje jedynie Telewizja Republika.

Protest rolników w Brukseli
fot. - Telewizja Republika

W czasie gdy unijni przywódcy negocjowali rewizję wieloletnich ram unijnego budżetu, pod Parlamentem Europejskim w Brukseli trwał duży protest rolników. Do stolicy Belgii w czwartek wjechało co najmniej tysiąc ciągników, a pod PE zgromadziło się parę tysięcy osób. Rolnicy m.in. z Belgii i Włoch domagali się wyrzucenia do kosza unijnych regulacji nakładających restrykcyjne wymagania na ich gospodarstwa.

Bruksela płonęła - ogień to najlepsze podsumowanie tego, jaki jest gniew rolników. Policja w Brukseli, która nazywana jest "stolicą praworządności" i do której tak często nawiązuje opcja aktualnie rządząca w Polsce, postanowiła potraktować rolników... armatkami wodnymi.

Przypomnijmy, że protesty rolników w Brukseli są przemilczane przez telewizje "głównego nurtu". W Polsce najnowsze informacje w tej sprawie zobaczycie tylko w Telewizji Republika.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#protesty rolników #Bruksela #Unia Europejska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo