Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

22 tysiące euro za nieprzyjętego migranta - skąd te wyliczenia? Trzy pytania europosła Złotowskiego do KE

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy powinna uzmysłowić Brukseli, że to Rosja i Białoruś najbardziej korzystają na nielegalnej migracji - zauważa europoseł PiS Kosma Złotowski. Polityk wystosował do Komisji Europejskiej interpelację, w której pyta m.in. o to skąd wzięła się w zreformowanym planach relokacji kwota 22 tys. euro za nieprzyjętego migranta oraz dlaczego europejski organ lekceważy w tym kontekście fakt przyjęcia przez Polskę prawdziwych uchodźców - z Ukrainy.

Współpracownicy von der Leyen dostali trudne pytania
Fot Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska
"Mechanizm przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów i nakładanie kar za ich nieprzyjmowanie wydawały się absurdalne i niebezpieczne w 2014 roku, ale po doświadczeniach ostatnich lat powrót do tego pomysłu to już czyste szaleństwo. Prawo i Sprawiedliwość  miało rację w tej sprawie wtedy i mamy ją teraz stanowczo krytykując projekt Ylvi Johansson"

– twierdzi europoseł Kosma Złotowski odnosząc się do reformy regulacji migracji w UE, która zakłada relokacje obcokrajowców do krajów wspólnoty, a w przypadku sprzeciwu - obciążenie państw nawiązką w kwocie 22 tysięcy euro za każdego cudzoziemca. Więcej o tym, w tekście poniżej:

Złotowski zwraca uwagę, że eurokraci powinni dobrze wiedzieć, kto najbardziej korzysta na takich ruchach. "Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy powinna już dawno uzmysłowić Brukseli, że nielegalna migracja to broń, którą Rosja i Białoruś destabilizują Europę" - podkreśla europoseł.

W związku z presją szwedzkiej prezydencji w UE Złotowski wystosował do Komisji Europejskiej interpelację, w której chce wyjaśnień kilku kwestii: Odpowiedzi oczekuje na piśmie.

1. Według jakiego algorytmu została wyliczona kwota 22 tysięcy euro kary za brak udziału w mechanizmie relokacji i dlaczego zaproponowany mechanizm nie uwzględnia kosztów poniesionych dotychczas przez poszczególne państwa w związku z przyjmowaniem uchodźców wojennych z Ukrainy?

2. Dlaczego gdy setki tysięcy ukraińskich uchodźców uciekały do Polski przed wywołaną przez Rosję wojną, KE nie zaoferowała większych środków lub analogicznych rozwiązań solidarnościowych wspierających polski rząd i czy takie działanie miało na celu doprowadzenie do kryzysu politycznego w Polsce?

3. Czy w opinii Komisji faktyczny powrót do systemu przymusowej relokacji nie doprowadzi do wzrostu liczby osób nielegalnie przybywających do Europy i czy nie nasili skali zjawiska wykorzystywania imigracji jako broni w wojnie hybrydowej jak ma to miejsce na granicy polsko- białoruskiej?

Interpelacja europosła Kosma ZłotowskiegoKosma Złotowski (ECR) / Twitter/@KosmaZłotowski

 



Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo