Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W nocy bombardował Ukrainę, nad ranem nic z niego nie zostało. Czy Rosjanie zestrzelili własny samolot?

W obwodzie stawropolskim Federacji Rosyjskiej rano rozbił się samolot wojskowy Tu-22M3, który kilka godzin temu wystrzelił rakiety nad Ukrainą. Nagrania spadającego samolotu znalazły się w sieci. Część rosyjskich mediów spekuluje, że samolot został zestrzelony przez pomyłkę przez rosyjską obronę przeciwlotniczą, której systemy "wzięły go za ukraińskiego drona".

Rozbity Tu-22M3
instagram - wolna domena

Siły Lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy przekazały informację o zestrzeleniu samolotu Tu-22M3 Sił Powietrznych Rosji, który w nocy wystrzelił rakiety nad Ukrainą. Inną wersję wydarzeń przedstawił były minister Anton Heraszczenko, który na Twitterze napisał, że samolot zestrzelili omyłkowo Rosjanie. Zacytował słowa Władimira Putina, który w styczniu przekonywał, że nie ma żadnej możliwości, by rosyjska obrona przeciwlotnicza trafiła we własny samolot.

"Rozbity dziś Tu-22M3 i Su-34 zestrzelony koło Sewastopola 27 marca bardzo nie zgodziłyby się z tymi słowami. Gdyby tylko mogły" - napisał Heraszczenko.

 

 

 

Zestrzelenie potwierdzili lokalni rosyjscy oficjele.

„Samolot rozbił się na polu w obwodzie krasnogwardyjskim. Według danych operacyjnych nie było żadnych uszkodzeń ani ofiar, piloci zostali katapultowani” – powiedział Wołodymyr Wołodymyrow, gubernator obwodu stawropolskiego. Powiadomił też, że dwaj członkowie załogi przeżyli i zabrani zostali do szpitala, trzeci jest poszukiwany.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Rosja #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo