Szef NATO o możliwościach ukraińskiej armii: Niejednokrotnie przekraczała oczekiwania

Szef NATO Jens Stoltenberg w wywiadzie dla telewizji CNN powiedział, że Ukraińcy odnoszą stopniowe sukcesy, odpychają Rosjan. - Armia ukraińska niejednokrotnie przekraczała oczekiwania, tak więc jej sojusznicy z NATO powinni jej zaufać, bo ostateczne decyzje w sprawie trwającej kontrofensywy podejmują dowódcy ukraińscy - dodał.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wojna na Ukrainie. Zaciekłe walki na froncie
facebook.com/GeneralStaff.ua/screen

"Ukraińcy stopniowo odnoszą sukces, tzn. odpychają Rosjan i są w stanie dotrzeć do niektórych silnie bronionych terytoriów"

– powiedział sekretarz generalny NATO pytany o przebieg kontrofensywy .

Teraz - jak ocenił - "tym bardziej liczy się wsparcie Ukrainy".

Pytany o doniesienia, że państwa NATO mają zastrzeżenia do przebiegu kontrofensywy ukraińskiej, sekretarz generalny zapewnił, że między Kijowem i jego sojusznikami z NATO toczy się "nieustanny dialog". Kraje NATO "doradzają", ale ostateczne decyzje muszą podejmować ukraińscy dowódcy wojskowi - podkreślił.

"Ukraińcy niejednokrotnie przekraczali oczekiwania"

– przypomniał Stoltenberg, podając jako przykład początek wojny, gdy eksperci oceniali, że Ukraina będzie bronić się zaledwie "kilka dni bądź tygodni".

"Musimy im zaufać; doradzamy i wspieramy ich, ale w ostatecznym rozrachunku decyzje podejmują Ukraińcy" - powiedział szef NATO.

"Walka jest zaciekła, to jest ciężka walka i Ukraińcy nie mają przed sobą łatwej drogi do zwycięstwa, ale czynią postępy i odnoszą coraz większy sukces"

– powiedział Stoltenberg.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#NATO #Ukraina #Rosja #wojna #kontrofensywa

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo