Polska liderem pomocy Ukrainie. Belgijskie media „Prezydent Zełenski strzelił sobie w stopę”

Spośród wszystkich krajów udzielających pomocy Ukrainie Polska, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zajmuje pierwsze miejsce - zauważył belgijski dziennik "Het Laatste Nieuws", który ocenił, że ukraiński lider popełnił ogromny błąd, krytykując nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Echa ataku prezydenta Ukrainy
flickr

Największa gazeta Belgii, komentując ostatnie spory Kijowa z Warszawą, napisała, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski "strzelił sobie w stopę" swoim przemówieniem przed ONZ. Autor komentarza podkreślił, iż Polska udowodniła, że jest jednym z najlepszych sojuszników Ukrainy.

Przy okazji poczytny dziennik przypominał skalę pomocy, jakiej udziela zaatakowanemu sąsiadowi Polska. "HLN" wskazał na wymierne wsparcie finansowe i podkreślił, że Polska jako pierwszy kraj obiecała Ukrainie myśliwce i zaczęła je dostarczać.

- "Polska wywarła presję na Niemcy w sprawie czołgów Leopard-2. Sama chciała wysłać 14 z nich, ale potrzebowała na to zgody kraju pochodzenia. Kiedy zielone światło z Berlina nie dotarło, polski premier Mateusz Morawiecki zagroził - jeśli zajdzie taka potrzeba - umieszczeniem czołgów w pociągu wbrew woli Niemiec. Ostatecznie zaowocowało to tym, że Ukraina otrzymała lub otrzyma ponad 80 sztuk (Leopardów) z różnych krajów" – czytamy w "Het Laatste Nieuws".

- "Pod względem pomocy wojskowej na Belgię przypada zaledwie jedna dziesiąta tego, ile wydała Polska" – podkreśliła gazeta.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #Belgia #Polska #prezydent #Wołodymyr Zełenski #wojna

as
Wczytuję ocenę...
Komentarze (279)
Anonim 11.10.2023 19:03
I koniec
PaBlo 10.10.2023 09:44
Nie ładnie kąsać rękę która karmi panie Żełeński. Obyś nie doszedł do takiego wniosku jak będzie za późno
nicelus 09.10.2023 16:35
Niemcy i Francja pomoc dla Ukrainy uzależniły od pomocy Ukrainy w obaleniu rządu PiS w Polsce.
Anonim 12.10.2023 17:19
bardzo trafna wypowiedź!
Anonim 07.10.2023 15:33
Podejrzewam , że Zełenskiego interesuje przede wszystkim własny interes. Od początku w to gra .W tym układzie władz Ukrainy trudno uwierzyć w rzetelną troskę o jej dobro. Nie chcę krakać, ale możemy być światkami przykrej niespodzianki. Wystarczy dokładnie przeanalizować dotychczasowe zachowanie władz Ukrainy.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo