Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Król Karol III: determinacja i siła narodu ukraińskiego inspirują

Król Wielkiej Brytanii Karol III wyraził uznanie dla determinacji i siły narodu ukraińskiego. W oświadczeniu wydanym dziś z okazji drugiej rocznicy rosyjskiej napaści napisał, że - mimo trudności i zadanego im bólu - Ukraińcy nadal wykazują się bohaterstwem.

Król Karol III
HM Government, OGL 3 - Wikimedia Commons
"Determinacja i siła narodu ukraińskiego nadal inspirują, mimo że (z powodu) niesprowokowanego ataku (Rosji) na (Ukrainę) życie (tych ludzi) i ich środki do życia wkraczają w trzeci tragiczny rok. Pomimo ogromnych trudności i zadanego im bólu, Ukraińcy nadal wykazują się bohaterstwem, z którym świat tak bardzo ich kojarzy. To po ich stronie jest prawdziwe męstwo w obliczu niedającej się opisać agresji"

– podkreślił monarcha.

Dodał, że miał okazję odczuć to osobiście podczas wielu spotkań z Ukraińcami, które odbył od początku wojny - od prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i jego małżonki po szkolonych w Wielkiej Brytanii ukraińskich rekrutów.

"Nadal będzie mi bardzo dodawać otuchy fakt, że Wielka Brytania i nasi sojusznicy pozostają na czele międzynarodowych wysiłków w celu wsparcia Ukrainy w tym czasie wielkiego cierpienia i potrzeby. Sercem jestem ze wszystkimi dotkniętymi tą (tragedią) i pamiętam o nich w moich myślach i modlitwach"

– zapewnił Karol III.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Król Karol III #Wielka Brytania #Ukraina #wojna #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo